Blog

„Panna Scarlet i komisarz”: precedens i potencjalny romans

„Panna Scarlet i komisarz”: sprytna pani detektyw i uparty policjant powracają na antenę Epic Drama. Czy to dalej tylko przyjaciele, a może mają ognisty romans? Jak na wiktoriańskie czasy, ich relacja to prawdziwy precedens!

„Panna Scarlet i komisarz” sezon 2 (tytuł oryginalny: „Miss Scarlet and The Duke”) to między innymi tajemnica zaginionej pracownicy luksusowego domu towarowego, cennego szkicu Karola Darwina czy zbrodni kopiowanych z książek znanego pisarza. W nowych odcinkach panna Scarlet zostanie oskarżona o przestępstwo. Zyska także nowego rywala w osobie Patricka Nasha. Najważniejszym wątkiem produkcji będzie nieustanna walka głównej bohaterki z przeszkodami w pracy. Oczywiście ze względów obyczajowych. Nie zapominajmy, że choć panna Scarlet to nowoczesna kobieta, serial opowiada o czasach wiktoriańskich. Rzadko kiedy w produkcjach osadzonych w tej epoce możemy oglądać bohaterkę, która ma odwagę porzucić z góry przesądzoną dla jej płci ścieżkę.

„Panna Scarlet i komisarz”: tylko przyjaciele czy romans?

Dlatego tym bardziej determinacja głównej bohaterki tak imponuje. Dochodzenie i dobro śledztwa zawsze są u panny Scarlet na pierwszym miejscu. Te same wartości wyznaje jej przyjaciel z dzieciństwa, obecnie inspektor William „The Duke” Wellington. W drugim sezonie, potencjalny romans tej pary nabiera jeszcze bardziej ciekawego wymiaru. Billy i Lizzie, a może panna Scarlet i komisarz – która wersja weźmie górę: ta bardziej sentymentalna i uczuciowa czy służbowa i oficjalna? Pierwsze odcinki drugiej serii zasugerują, że dla Elizy, jak i dla Williama, praca będzie ważniejsza. Czy jednak na pewno…

Ciekawym rozwojem akcji w nowych odcinkach serialu „Panna Scarlet i komisarz” są bohaterowie, którzy stają się protegowanymi tytułowej dwójki. Pod skrzydła Elizy trafia Hattie, kuzynka jej przyjaciela Ruperta, zapatrzona w pannę Scarlet. Podziwia jej niezależność oraz odwagę. William musi z kolei zaopiekować się niefrasobliwym detektywem Fitzroyem, który w pewnym momencie naraża cały komisariat na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Tajemnica morderstwa ważniejsza niż romans?

Pierwszy sezon serialu „Panna Scarlet i komisarz” skupiał się na dylemacie: czy Eliza Scarlet to bardziej kobieta czy detektyw? W drugim sezonie przechodzimy do pytania: czy Eliza byłaby w stanie porzucić karierę w imię miłości? Jej romans z The Duke’iem wisi w powietrzu od dawna. Tajemnica morderstwa i dochodzenie są jednak dla obu ważniejsze niż amory, przynajmniej wszystko na to wskazuje. Czy Eliza i William zakończą drugi sezon jako tylko przyjaciele? A może nastąpi precedens i bohaterowie pokażą, że w wiktoriańskich czasach możliwe jest połączenie gorącego uczucia i własnej niezależności?

Jeżeli, podobnie jak ja, jesteście ciekawi odpowiedzi na to pytanie, nie zastanawiajcie się, jaki serial dziś oglądać w streamingu czy w telewizji – włącznie Epic Drama i cieszcie się wciągającymi perypetiami bohaterów serialu „Panna Scarlet i komisarz”!


Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Panna Scarlet i komisarz sezon 2

Komisarz i Eliza widują się często; choć wciąż są tylko przyjaciółmi, stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek… Wydaje się, że wkrótce rozkwitnie między nimi romans. Jednak pomimo rosnącego uczucia Eliza i komisarz są zawodowymi rywalami, więc kiedy ona zostaje zatrudniona do zbadania starej sprawy, której on kiedyś nie zdołał rozwiązać, rodzi się problem: jeśli jej uda się to, co jemu się nie udało, to postawi go w złym świetle… Z drugiej strony Eliza nie chce odrzucić takiego zlecenia: czy zawsze musi się wycofywać, jeśli jej śledztwo dotyka spraw prowadzonych przez Wellingtona? Do tego dochodzi fakt, że oboje są uparci i doskonale wiedzą, jak wpływać na siebie nawzajem. A kiedy zaczynają pracować nad skomplikowaną sprawą morderstwa, okazuje się, że romans będzie musiał poczekać…

Powiązane programy