Blog

„Wąż”: neonowy Bangkok i mroczna ludzka psychika

Serial „Wąż” przenosi widzów w serce Tajlandii lat 70. Bangkok i jego zawiłe uliczki skąpane światłem neonów. To tam Charles Sobhraj, tytułowy „Wąż”, kręci swoje mroczne intrygi. Oglądaj rewelacyjną koprodukcję BBC One i Netflix – „Wąż” (tytuł oryginalny: „The Serpent”) tylko w Epic Drama!

Charles Sobhraj, czyli Wąż, znany też jako Bikini Killer, to nie tylko błyskotliwy oszust. To przede wszystkim zimnokrwisty zbrodniarz. Widzom Epic Drama może słusznie skojarzyć się z absolutnym brakiem wyrzutów sumienia, jakie objawiał inny seryjny morderca – „Des”. Tahar Rahim, który wciela się w główną rolę, przypomina swoją fizjonomią Adama Drivera, co jest dodatkowym atutem.

Charles Sobhraj: podwójne życie oszusta

Sobhraj pod przykrywką handlarza drogocennymi klejnotami, prowadzi podwójne życie. Manipulacja to jego specjalność. Dzięki charyzmie wabi kolejne ofiary. Prawdziwa zbrodnia goni kolejną. „Wąż” jest zawsze o krok przed organami ścigania.

Serial „Wąż” skrupulatnie oddaje atmosferę tamtych czasów. Egzotyczny Bangkok i lata 70. zostają ukazane w kontraście z mrocznym światem, w którym dominuje przestępczość międzynarodowa. Fascynujący geniusz zbrodni oraz jego intrygi wciągają od pierwszych minut. Charles Sobhraj stopniowo buduje status legendy.

Ambitny dyplomata i thriller kryminalny

Dochodzenie w jego sprawie prowadzi ambitny holenderski dyplomata, Herman Knippenberg. W tym miejscu rozpoczyna się thriller kryminalny. Herman otrzymuje zgłoszenie o zaginionej parze z Holandii. Mężczyzna podchodzi do sprawy skrupulatnie. Do dochodzenia zniechęcają go wszyscy, łącznie z przełożonymi i narzeczoną. Nieoczekiwane odkrycia Knippenberga rzucają nowe światło na sieć przestępczą, jaką rozwinął Wąż. Minie sporo czasu, zanim do akcji wkroczy Interpol.

Dramat kryminalny, który rozciąga się na wiele krajów, nabiera tempa, gdy ścigający i ścigany rozpoczynają zabawę w kota i mysz. Stawką jest nie tylko sprawiedliwość, ale i ludzkie życie. Wygra ten, komu nie jest obca psychologia kryminalna.

„Wąż”: geniusz zbrodni

„Wąż” to opowieść o zmaganiu się z ciemną stroną ludzkiej duszy. To także serial o bezkresnej chęci przetrwania – zarówno ofiar, jak i oprawcy. BBC One i Netflix stworzyli produkcję, która zachwyca zarówno psychologią, jak i estetyką. „Wąż” to także odniesienie do autentycznych wydarzeń. Każdy z ośmiu odcinków trzyma w napięciu do ostatnich minut seansu. 

Charles Sobhraj to bez wątpienia geniusz zbrodni. „Wąż” stanowi fascynujące studium zła, które nikogo nie pozostawia obojętnym. Jego historia do obejrzenia tylko w Epic Drama!


Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Wąż

Bangkok, rok 1975: Charles Sobhraj jest złodziejem i oszustem udającym handlarza klejnotami i wabiącym młodych ludzi z Zachodu do swojego mieszkania, gdzie ich odurza i okrada. Wiele jego ofiar nie przeżywa spotkania z nim. Kiedy Herman Knippenberg, dyplomata z holenderskiej ambasadzie w Bangkoku, zaczyna badać sprawę zaginięcia pary młodych Holendrów, przypadkowo odkrywa zawiłą sieć przestępczych działań Sobhraja. Herman jest zdeterminowany, by wymierzyć sprawiedliwość przestępcy ze względu na ofiary i ich rodziny, ale Sobhraj i jego wspólnicy nie mają zamiaru dać się złapać: wyruszają w krwawą podróż dookoła świata.

Powiązane programy