Blog

Świąteczne wiejskie życie w serialu „Wszystkie stworzenia duże i małe”

Świąteczny odcinek serialu „Wszystkie stworzenia duże i małe” na Epic Drama to prawdziwy prezent dla wszystkich, którym marzy się wiejskie życie. Szczególnie w okresie świątecznym, gdy tak ważne są więzi społeczne oraz ciepła, rodzinna atmosfera. To wszystko i jeszcze więcej odnajdziemy w Yorkshire Dales!

Wszystkie stworzenia duże i małe” są idealną produkcją, gdy marzą się Wam angielska wieś, dramat historyczny oraz dobrostan zwierząt. Adaptacja znanej powieści doczekała się już czterech sezonów. Wszystkie mogliśmy oglądać na Epic Drama. Lekarz weterynarii James Herriot i jego klinika weterynaryjna otaczają najlepszą opieką zwierzęta hodowlane oraz domowe. Jednak nadszedł czas II wojny światowej i nic nie jest takie jak przedtem.

Wiejskie życie zaburzone przez wojnę

Przez te smutne okoliczności, dla Herriota opieka nad zwierzętami musiała zejść na dalszy plan. Główny bohater serialu „Wszystkie stworzenia duże i małe” w świątecznym odcinku cały czas odbywa służbę wojskową. Jak może jednak w spokoju przebywać w bazie treningowej RAF, gdy w Yorkshire Dales została jego ukochana? W dodatku Helen jest w zaawansowanej ciąży. Lekarz weterynarii jest bardzo zdeterminowany, by wrócić do domu nie tylko na święta, ale i na poród.

Mimo nieciekawych okoliczności, mieszkańcy Darrowby szykują się do wspólnych obchodów Bożego Narodzenia. O ile klinika weterynaryjna pozostaje w rękach Siegfrieda, w domu niezmiennie nad wszystkim czuwa pani Hall. Życie na wsi toczy się swoim torem, mimo dramatu, II wojny światowej. Dlatego też „Wszystkie stworzenia duże i małe” dbają o dozę humoru i lekkości. Zapewniam Was, że oglądanie sprzeczek Siegfrieda i Carmody’ego o to, kto powinien wcielić się w rolę świętego Mikołaja, rozbawią Was do łez.

Od serialu „Wszystkie stworzenia duże i małe” robi się ciepło na serduszku

Wszystkie stworzenia duże i małe” to ten rodzaj serialu, dzięki któremu robi się ciepło na serduszku. Adaptacja historii Jamesa Herriota to nie tylko dramat historyczny. To przede wszystkim niezwykle serdeczna opowieść o życiu na wsi. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania i radości. Jednak w Yorkshire Dales problemy i dylematy rozwiązuje się wspólnotowo. Podobnie jak zwierzęta hodowlane, które żyją stadnie, więzi społeczne u ludzi nierzadko decydują o przetrwaniu całej wioski.

Świąteczny odcinek „Wszystkie stworzenia duże i małe” to opowieść o ludziach, którzy mimo trudnego czasu, zawsze znajdą sposób, by wzajemnie się wspierać. Mieszanka ciepłych emocji, świątecznej magii i podkreślenie, jak ważne są proste przyjemności, jakie niesie ze sobą życie na wsi – te wszystkie elementy sprawiają, że „Wszystkie stworzenia duże i małe” to idealna propozycja na świąteczny wieczór.

Kiedy jak nie w trakcie Bożego Narodzenia tak bardzo myślimy o znaczeniu rodziny, przyjaźni i relacji? Nie przegap tego wyjątkowego odcinka, który jest hołdem dla miłości – do ludzi i zwierząt. Tylko na antenie Epic Drama!

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Wszystkie stworzenia duże i małe- świąteczny odcinek specjalny

Jest Boże Narodzenie. James przebywa z dala od domu, w bazie szkoleniowej RAF-u. Emocjonalna rozmowa telefoniczna z ciężarną Helen sprawia, że jest zdeterminowany, by do niej wrócić— ale może mu się to nie udać, tym bardziej że Georgie, maskotka sił powietrznych, potrzebuje jego pomocy. James stara się postąpić właściwie, ale czy uda mu się być w domu przed Świętami? Tymczasem pani Hall przygotowuje obchody Bożego Narodzenia w Darrowby, a Siegfried i Carmody- który został już zaakceptowany przez społeczność Darrowby- kłócą się o to, kto w tym roku będzie Świętym Mikołajem. James uczy się czegoś bardzo ważnego- i zostaje nagrodzony wyjątkową niespodzianką.

Powiązane programy