Blog

Rewolucja Francuska i „Nędznicy” w gwiazdorskiej obsadzie

Rewolucja Francuska to temat bardzo na czasie. Na naszych ekranach niedawno gościł „Napoleon” Ridleya Scotta. Nowa propozycja Epic Drama, 6-odcinkowy serial „Nędznicy”, spokojnie mógłby być kontynuacją tego epickiego dzieła. Zaczynamy po przegranej bitwie Waterloo, by później przeżywać dramat i romans z ponadczasowymi bohaterami. Serial „Nędznicy” jest zdecydowanie lepszy niż kinowa wersja musicalowa!

Rewolucja Francuska i powiązane z nią dramatyczne wydarzenia oraz konsekwencje są nieskończonym źródłem inspiracji dla twórców. „Nędznicy” to literatura klasyczna z najwyższej półki. Powieść, którą napisał Wiktor Hugo, była wielokrotnie przenoszona na deski teatrów i wielkie ekrany. Serial produkcji BBC jest niezaprzeczalnie najlepszą z dotychczasowych adaptacji.

Sprawiedliwość społeczna, moralność i romans

Nędznicy” to porywający dramat historyczny, gdzie sprawiedliwość społeczna, moralność i romans splatają się w fascynującą opowieść. To także dylematy moralne i traktat o tym, że każda decyzja ma wagę losu. Jean Valjean staje się symbolem odkupienia i walki z niesprawiedliwością, rysując portret człowieka targanego wewnętrznymi konfliktami.

Nędznicy” to rewelacyjna reżyseria i gwiazdorska obsada. Dominic West w roli Jeana Valjeana przekonuje intensywnością i autentycznością. Dayvd Oyelowo jako Javert, bezlitosny przeciwnik głównego bohatera, jest niezwykle złożoną postacią. Lily Collins jako Fantine zadziwi tych, którzy kojarzą aktorką głównie z serialem-bombonierką „Emily w Paryżu”. Gwiazda kina pokazuje postać zarówno naiwną, jak i tragiczną. Ponadto na ekranie doskonale Wam znani Olivia Coleman i David Bradley, jak również ciekawe role Ellie Bamber i Josha O’Connora.

Rewolucjoniści składają ofiary na ołtarzu idei

Serial „Nędznicy” zachwyca realizmem i głębią emocjonalną, oferując widzom znacznie więcej niż tradycyjny film kostiumowy i romans. To opowieść o rewolucjonistach, ich aspiracjach i ofiarach, które składają na ołtarzu idei. Twórcy nie ograniczają się do powierzchownego przedstawienia historycznych wydarzeń, ale skupiają się na ludzkich historiach tkwiących i dylematach moralnych w sercu rewolucji.

Nędznicy” pozwalają poczuć atmosferę Paryża czasów wokół Rewolucji Francuskiej, jego ulic, domów i życia codziennego. Podobnie jak w serialach „Rozpustnice” czy „Wiedeńska krew”, tu także miasto stanowi integralną część opowieści. Literatura klasyczna, sprawiedliwość społeczna i dramat historyczny – trudno o dzieło, które lepiej łączyłoby wszystko w niezapomnianą całość. Każdy z 6 odcinków pozostaje w głowie na długo po zakończeniu seansu. Niech „Nędznicy” staną się Twoim zimowym rytuałem – wszystko dzięki Epic Drama!

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Nędznicy sezon 1

Na tle historii XIX-wiecznej Francji, w czasach niepokojów społecznych, rozgrywa się historia Jeana Valjeana, byłego skazańca, który nie jest w stanie uciec przed swoją przeszłością. Jego śladami podąża bezwzględny policjant, były strażnik więzienny Javert, zdeterminowany, aby postawić go przed wymiarem sprawiedliwości. Tymczasem Fantine, kobieta z klasy robotniczej porzucona przez bogatego kochanka, sięga po coraz bardziej desperackie środki, aby zapewnić opiekę i utrzymanie swojej córce. Losy tych dwojga splatają się, kiedy na ulicach Paryża wybuchają walki. Jean Valjean rozpoczyna niezwykłą podróż, której celem jest osiągnięcie samoakceptacji, odkupienia i miłości.

Powiązane programy