Blog

„Detektyw Murdoch”: rekordowy towar eksportowy z Kanady

Kanada – kraj, któremu zawdzięczamy takie wspaniałe rzeczy, zjawiska i osoby jak syrop klonowy, Jim Carrey, Ryan Gosling, Ryan Reynolds, The Weeknd, Justin Bieber, hokej i… „Detektyw Murdoch”. Ten uwielbiany przez widzów serial rozpoczyna rekordowy, 15. sezon. W Polsce będzie można go oglądać wieczorem w telewizji – wszystko dzięki Epic Drama!

Dlaczego „Detektyw Murdoch” jest rekordowy? Gdy w całości zostanie wyemitowany 15. sezon, łącznie produkcja będzie liczyła 239 odcinki i trzy specjalne epizody świąteczne. Oznacza to, że „Detektyw Murdoch” będzie najdłużej emitowanym kanadyjskim godzinnym serialem dramatycznym. Wyprzedzi zatem „Heartland” („Zaklinacze koni”). Z całą pewnością można więc stwierdzić, że „Detektyw Murdoch” trafił w serca widzów tak skutecznie, jak William Murdoch niezawodnie rozwiązuje zagadki kryminalne.

„Detektyw Murdoch”: dramatyczne wydarzenia

Już po dwuczęściowej premierze sezonu, zatytułowanej „Rzeczy, które robimy z miłości”, mogę śmiało stwierdzić, że najnowsza odsłona kanadyjskiego serialu będzie obfitować w dramatyczne wydarzenia, przykuwające widzów do ekranu. William Murdoch wyrusza do Montrealu, by tam odnaleźć Annę Fulford i ich syna, Harry’ego. Kobiecie i dziecku grozi śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony gangu Czarnej Ręki, w obliczu którego działań nawet policja wydaje się bezradna.

Julia Ogden nie tylko będzie wspierać męża w jego zajęciach (jedna z misji będzie wymagać działania pod przykrywką!), ale także musi stawić czoła nowym wyzwaniom w swojej pracy. George Crabtree znajdzie się w drastycznym położeniu. By uratować ukochaną Effie Newsome, zmierzy się z dwiema porywaczkami zdolnymi do wszystkiego. W nowych odcinkach pojawi się eks-inspektor Percival Giles, który zbiegł z więzienia. Nie będzie to jedyny powrót uwielbianej postaci: w 15. sezonie można liczyć również na obecność szpiega Terence’a Meyersa.

Violet Hart odkryje interesujący sposób radzenia sobie z mężem. Watts nie tylko kontynuuje zakazany romans, ale także zmaga się ze sprawą zagadkowego morderstwa. Ci, którzy w serialu „Detektyw Murdoch” wyczekują historycznych postaci, również nie będą zawiedzeni. Widzowie mogą liczyć na takie nazwiska jak Sigmund Freud, Carl Jung oraz Mary Pickford.

Yannick Bison, czyli serialowy detektyw Murdoch, w tym rekordowym, 24-odcinkowym sezonie aż dwukrotnie zasiadł na fotelu reżysera. Twórcy zadbali, by „Detektyw Murdoch” – jak zawsze zresztą – mieszał wątki pełne grozy i dramatów z tymi lżejszymi. Wystarczy wspomnieć, że odcinek poświęcony Halloween jest subtelnym hołdem dla pewnej niezwykle popularnej serii horrorów dla młodzieży.

Fenomen serialu „Detektyw Murdoch”

Fenomen serialu „Detektyw Murdoch” tkwi w jego bohaterach oraz ciekawie skonstruowanych historiach. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z gwiazdami produkcji, czy też postaciami trzecioplanowymi, każda osoba w świecie wykreowanym przez kanadyjskich twórców ma w sobie coś, co bez trudu można docenić lub polubić. Postaci dobre ujmują swoim ciepłem, empatią, inteligencją. Z kolei czarne charaktery są figurami niebanalnymi, skomplikowanymi, nad losami których warto się pochylić. To sprawia, że każdy odcinek serialu „Detektyw Murdoch” dostarcza widzom wielu wrażeń oraz refleksji. Wszystko podane jest zarazem w przystępny sposób, ale z najwyższą dbałością o jakość. 

Jeśli więc często, na przykład po długim, męczącym dniu, zastanawiasz się, co oglądać dziś w serwisach streamingowych lub co dziś ciekawego w telewizji, mam wyczerpującą odpowiedź. 15. sezon serialu „Detektyw Murdoch” dostarczy najlepszej rozrywki w polskiej telewizji. Włącz Epic Drama i rozwiązuj intrygujące zagadki oraz śledź pełne uroku i wzruszeń losy Williama Murdocha, jego rodziny, najbliższych przyjaciół i współpracowników. „Detektyw Murdoch” w Epic Drama to recepta na najlepszy wieczór!

Autorka: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Detektyw Murdoch sezon 15 część 2

W piętnastej serii detektyw Murdoch wyrusza do Montrealu, aby odnaleźć swojego syna Harry’ego i ochronić go przed gangiem Czarnej Ręki, syn Brackenreida ucieka z więzienia po morderstwie w Kingston Pen, Crabtree znajduje się w trudnej sytuacji, próbując uratować Effie przed porywaczami, Violet Hart odkrywa interesujący sposób radzenia sobie z mężem, a Watts — wciąż uwikłany w zakazany romans — zmaga się ze sprawą zagadkowego morderstwa. W serialu pojawią się również odcinki specjalne rozgrywające się w okresie Bożego Narodzenia i Halloween. Powrócą ulubione postaci, takie jak Percival Giles i Terence Meyers, będziemy także świadkami historycznych wydarzeń, takich jak założenie NAACP, czyli Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Popierania Ludności Kolorowej.

Powiązane programy