Blog

„Detektyw Murdoch” po raz 14.: skomplikowane relacje rodzinne

„Detektyw Murdoch” wita się z nami po raz 14! W uwielbianym przez widzów na całym świecie kanadyjskim serialu po raz kolejny możemy spodziewać się wielu niesamowitych wydarzeń i wielkich wzruszeń. Prywatny detektyw na własnej skórze przekonuje się, jak skomplikowane mogą być relacje rodzinne.

Prywatny detektyw William Murdoch, jego błyskotliwa żona Julia Ogden i pozostali bohaterowie serialu „Detektyw Murdoch” w tym sezonie spotykają wiele niesamowitych osobistości. Charlie Chaplin, Buster Keaton, Stan Laurel i słynny kanadyjski komik Ali Hassan uświetniają swoją obecnością 14. sezon.

Ponadto detektyw Murdoch, Ogden, Brackenreid i Crabtree trafiają do przerażającego pokoju zagadek, z którego jedyną formą ucieczki wydaje się brutalna, bolesna śmierć. Inne sprawy, którym muszą stawić czoła najsłynniejszy prywatny detektyw z Toronto, inspektor i posterunkowy to m.in. porażenie prądem uczestnika naukowego eksperymentu, domniemane samobójstwo Angielki o wątpliwej reputacji czy brutalne morderstwo w hotelu, w którym Murdoch i Ogden mieli spędzić romantyczne chwile…

„Detektyw Murdoch”: relacje rodzinne i wielkie próby

Jednym z głównych motywów tej serii są – poza zagadkami kryminalnymi oczywiście – relacje rodzinne. Nie zabraknie wielu emocji i wzruszeń. Detektyw Murdoch ponownie może liczyć na wsparcie swojej niezastąpionej Julii. Nawet wtedy, kiedy pojawia się zaskakująco bliski członek rodziny… Małżeństwo Brackenreida i Margareta po raz kolejny przechodzi próbę. Związek Crabtree i Efie Newsome także przechodzi trudne chwile, a wszystko za sprawą potencjalnie niebezpiecznej osoby.

Relacje rodzinne w serialu „Detektyw Murdoch” to także nowe wyzwania dla Higginsa, teraz gdy Ruth jest w ciąży. Sekretny romans Wattsa może przynieść niepożądane konsekwencje. Natomiast relacja Violet Hart z bogatym playboyem Arthurem Carmichaelem wywołuje skandal obyczajowy. Powodem jest niestety kolor skóry ambitnej pani koroner.

Prywatny detektyw z serialu jak członek rodziny

Nauka i wynalazki tradycyjnie pełnią w serialu „Detektyw Murdoch” kluczową rolę. Policjanci chętnie korzystają z nowinek technologicznych, by rozwiązywać problemy. Niejedno dochodzenie udaje się doprowadzić do końca dzięki poleganiu na naukowych dowodach. Jednak w 14. sezonie małżeństwo czy problemy osobiste okazują się niekiedy o wiele bardziej zawiłe niż zagadki kryminalne. Trudno nie kibicować wszystkim głównym bohaterom produkcji „Detektyw Murdoch”. Postaci są z nami tak długo, że można było się z nimi mocno zżyć. Są jak członek rodziny!

W takiej sytuacji dylemat, co obejrzeć dziś wieczorem, przestaje być problemem. Na antenie Epic Drama najnowsze odcinki serialu „Detektyw Murdoch”. Zapraszamy do kontynuowania przygody z tą niesamowitą produkcją!

 

Autorka: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Detektyw Murdoch sezon 14

Na początku czternastej serii detektyw Murdoch kontynuuje swoją błyskotliwą pracę detektywistyczną przy niesłabnącym wsparciu swojej wszechstronnie utalentowanej żony, dr Julii Ogden — nawet po tym, jak śledztwo doprowadza go do członka rodziny, o którym wcześniej nic nie wiedział. Małżeństwo inspektora Brackenreida po raz kolejny wystawione jest na ciężką próbę, a związek posterunkowego Crabtree z Effie jest zagrożony przez nieprzewidywalnego intruza. Stosunki rodzinne stają się ważne także dla posterunkowego Higginsa: Ruth jest w ciąży! Tymczasem sekretny romans detektywa Wattsa napotyka nieprzewidziane problemy, a publiczny już teraz związek Violet Hart z bogatym playboyem wywołuje społeczne oburzenie. Dołączmy do detektywa Murdocha, który prowadzi kolejne zawiłe śledztwa, przesuwa granice nauki, a po drodze spotyka między innymi Charliego Chaplina i Stana Laurela!

Powiązane programy