Blog

„Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”: śledztwa i miłość

„Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” powracają na antenę Epic Drama z drugim sezonem. Geraldine Hakewill jako Peregrine Fisher w nowych odcinkach jest jeszcze bardziej urocza i rezolutna. Tak, to możliwe!

Peregrine Fisher (Geraldine Hakewill) w drugim sezonie serialu „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” (tytuł oryginalny: „Ms Fisher’s Modern Murder Mysteries”) musi rozwikłać tajemnice zbrodni popełnionych w domu popularnego architekta, w szkole dla stewardess, na wystawie psów czy w kręgielni. Ale to nie jedyne wyzwania dla siostrzenicy słynnej Phryne Fisher. Peregrine musi zastanowić się, jak pogodzić swoją nietypową ścieżkę kariery z życiem uczuciowym. Czy można jednocześnie prowadzić prywatne śledztwo i gospodarstwo domowe? Detektyw James Steed (Joel Jackson) dowie się, że najbardziej ekscytującą kobietę na świecie trudno zmusić do porzucenia swojej pasji i wejście w mgnieniu oka w tradycyjny model rodziny.

Wiele dzieje się także w The Adventuresses’ Club. Miłość Louisy (Violetta Fellini) i Samuela (Toby Truslove) kwitnie. I to wbrew boskim przykazaniom. Birdie (Catherine McClements), być może pod wpływem namiętności, jaką obserwuje pod własnym dachem, odnawia kontakt z dawnym romansem. Cała grupa, mimo natłoku zajęć, wciąż bardzo mocno wspiera Peregrine. „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” pokazują, że czasem tajemnica morderstwa jest o wiele prostsza do rozwikłania niż recepta na szczęście we dwoje.

„Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”: szalone lata 60.

Produkcja kontynuuje ciekawe podejście do kwestii obyczajowych. Już w pierwszym odcinku drugiego sezonu serialu „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” trafiamy na imprezę swingersów. Ciekawe, jakie podejście do poliamorii prezentowałaby Phryne Fisher…

„Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” w drugim sezonie mają w sobie mnóstwo uroku oraz olbrzymią dawkę humoru. Peregrine Fisher to prywatny detektyw, której nie sposób nie polubić. Bohaterka jest inteligentna, ambitna, kokieteryjna, dziewczęca i waleczna. A do tego zawsze fantastycznie ubrana. Jej styl zachwyca. Po raz kolejny moc braw dla kostiumografów. Uznanie należy się także scenografom, którzy pieczołowicie odtworzyli wnętrza lat 60. Seriale kostiumowe z tej epoki zrealizowane w taki pieczołowity sposób to istna uczta dla oka. Niejeden widz po seansie drugiego sezonu serialu „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” zamarzy o intensywnie fioletowej tapecie na jednej ze ścian!

„Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”: przygoda goni przygodę

Przygoda goni przygodę, a Geraldine Hakewill i reszta obsady sprawiają, że czas spędzony z „Ms Fisher’s Modern Murder Mysteries” daje rozrywkę lekką, ale na najwyższym poziomie. Peregrine Fisher przeciera kolejne szlaki. Również współcześnie bardzo wiele kobiet stoi przed wyborem „dom czy kariera?”. Pytania stawiane w produkcji „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” i dotyczące roli kobiet są więc równie aktualne. Warto śledzić perypetie Peregrine do samego końca również dlatego, by dowiedzieć się, czy ten romantyczny kostiumowy film ma szansę na szczęśliwe zakończenie.

Nie zastanawiaj się dłużej, co oglądać dziś wieczorem i jaki jest najlepszy serial detektywistyczny. „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” z drugim sezonem wniesie do twojego życia mnóstwo koloru i uśmiechu. Co warto dziś obejrzeć w telewizji? Epic Drama!

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Zagadki kryminalne nowej panny Fisher sezon 2

W 1964 roku na ulicach Melbourne wciąż dochodzi do morderstw. Rezolutna i pewna siebie detektyw Peregrine Fisher podejmuje się najtrudniejszego zadania: pogodzenia kariery z pracowitym życiem poszukiwaczki przygód i romansem z detektywem Jamesem Steedem. Podczas gdy Peregrine bada sprawy zabójstw popełnionych w szkole dla hostess, na wystawie psów i w kręgielni, Violetta i Samuel starają się pohamowywać swoje uczucia, a Birdie wznawia swoją karierę szpiegowską wspólnie z dawnym ukochanym. Pomimo mnóstwa zajęć cała grupa wspiera Peregrine, bo współczesna droga do szczęścia nie zawsze jest usłana różami, a wierność sobie często oznacza ranienie tych, których się kocha.

Powiązane programy