Blog

„Wszystkie stworzenia duże i małe”: nieoczekiwane wyzwania

„Wszystkie stworzenia duże i małe” sezon 3. umożliwia widzom Epic Drama powrót do sielankowego Skeldale. Druga wojna światowa i jej widmo krążą jednak nad bohaterami. Idylla zostaje naruszona, a w nowych odcinkach „All Creatures Great and Small” wszystko zdaje się mówić: naucz się dostosowywać do nowej rzeczywistości.

Mamy bowiem wiosnę 1939. I choć w Skeldale atmosfera dalej jest sielankowa, czuć nadchodzący kataklizm. Za parę miesięcy rozpocznie się druga wojna światowa. W miasteczku trwa mobilizacja. Jednak nie oznacza to, że „Wszystkie stworzenia duże i małe” zamieniają się w pełnowymiarowy wojenny dramat. To dalej produkcja pełna ciepła, emocji, miłości, uniesień i wzruszeń.

Wyczekiwany ślub w serialu „Wszystkie stworzenia duże i małe”

Co wydarzyło się między Jamesem a Heleną w serialu „Wszystkie stworzenia duże i małe”? Przez dwa sezony obserwowaliśmy niezaprzeczalną chemię między tą dwójką. Sezon 3. wreszcie daje widzom upragniony ślub. Jednak zanim James Herriot i Helen Alderson zaczną ekscytujący, wspólny rozdział swojego życia, wiele się zadzieje.

Siegfried i Tristan zapewnią Jamesowi wieczór kawalerski, który wszyscy zapamiętają na długo. Helen będzie sprawiała wrażenie niepewnej swojej decyzji. Jej ojciec i siostra będą zastanawiali się: czy powtórzy ucieczka sprzed ołtarza? A może to tym razem pan młody nie zdąży na swój ślub? Główny bohater serialu „Wszystkie stworzenia duże i małe” tuż przed ceremonią będzie musiał interweniować i ratować zakażone stado krów. Czy oby na pewno chodzi tylko o ideały, a może mężczyzna ma wątpliwości co do ślubu?

James Herriot jako partner biznesowy Siegfrieda

Zmiany także w gabinecie weterynaryjnym. James to teraz partner biznesowy Siegfrieda. Tristan z kolei wreszcie otrzymał upragnioną licencję. Placówka w Skeldale chce dołączyć do programu, który powołał minister rolnictwa. Schemat testowania gruźlicy u bydła to bardzo intratna inicjatywa. Może jednak narazić Jamesa i Siegfrieda na nieufność ze strony lokalnych rolników.

A w serialu „Wszystkie stworzenia duże i małe”, jak zawsze, miejscowa społeczność to siła, z którą należy się liczyć. Gdy przychodzą nieoczekiwane wyzwania, to lokalni sprzymierzeńcy dają najwięcej wsparcia. Z serialu płynie nauka, jak ważne są relacje międzyludzkie. Dlatego ten serial, emitowany na antenie Epic Drama, przynosi tak duże ukojenie, bo pokazuje, że warto wierzyć w siłę i wsparcie tych, którzy są najbliżej nas.

Każdy, kto obejrzy trzeci sezon, przekona się, że „Wszystkie stworzenia duże i małe” to propozycja stworzona na niepewne czasy. Gdy na świecie piętrzą się kolejne problemy polityczne, społeczne i gospodarcze, wizyta w Skeldale u Jamesa Herriota i jego najbliższych pomaga na chwilę zapomnieć o tym, co złe. Gdzie oglądać trzeci sezon „Wszystkie stworzenia duże i małe”? Tylko na antenie Epic Drama.


Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Wszystkie stworzenia duże i małe sezon 3

Wiosna 1939 roku: w Skeldale zachodzą duże zmiany i każdy musi nauczyć się z nimi żyć. Tristan jest weterynarzem, a James zaczyna nowy etap życia u boku Helen. Zmienia się także jego rola w praktyce: Siegfried uczynił go swoim partnerem, więc James chce wziąć na siebie więcej odpowiedzialności. Uczestniczy między innymi w prowadzonym przez ministerstwo rolnictwa programie badań gruźlicy bydła — ale nieoczekiwane wyzwania i trudności doprowadzają go na skraj załamania. Zbliża się wybuch II wojny światowej i wszyscy członkowie „rodziny Skeldale” będą musieli na nowo przemyśleć swoje plany i priorytety.

Powiązane programy