Blog

Wiedeń i psychologia morderstwa. „Wiedeńska krew” powraca!

Jeśli Wiedeń to jedno z Twoich ulubionych miast i masz ochotę oglądać go jeszcze więcej po brawurowym drugim sezonie „Sisi”, mamy dobre wieści. Epic Drama zabiera nas do stolicy Austrii z kolejną świetną produkcją. „Wiedeńska krew” sezon 3. już na antenie!

Wiedeń po raz kolejny stanowi miejsce akcji świetnego serialu kostiumowego. Tym razem nie będzie to jednak historyczny romans, jak w przypadku „Sisi”. „Wiedeńska krew”, bo o tym tytule mowa, to serial psychologiczno-detektywistyczny, doskonale znany widzom Epic Drama. W trzeciej odsłonie współpraca detektywa Oskara Rheinhardta (Juergen Maurer) oraz psychiatry Maxa Liebermanna (Matthew Beard) trwa w najlepsze. Dlatego scenarzyści mogą skupić się na dynamice pomiędzy bohaterami, jak również nad jeszcze bardziej misternymi zbrodniami.

Wiedeń, luksusy i istotne detale

„Wiedeńska krew” sezon 3. zaczyna się niezwykle wykwintnie. Przenosimy się do luksusowego domu mody. Dzięki serialowi możemy podejrzeć, jak Wiedeń i jego ulice kipiały bogactwem. Kobiety powoli rezygnowały z olbrzymich sukni z gorsetami na rzecz luźnych, awangardowych kreacji z najwyższej jakości materiałów. Niestety, w jednej z takich sukien, bohaterowie serialu „Wiedeńska krew” znajdują pierwszą ofiarę.

Na ciele pięknej dziewczyny nie ma rzekomo żadnych śladów walki lub ran. Jednak czujni Rheinhardt oraz Liebermann zawsze zważają na detale i znajdują to, co tak łatwo przeoczyli inni specjaliści. Precyzja i sposób zamordowania kobiety wskazują, że zbrodni dokonał ktoś, kto doskonale zna się na ludzkiej anatomii.

Wiedeń w pierwszej połowie XX wieku to miasto kontrastów. Dlatego nowe odcinki serialu „Wiedeńska krew” pokazują także tę uboższą odsłonę miasta. Ofiary seryjnego mordercy pochodzą z niższych klas społecznych. W trakcie śledztwa Oskar Rheinhardt wykazuje się wielką empatią. Walczy o poprawę warunków mieszkaniowych w budynku zamieszkałym głównie przez emigrantów.

To nie jedyny wątek poboczny, jaki będziemy mogli śledzić w nowych odcinkach serialu. „Wiedeńska krew” sezon 3. nie zapomina o relacji Maxa i Clary. Zaręczyny raczej nie wchodzą w grę. Jednak w trakcie nowych odcinków wszystko może się zmienić… Ambitny angielski lekarz nie ma jednak za dużo czasu na przeżywanie miłosnych rozterek. Jego kariera świetnie się bowiem rozwija. Max wydał książkę, a w jego praktyce jest coraz więcej pacjentów.

„Wiedeńska krew” wciągająca jak „Sherlock”

Twórcą serialu „Wiedeńska krew” jest Steve Thompson, scenarzysta kultowych tytułów „Sherlock” czy „Doctor Who”. Thompson udowadnia, że nie tylko Anglia może gościć charyzmatycznych bohaterów. W swojej autorskiej produkcji pokazuje angażujące wątki.

Wcale nas nie zdziwi, jeśli po obejrzeniu nowych odcinków serialu „Wiedeńska krew”, wśród widowni wzrośnie zainteresowanie psychoanalizą. Nie zastanawiaj się dłużej, co dziś obejrzeć w telewizji. Włącz Epic Drama. Wiedeń, Max i Oskar czekają na Ciebie!


Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Wiedeńska krew sezon 3

Akcja trzeciej serii rozgrywa się wiosną 1908 r. Błyskotliwy młody angielski lekarz Max Liebermann i wytrwały inspektor Oskar Rheinhardt współpracują przy rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Życie Maxa nabrało tempa: jest teraz autorem publikacji na temat psychopatii kryminalnej; reputacja Oskara wzrosła dzięki udanym śledztwom prowadzonym wspólnie z doktorem Liebermannem. Po raz pierwszy od dłuższego czasu Oskar wydaje się dopuszczać kogoś do swojego życia; niestety, Max nie ma tyle samo szczęścia w miłości. Amelia Lydgate wróciła do Anglii, przeczuwając, że romantyczny związek Maxa i Klary jeszcze się nie skończył; Klara z kolei zerwała własne zaręczyny i nie myśli o małżeństwie, poświęcając się karierze dziennikarki piszącej o modzie.

Powiązane programy