Blog

Świąteczny maraton filmów 2020 na kanale Epic Drama

Co oglądać w święta? Filmy o miłości, najlepsze komedie romantyczne, horrory o duchach, dramat psychologiczny, najlepsze thrillery psychologiczne, a może serial kryminalny? Wszystkie te propozycje i jeszcze więcej w programie świątecznego maratonu filmów na kanale Epic Drama!

Święta to najpiękniejszy czas w roku, który spędzamy z rodziną i bliskimi. Czy jest coś, co może ten wyjątkowy czas uczynić jeszcze lepszym? Tak: dobry film, który pozwoli na chwilową ucieczkę do innego świata, poznanie intrygujących bohaterów i ich pasjonujących perypetii.

Świąteczny maraton z największymi gwiazdami współczesnego kina

Świąteczny maraton filmów rozpoczynamy w gwiazdorskiej obsadzie już w sobotę, 19.12. „Hollywoodland” to film kryminalny w reżyserii Allena Coultera. W obsadzie znaleźli się m.in. Adrien Brody, Diane Lane oraz Ben Affleck (który za rolę w tym filmie otrzymał m.in. nominację do Złotego Globu). W niedzielę, 20.12, zaprosimy na dramat psychologiczny. Przejmujący, jedyny w swoim rodzaju obraz „Godziny” („The Hours”) w reżyserii Stephena Daldry’ego. W głównych rolach rewelacyjne Meryl Streep, Julianne Moore oraz Nicole Kidman.

Komedie romantyczne również znalazły miejsce w paśmie świątecznym. Zanim rolę Emmy w 2020 przedstawiła Anya Taylor-Joy, gwiazda serialu Netflix „Gambit królowej”, tę samą postać w 1996 roku z olbrzymim urokiem sportretowała Gwyneth Paltrow. Jej „Emma” łączy to, co zawierają najlepsze komedie romantyczne oraz filmy kostiumowe. Emisja w poniedziałek, 21.12. Dzień później, 22.12, pozostaniemy w świecie Jane Austen, ale przeniesiemy się do „Mansfield Park”.

Dramat psychologiczny i westerny w święta

W środę, 23.12, zmiana klimatu o 180 stopni. Na ten dzień Epic Drama przygotowało seans westernu „Bandyci” („American Outlaws”) w reżyserii Lesa Mayfielda, z Colinem Farrellem, Scottem Caanem i Ali Larter w rolach głównych. W wigilię pora na kolejny dramat psychologiczny. „Wątpliwość” ze znakomitą obsadą: Meryl Streep, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams i Viola Davis na ekranie po prostu zachwycają.

Boże Narodzenie spędzimy w klimacie amerykańskim. Pierwszego dnia świąt, w piątek 25.12, przeniesiemy się do stanu Nowy Meksyk pod koniec XIX wieku. Trzymający w napięciu thriller psychologiczny „Zaginione” („The Missing”) zapada w pamięć m.in. dzięki rewelacyjnej jak zawsze Cate Blanchett. Za kamerą laureat dwóch Oscarów Ron Howard. W drugi dzień Świąt, 26.12, western w innej odsłonie: „Młode strzelby II” („Young Guns II”). Na ekranie m.in. Emilio Estevez i Kiefer Sutherland, a w głośnikach wielki hit Bon Jovi: nagrodzone Złotym Globem i nominowane do Oscara „Blaze of Glory”.

Seriale kryminalne i seriale kostiumowe – wciągające intrygi na zakończenie maratonu

Świąteczny maraton filmów zwieńczony zostanie najlepszymi kryminałami w wydaniu brytyjskim bądź kanadyjskim. W niedzielę, 27.12, zapraszamy na seans „Agata: Prawdziwe morderstwo” („Agatha and the Truth of Murder”). Gdyby nie Agatha Christie, nie powstałyby świetne seriale detektywistyczne, seriale kryminalne czy seriale kostiumowe. W filmie Terry Loane zastanawia się, co mogło się wydarzyć, gdy w grudniu 1926 słynna pisarka zniknęła bez wyjaśnienia na 11 dni. 28.12 dzięki Epic Drama odwiedzimy rezydencję państwa Birlingów w intrygującym filmie „Wizyta inspektora” („An Inspector Calls”). Na kolacji zaręczynowej rozegra się istny dramat psychologiczny. Ostatniego dnia maratonu, we wtorek 29.12, przyjdzie czas na serial kryminalny w wydaniu bożonarodzeniowym: świąteczny (i jakże wciągający!) odcinek „Wesołych Świąt, detektywie Murdoch!” („A Merry Murdoch Christmas”).

Gorąco zapraszamy na świąteczny maraton filmów, a wszystkim naszym Widzom życzymy spokojnych, radosnych i pełnych uśmiechów Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu wspaniałych seansów z Epic Drama!

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Świąteczny maraton filmów

Święta to najpiękniejszy czas w roku, spędzany na spotkaniach i przyjęciach wśród przyjaciół i bliskich. Czy jest coś, co może ten czas uczynić jeszcze lepszym? Tak: dobry film, który pozwoli nam na chwilową ucieczkę do innego świata, poznanie wyjątkowych ludzi i ich wyjątkowych historii.

Powiązane programy