Blog

„Sisi”: cesarzowa i ikona wraca na Epic Drama!

„Sisi” i jej perypetie w drugim sezonie wielkiego hitu na antenie Epic Drama! Prawdziwa historia zainspirowała produkcję, w której główne wątki to walka o wolność, samostanowienie kontra dworska etykieta oraz przepych i dramaty na austriackim dworze. W nowych odcinkach ponownie pojawi się mnóstwo emocji i dramatycznych wydarzeń.

Nie trzeba być znawcą historii, by wiedzieć, że księżniczka Sisi to ponadczasowa ikona. Wystarczy pojechać do Wiednia, a tam na każdym kroku cesarzowa ma swoje wystawy, pamiątki, a nawet osobne muzeum. Ludzie od lat fascynują się jej dramatyczną historią, legendarną urodą oraz silnym charakterem. Jakie miała włosy? Co piła? Co jadła? Jakie sporty uprawiała?

Sisi współcześnie byłaby gwiazdą Instagrama

Gdyby Sisi żyła współcześnie, z pewnością jej media społecznościowe miałyby miliony obserwujących. To właśnie dzięki tej nieustająco silnej fascynacji austriacką cesarzową, na całym świecie powstaje mnóstwo filmów, seriali, książek oraz spektakli o jej życiu. Serial „Sisi”, który możemy oglądać wyłącznie na Epic Drama, należy do najlepszych adaptacji losów Elżbiety Bawarskiej.

Pierwsza seria „Sisi” kończy się, gdy Sisi i Franz uczą się grać swój role: nie tylko męża i żony, ale również cesarza i cesarzowej. Czasy nie są łaskawe. Monarchia Habsburgów poszukuje stabilnych sojuszników. Otto von Bismarck grozi Austrii wojną. Franciszek Józef podejmuje trudne decyzje. Jedną z nich jest zwrócenie się do Napoleona o pomoc. Sisi zapewnia małżonkowi nieustanne wsparcie. Sama jednak musi mierzyć się z własnymi demonami.

Pogrążona w smutku po śmierci córki, Sisi lawiruje pomiędzy dworskimi intrygami, osobistymi problemami i dramatami, jakie pojawiają się w otoczeniu, które kocha przepych. W pierwszym odcinku Sisi tłumaczy młodej Marie, że papuga wcale nie czuje się uwięziona w zbyt małej klatce, bo to jedyne otoczenie, jakie poznała w swoim życiu. Co jeśli jednak ktoś oswobodzi kolorowego ptaka albo przypadek sprawi, że zwierzę zdoła uciec?

Dobrze wiemy, że księżniczka Sisi nade wszystko ceni wolność. Cesarzowa czuje się najlepiej, gdy jest daleko od dworu i może zrzucić gorset. Podejmuje jednak trudne decyzje i swoje obowiązki wykonuje wzorowo. Sprawy komplikują się, gdy na dworze zjawia się hrabia Andrassy. Czy będzie zakochany po uszy w Sisi? Franciszek Józef będzie chciał wykorzystać bliską relację cesarzowej i hrabiego do celów politycznych. Ta strategia może jednak obrócić się przeciwko niemu.

Cesarzowa Sisi w najnowszym serialu to nie postać-pomnik. Dominique Devenport i Jannik Schümann ponownie rewelacyjnie odgrywają swoje role. Dołącza do nich kilka nowych twarzy, w tym bardzo ciekawa Romy Schroeder jako Marie, córka Fanny.

„Sisi”: kobiecość to wielka władza

Oglądając nowe odcinki „Sisi” na Epic Drama, szybko przekonamy się, że kobiecość to władza potrafiąca obalać najmocniejsze cesarstwa. Bez względu na to, czy księżniczka Sisi to twoja ulubiona postać, czy może po prostu szukasz dobrego serialu romantyczno-kostiumowego, „Sisi” to pozycja obowiązkowa.

Co oglądać w grudniu 2022? Epic Drama przychodzi z propozycją smaczniejszą niż wiedeński tort Sachera!


Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Sisi, sezon 2

Pod koniec pierwszej serii Sisi i Franz uczyli się dopiero grać swoje role: nie tylko męża i żony, ale także cesarza i cesarzowej w czasach wojny i śmiertelnie groźnych konfliktów. W drugiej serii także nie zabraknie im wyzwań, tak w życiu politycznym, jak prywatnym. Podczas gdy Sisi stara się być silna zarówno dla swojego narodu, jak dla męża, Otto von Bismarck grozi Austrii nową wojną. Cesarzowa zmaga się z życiem w swojej złotej klatce — stopniowo poprawia swoje umiejętności dyplomatyczne. Wkrótce Sisi wyrusza w podróż dyplomatyczną na Węgry; tam zachwyca ją nie tylko ogrom puszty i proste życie mieszkańców, ale także hrabia Gyula Andrássy, z którym szybko zaczyna ją coś łączyć… Rozdarta między charyzmatycznym przywódcą rebeliantów a swoim mężem, Sisi musi ostatecznie podjąć trudną decyzję.

Powiązane programy