Blog

Naukowcy z serialu „Projekt Manhattan” wciąż pracują w Los Alamos

Naukowcy w położonym na pustyni pośrodku niczego Los Alamos pracują nad tajemniczym projektem. Cel ten sam, ale sposoby do jego osiągnięcia znacznie się komplikują. Same fizyka i chemia nie wystarczają. Rewelacyjny serial „Projekt Manhattan” powraca z drugim sezonem. Tylko na antenie Epic Drama.

Naukowcy stacjonują w stanie Nowy Meksyk, w świetnie zorganizowanym Los Alamos. W nowym sezonie serialu „Projekt Manhattan” narracja przypadłaby do gustu mistrzowi suspensu, Alfredowi Hitchcockowi. Metoda naukowa, którą opracują naukowcy, okaże się skuteczna – to wiemy z lekcji historii. Już w pierwszym odcinku widzimy bombę. Wiemy, że wybuchnie. Ba, wiemy dokładnie, kiedy nastąpi wybuch bomby. Wciąż jednak musimy zostać, by sprawdzić, jak do tego doszło. Fascynujący jest już sam fakt, że rewolucja naukowa, która dzieje się na oczach uczestników projektu Manhattan, doprowadzi do nieodwracalnych zmian w wielu innych dziedzinach życia nie tylko w USA.

Naukowcy z serialu „Projekt Manhattan” w zderzeniu z biurokracją

Serial „Projekt Manhattan” w drugim sezonie pokazuje zmianę dynamiki między wieloma postaciami. Niektórzy naukowcy lub mieszkańcy Los Alamos zniknęli na zawsze. Inni opuścili centrum naukowe w tajemniczych okolicznościach. Wielkim nieobecnym pierwszego odcinka jest Frank Winter (John Benjamin Hickey). Charlie Isaacs (Ashley Zuckerman) musi odnaleźć się w roli nowego lidera grupy. Także inni mieszkańcy Los Alamos, w tym Abby (Rachel Bosnahan) i Liza (Olivia Williams), muszą przewartościować wiele rzeczy ze swojego życia. Fizyka kwantowa może okazać się o wiele mniej skomplikowana niż burzliwe emocje. „Projekt Manhattan” dostarcza jeszcze większej dozy wrażeń, bo naukowcy to nie jedyni gracze rozdający karty w bazie… Stanowisko armii reprezentuje nowy bohater, porucznik Emmett Darrow (William Petersen). Są jeszcze szpiedzy oraz osoby rozkochane w biurokracji. Zostawiam ocenie widzów, która z tych grup może wyrządzić więcej szkód.

Gościnnie w drugim sezonie serialu „Projekt Manhattan” możemy oglądać także m.in. Neve Campbell czy Mamie Gummer (córkę Meryl Streep).

„Projekt Manhattan”: refleksje o człowieczeństwie

Poczucie misji, badania naukowe, rewolucja naukowa zestawione z moralnością, ludzkimi słabościami i nieuchronnie zbliżającą się katastrofą. Naukowcy zamieszkujący Nowy Meksyk działają z poziomu zbawców świata, a nauka to ich religia. Historia broni jądrowej staje się w serialu „Projekt Manhattan” przyczynkiem do wielu ważnych refleksji o człowieczeństwie. Co obejrzeć dziś wieczorem? Najnowsza propozycja Epic Drama to zdecydowanie czołowy punkt z listy „najlepsze programy telewizyjne do obejrzenia”.

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Projekt Manhattan sezon 2

Serial ukazujący fabularyzowaną wersje wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku. Poznajemy genialnych, ale niedoskonałych naukowców i ich rodzin, którzy próbują jakoś funkcjonować w świecie tajemnic i sekretów przenikających każdy aspekt ich codziennego życia. W drugiej serii śledzimy dalsze losy bohaterów pracujących nad stworzeniem bomby. Zamknięci w najbardziej tajnym ośrodku na świecie naukowcy rezygnują z wolności i narażają zdrowie, by zakończyć jedną wojnę — i rozpocząć kolejną. Szpiedzy i klimat powszechnej paranoi grożą zniszczeniem projektu od wewnątrz. Na horyzoncie czai się już zimna wojna…

Powiązane programy