Blog

„Poldark. Wichry losu”: serial romantyczny i pejzaż emocji

„Poldark. Wichry losu” to serial romantyczny, który podbije Wasze serca już od pierwszego ujęcia. Przystojny Aidan Turner i piękna Heida Reed to nie jedyne atuty produkcji. „Poldark” uwodzi też długimi, tęsknymi spojrzeniami nieszczęśliwie zakochanych, malowniczymi krajobrazami Kornwalii czy wreszcie wciągającymi losami bohaterów. A te, zgodnie z tytułem produkcji, są naprawdę pełne wichrów. Przyszykujcie się na bardzo zmysłowy seans. Nawet najlepsze filmy o miłości nie wywołują tylu emocji, co „Poldark”.

Główny bohater „Poldark. Wichry losu” (tytuł oryginalny: „Poldark”) to Ross Poldark. W jego rolę wciela się Aidan Turner, doskonale znany miłośnikom kina z trylogii „Hobbit” Petera Jacksona. Jego bujna czupryna, ciemne, zamyślone i pełne emocji oczy oraz charakterystyczna blizna na twarzy sprawiają, że bohater jest idealnym amantem z ekranu. W retrospekcji widzimy go z piękną Elizabeth (w tej roli Heida Reed). Przed wyjazdem Poldarka na wojnę, para zakochanych przyrzeka sobie, że będą na siebie czekać. Kilka lat później, gdy bohater wraca z wojny pomiędzy Królestwem Wielkiej Brytanii i jej koloniami w Ameryce Północnej, nic nie jest takie, jak powinno.

„Poldark”: dramaty romantyczne głównego bohatera

Ross Poldark od przypadkowych ludzi dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje. Później, w domu wuja (Warren Clarke), okazuje się, że jego ukochana Elizabeth zaręczyła się z kuzynem Poldarka, Francisem (Kyle Soller). Dodatkowo, majątek Poldarka popadł w ruinę, a niegdyś służący ojcu Prudie i Jud (w tych rolach kolejno Beatie Edney i Phil Davis), delikatnie mówiąc, nie kwapią się do ciężkiej pracy. Ross Poldark, aby dramaty romantyczne nie zaprzątały mu głowy, skupia się na uratowaniu majątku. Elizabeth czeka z kolei, aż ukochany pojawi się w jej domu i odwiedzie od zamiaru poślubienia Francisa. Poldark musi walczyć nie tylko z zakazaną miłością, ale też manipulującym wujem – ten namawia Poldarka do wyjazdu na studia. Tak naprawdę nie chce jednak, by coś zagroziło małżeństwu Francisa i Elizabeth.

Poldark jest bardzo mocno przywiązany do Kornwalii. Postanawia, że nie opuści rodzinnej ziemi bez walki. Podejmuje kilka kontrowersyjnych decyzji, jak na przykład przygarnięcie do domu rudowłosej Demelzy (Eleanor Tomlinson). To spotkanie będzie miało dla niego zresztą bardzo istotne konsekwencje…

„Poldark”: serial romantyczny, który wciąga

„Poldark. Wichry losu” to zdecydowanie nie komedia romantyczna, chociaż miłość aż po grób to temat przewodni tej historii. Niczym najlepsze filmy romantyczne i kostiumowe, serial opowiada o gorących uczuciach i burzliwych emocjach. Bohaterowie spiskują, kochają, cierpią, poddają się namiętnościom. Jeśli lubisz filmy o zakazanej miłości, będziesz z zapartym tchem śledził relację Poldarka i Elizabeth. Serial romantyczny „Poldark. Wichry losu” zapewni widzom wiele niespodziewanych zwrotów akcji (zwróćcie uwagę na postać Demelzy!). Powstało aż pięć sezonów produkcji, w której główne role zagrali Aidan Turner i Heida Reed. Gdy masz nastrój na wciągające filmy o miłości czy serial romantyczny, „Poldark. Wichry losu” to najlepszy wybór. Oglądaj już od środey 6 stycznia o 22:40 na Epic Drama!

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Poldark – Wichry Losu

Ojciec nie żyje, majątek leży w ruinie, a ukochana Elizabeth zaręczyła się z jego kuzynem, Francisem. Jest rok 1783, Ross Poldark wraca z wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych do swoich położonych w Kornwalii kopalni cyny — i przekonuje się, że wszystko się zmieniło. Zdecydowany odbudować dziedzictwo swojego ojca i pomóc mieszkańcom pobliskiej wioski szybko wpada w kłopoty, kiedy ratuje młodą awanturniczkę Demelzę i stara się odzyskać kontrolę nad kopalniami, które przejął jego chciwy i arogancki rywal — George Warleggan.

Powiązane programy