Blog

Detektyw „Poirot” wznawia dochodzenie w 12. i 13. sezonie

Powraca detektyw „Poirot” i jego genialne szare komórki! Dzięki nim każde dochodzenie czy śledztwo w sprawie morderstwa zawsze kończyło się sukcesem. Czy ta passa potrwa w odcinkach z sezonów 12. i 13.? Przekonacie się, oglądając ten wybitny serial detektywistyczny. Wyłącznie na antenie Epic Drama!

Dwunasty i trzynasty sezon serialu „Poirot” z Davidem Suchetem w roli głównej to zwieńczenie wieloletniej sagi o śledztwach w sprawie morderstwa w wykonaniu genialnego belgijskiego detektywa. Postać stworzyła geniuszka kryminału Agata Christie. Każdy z odcinków jest jak pełnometrażowy film. Pozwala to na głębsze rozwinięcie fabuły oraz charakterystyk postaci. To godne zakończenie serii, która podbiła serca widzów na całym świecie. Serial detektywistyczny „Poirot” jest niczym najbardziej wysmakowana literatura klasyczna.

Serial detektywistyczny „Poirot” z plejadą gwiazd

W 12. sezonie oglądamy ekranizacje intryg znanych z książek „Tragedia w trzech aktach”, „Wigilia Wszystkich Świętych”, „Morderstwo w Orient Expressie” oraz „Przyjdź i zgiń”. W tych odcinkach, poza Davidem Suchetem oczywiście, pojawia się mnóstwo gwiazd ekranu. Zobaczymy takie nazwiska jak Martin Shaw („Inspektor George Gently”), Toby Jones („Szpieg”), Jessica Chastain („Interstellar”), David Morrissey („The Walking Dead”), Eileen Atkins („Gosford Park”), Hugh Bonneville („Downton Abbey”) i wielu innych.

W 13. sezonie możemy podziwiać kryminały, które Agata Christie stworzyła jako „Słonie mają dobrą pamięć”, „Wielka czwórka”, „Zbrodnia na festynie”, „Dwanaście prac Herkulesa” oraz „Kurtyna” – ostatni kryminał z udziałem Herkulesa Poirota. Również w tej serii czeka nas gwiazdorska obsada: Vanessa Kirby („The Crown”), Iain Glen („Gra o tron”), Tom Ellis („Lucyfer”), Tom Wlaschiha („Gra o tron”) i wielu innych.

Serial detektywistyczny „Poirot” w dwunastej i trzynastej odsłownie obowiązkowo prezentuje też postaci panny Lemon, kapitana Hastingsa i komisarza Jappa. Nie zabraknie Ariadny Oliver czy enigmatycznej hrabiny Very Rossakoff. Każdy odcinek zawiera klasyczne motywy z kryminałów Agaty Christie: zamknięty krąg podejrzanych, nieoczywiste zwroty akcji i oczywiście dedukcję Herkulesa Poiorota.

Melancholia, gdy detektyw „Poirot” zbliża się do finału

Suchet jak zawsze błyszczy w swojej popisowej roli. Jako belgijski detektyw prezentuje skomplikowaną mieszankę wyrafinowania i melancholii. Szczególnie ta ostatnia daje o sobie mocniej znać, gdy zbliżamy się do końca serialu. Ostatnie dochodzenie w karierze detektywa podsumowuje także życiową podróż Poirota.

Poirot” jak zawsze z mistrzowską precyzją odwzorowuje okres międzywojenny. Śledztwa w sprawie morderstwa odbywają się w otoczeniu w pełni oddającym szczegóły tamtych czasów – szczególnie jeśli chodzi o wnętrza i kostiumy.

Herkules Poirot w relacjach z wiernymi przyjaciółmi – Hastingsem i panną Lemon – wzrusza subtelną paletą emocji. Oglądając „Poirota” wiemy, że era detektywów pokroju najsłynniejszego belgijskiego przedstawiciela tej profesji powoli dobiega końca. Ekranizacja kryminałów Agaty Christie to także okazja do przemyśleń etycznych o naturze zła i moralnych dylematach, jakie detektyw napotyka na swojej drodze.

David Suchet w 12. i 13. sezonie „Poirot” z szacunkiem i wrażliwością po raz ostatni wygładza wąsa i rozpoczyna śledztwa w sprawie morderstwa. Zostawia po sobie także dziedzictwo, które jest nie do przebicia. Możecie ze mną dyskutować, chociaż to bez sensu: według mnie nie ma lepszego Herkulesa Poirota niż David Suchet. Myślę, że gdyby Agata Christie mogła zobaczyć serial, spojrzałaby przychylniej na stworzoną przez siebie postać.

Autorka tekstu: Paulina Grabska

 

Zwiastun

ProgramGdzie nas oglądać

Streszczenie

Poirot sezon 12 i 13

Słynny belgijski detektyw Herkules Poirot, obdarzony niezwykłym talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych, współpracuje z kapitanem Hastingsem i nadinspektorem ze Scotland Yardu, Jamesem Jappem.

Powiązane programy