Blog

Wiktoriańska Anglia i serialowy bestseller w Epic Drama!

„Panna Scarlet i komisarz” w czwartym sezonie zachwyca jeszcze mocniej! Wszystkie 6 odcinków ogląda się tak dobrze, jak czyta się najlepszą powieść-bestseller. Wiktoriańska Anglia czeka na Was z nowymi zagadkami kryminalnymi do rozwiązania!

O tym, że Panna Scarlet to mistrzyni przedsiębiorczości, wiemy od dawna. Eliza Scarlet przejęła londyńską agencję Nash & Sons. Chce udowodnić wszystkim, także sobie, że osiągnęła olbrzymi sukces; że wiktoriańska Anglia jest gotowa na kobietę na czele firmy; i że jej usługi rozchodzą się jak bestseller w księgarniach. Dlatego zaprasza do firmy dziennikarza, który ma napisać artykuł sławiący jej działalność. Szybko okazuje się, że to tylko fasada. Nasza bohaterka jest w trudnym położeniu. Zgadnijcie, jak szybko do akcji wejdzie komisarz?

Eliza Scarlet, komisarz i fascynująca relacja

Relacja Elizy Scarlet i komisarza Wellingtona to kluczowy wątek tego sezonu. Decyzje uwielbianych bohaterów mogą na zawsze zmienić ich życie. W głębi duszy każdy fan serialu „Panna Scarlet i komisarz” wie, że ta dwójka posiada wyjątkową więź. W połowie czwartego sezonu otrzymujemy sprawną retrospekcję do początku znajomości Elizy Scarlet i komisarza. Dzięki temu jeszcze lepiej wiemy, jak wspaniała drogę przeszli nasi bohaterowie oraz aktorzy. Telewizja brytyjska jak zawsze dba o to, by wątki osobiste były poprowadzone z mistrzowskim napięciem.

W czwartym sezonie serialu „Panna Scarlet i komisarz” pojawia się kilka nowych twarzy. Na szczególną uwagę zasługuje Paul Bazely. Znany z „Black Mirror” aktor wciela się w rolę Clarence’a. Pełen ironii księgowy to bardzo nieprzychylny względem Elizy Scarlet pracownik Nash & Sons. Często pozwala sobie na złośliwości wobec szefowej. Balansuje na cienkiej granicy do zwolnienia. Panna Scarlet także na niego musi znaleźć sposób.

Walka o równouprawnienie w wiktoriańskiej Anglii

„Panna Scarlet i komisarz” to nie tylko dramat historyczny i zgrabnie skonstruowany serial detektywistyczny. To także opowieść o determinacji, niezłomnych charakterach oraz odrzuceniu konwenansów. Eliza Scarlet jest silna i niezależna w świecie, w którym ciągle musi coś udowadniać. Staje się symbolem zmagań kobiet o równouprawnienie. Jednocześnie nie traci przy tym uroku. Jej zmagania z obyczajowością wiktoriańskiej Anglii są wciągające i pełne seksapilu. Kate Philips wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Widać, że świetnie czuje się w roli panny Scarlet. Trudno się temu dziwić!

Telewizja brytyjska pozwala na głębokie emocjonalne zaangażowanie widowni. Filmy brytyjskie często ukazują widzom znany dramat historyczny w nowym świetle. Nie inaczej jest w przypadku serialu „Panna Scarlet i komisarz”. Łącząc dramat, powieść kryminalną i historię miłosną we wspólną całość, ta propozycja Epic Drama koniecznie musi trafić do Waszego tygodniowego grafiku serialowego.

Czwarty sezon serialu „Panna Scarlet i komisarz” jest najlepszy ze wszystkich dotychczasowych. Przemyślane historie zbrodni i umiejętny bilans między lekką rozrywką a poważnymi tematami zapewni Wam wykwintną telewizyjną ucztę. „Panna Scarlet i komisarz” to serialowy bestseller!

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Panna Scarlet i komisarz sezon 4

W czwartej serii Eliza przejęła właśnie londyńską agencję detektywistyczną Nash & Sons — ale z czasem sprawy się komplikują, choć zawsze można liczyć na pomoc znajomych. Relacje Elizy z komisarzem Wellingtonem popychają oboje w kierunku decyzji, która zmieni ich życie. Oboje wspólnie badają sprawę włamania do ekskluzywnego domu publicznego, którego klientami są wysoko postawieni członkowie brytyjskiego rządu. Powrócimy na chwilę do pierwszego spotkania Elizy z komisarzem i zagłębimy się w mroczny świat wiktoriańskich przedsiębiorców pogrzebowych. Pojawi się kilka nowych twarzy — między innymi Paul Bazely, aktor znany z takich produkcji jak „Czarne lustro” i „Wszystkie stworzenia duże i małe”, oraz Curtis Kantsa, którego mogliśmy oglądać w serialu „Sandman”.

Powiązane programy