Blog

„Miss Marple” z największymi wyzwaniami w karierze

Miss Marple, czyli „Panna Marple”, w trzecim sezonie serialu musi zmierzyć się z największymi jak dotąd wyzwaniami w karierze. Serial detektywistyczny w eleganckiej odsłonie zachwyci nawet najbardziej wymagającego widza. Agata Christie, widząc swoją bohaterkę w takim wydaniu na ekranie, z pewnością byłaby dumna.

Miss Marple (w tej roli Geraldine McEwan) to Hercule Poirot w spódnicy. Agata Christie stworzyła obie postaci w sposób niezwykle fascynujący. O ile Poirot epatuje swoim geniuszem, panna Marple działa w sposób niepozorny. Zupełnie jakby od niechcenia, między jedną a drugą robótką na drutach, zadaje odpowiednie pytania, a następnie obserwuje, jak bohaterowie przechodzą przez dramat psychologiczny. Często tylko naprowadza na odpowiedni trop, zyskując tym szacunek każdego, kto szuka sprawiedliwości i odpowiedzi na pytanie, kto jest odpowiedzialny za morderstwo.

Miss Marple: fascynujące historie w trzecim sezonie

Miss Marple odwiedza Hotel Bertram i z zachwytem stwierdza, że miejsce nie zmieniło się ani trochę, odkąd spędzała tam czas jako mała dziewczynka. Sielankę burzy brutalne morderstwo pokojówki. Panna Marple może liczyć na pomoc Jane. Dla rezolutnej pracownicy hotelu pojawia się (zupełnie inaczej niż w czasach młodości miss Marple) szansa na karierę w policji oraz… na miłość bez końca.

Niedawno zmarły pan Rafiel powierza miss Marple wyjątkowe zadanie: ma ona zbadać „możliwą zbrodnię”. Problem w tym, że nikt nie wie, czy będzie to morderstwo czy inne przestępstwo. Sekrety przeszłości panna Marple odkrywa razem z bratankiem Raymondem.

Przyjęcie u Lady Tressilian w Devon zamienia się w miłosne rozgrywki, gdy wśród gości pojawia się gwiazdor tenisa, Neville Strange, z nową żoną Kay… mimo że jego pierwsza małżonka, Audrey, również jest wśród zaproszonych. Granice namiętności stają się coraz bardziej zawiłe, a w powietrzu wisi oczywiście morderstwo.

Wesele dawnej pokojówki miss Marple, Gwendy, przybiera niespodziewany obrót, gdy panna młoda dołącza do grona podejrzanych. Panna Marple odkrywa sekrety, które dusiły rodzinę od dawna.

Miss Marple z gwiazdami

W trzeciej odsłonie serialu „Panna Marple” gościnnie pojawia się bardzo dużo znanych aktorów. Na ekranie widzimy takie gwiazdy jak Richard Armitage, Gugu Mbatha Raw, Tom Riley, Lisa Stansfield, Jane Seymour, Eileen Atkins, Dan Stevens czy Martine McCutcheon. Jednak to Geraldine McEwan sprawia, że „Panna Marple” ma w sobie tyle uroku. Seriale detektywistyczne często charakteryzuje chłód, brak skupienia na emocjach. W tym przypadku mamy jednak bardzo dużą dozę ciepła, afektów, czasem wręcz namiętności. Scenarzyści perypetii miss Marple postawili na uczucia, co sprawia, że „Panna Marple” to jedna z najbardziej oryginalnych produkcji telewizyjnych.

Co oglądać w telewizji dziś wieczorem? Kiedy na ekranie pojawia się „Panna Marple”, odpowiedź jest oczywista. Filmy romantyczne i serial detektywistyczny w jednym. Po prostu: takie seriale warto zobaczyć!

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Panna Marple, sezon 3

W trzeciej serii panna Jane Marple staje przed największym jak dotąd wyzwaniem, gdy otrzymuje od starego przyjaciela, niedawno zmarłego pana Rafiela, polecenie zbadania „możliwego przestępstwa”. Jest pewien haczyk — nie wiadomo, o jakie przestępstwo chodzi… Panna Marple wybiera się także na ślub swojej dawnej pokojówki, a kiedy wesele zamienia się w śledztwo dotyczące morderstwa, odkrywa również wiele tajemnic dręczących rodzinę, u której się zatrzymała. Później nasza bohaterka jedzie do Devonu, by zbadać sprawę morderstwa i tajemnicę nigdy nieskazanego mordercy dzieci; powraca także do wytwornego londyńskiego hotelu Bertram. Ze zdziwieniem stwierdza, że nic się nie zmieniło od czasu, gdy była tam jako młoda dziewczyna. Panna Marple cieszy się tradycyjnym wystrojem i nienaganną obsługą, ale za tą elegancką fasadą kryje się atmosfera zagrożenia…

Powiązane programy