Blog

Serial detektywistyczny ma swoją królową. To „Panna Marple”!

Panna Marple” to coś więcej niż dobry kryminał. Jeśli lubisz film romantyczny kostiumowy, rewelacyjne aktorstwo, a super seriale to twoja ulubiona forma rozrywki, drugi sezon produkcji będziesz oglądać z zapartym tchem. „Panna Marple” może z całą pewnością zostać nazwana królową seriali detektywistycznych.

„Panna Marple” w drugim sezonie wraca tam, gdzie morderstwo popełniane jest w malowniczych okolicznościach przyrody. Mowa o pozornie sielankowych brytyjskich wioskach. Dramat kryminalny prawie zawsze wiąże się z mocnymi uczuciami bohaterów. Prywatne śledztwo toczy się w zaskakujący sposób. Agata Christie, tworząc postać Jane Marple, wzniosła się na wyżyny swojego talentu

„Panna Marple”: dramat kryminalny z zaskakującym finałem

Drugi sezon serialu „Panna Marple” rozpoczyna się odcinkiem zatytułowanym „Uśpione morderstwo”. Jest on adaptacją jednej z tych książek, które Agata Christie napisała i zapieczętowała z zastrzeżeniem, że powieść można wydać dopiero po jej śmierci. Jeżeli dobry kryminał to Wasz chleb powszedni i znacie pierwowzór na pamięć, będziecie mile zaskoczeni. Twórcy serialu zdecydowali się na kilka odstępstw od materiału źródłowego. Dzięki czemu premierę drugiego sezonu serialu „Panna Marple” ogląda się niczym najlepsze thrillery psychologiczne. Dochodzenie doprowadza bowiem do zaskakującego finału.

„Uśpione morderstwo” to przede wszystkim rewelacyjna obsada. Poza Geraldine McEwan w roli panny Jane Marple, na ekranie pojawiają się m.in. Sophia Myles („Tristan i Izolda”) czy Aidan McArdle („Księżna”). Serial detektywistyczny rozpoczyna się w latach 30. w Indiach. Kevin Halliday dowiaduje się, że jego żona zginęła w wypadku samochodowym. 18 lat później córka pary, Gwenda Halliday przyjeżdża po raz pierwszy do Wielkiej Brytanii. Kobieta jest zaręczona z bogatym biznesmenem i przed ślubem pragnie urządzić nowy dom. Jej uwagę zwraca piękny dom na wzgórzu z widokiem na ocean. Szybko okazuje się, że ściany skrywają tajemnicę. Przeczucie Gwendy, że już tu kiedyś była, doprowadza do nieoczekiwanego spotkania z przeszłością. Panna Marple pomaga rozwiązać nieoczekiwaną tajemnicę. Tak powinno się robić dobre filmy psychologiczne.

W kolejnych odcinkach serialu „Panna Marple” będziemy mogli oglądać także morderstwo i dochodzenie w sprawie właściciela Sittaford House w środku burzy śnieżnej; samobójstwo pozornie spowodowane przez anonimowe, pełne nienawiści listy oraz zaginięcie dwóch pań, które uruchamia poważne śledztwo w domu opieki.

Co dziś obejrzeć? „Panna Marple” to najlepszy wybór

Dobry kryminał to za mało, by trafnie określić serial „Panna Marple”. To jeden z najlepszych kryminałów wszech czasów. Serial detektywistyczny opowiadający losy bohaterów, których stworzyła Agata Christie, to gwarancja doskonałej rozrywki. Najlepszy serial telewizyjny do obejrzenia w maju to niewątpliwie „Panna Marple”. Nie musisz już zastanawiać się, co oglądać w telewizji w tym tygodniu. Epic Drama podaje doskonałe rozwiązanie.

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Panna Marple, sezon 2

Panna Jane Marple kontynuuje swoje detektywistyczne przygody — w drugiej serii rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. W czasie swojej podróży po kraju trafia do uroczych z pozoru wiosek, które wcale nie są tak idylliczne, jak się wydają; próbuje rozwiązać sprawę morderstwa właściciela Sittaford House w środku burzy śnieżnej; bada także samobójstwo pozornie spowodowane przez anonimowe, pełnie nienawiści listy. Śmierć i zaginięcie dwóch pań w domu opieki uruchamiają poważne śledztwo, a gdy młoda kobieta doświadcza dziwnych zjawisk w swoim nowym domu, panna Marple wkracza do akcji, by pomóc jej odkryć prawdę.

Powiązane programy