Blog

„Najwięksi brytyjscy detektywi”: Marple, Morse i Scarlet

Dla nich tajemnica morderstwa, stopnie zabójstw i prywatne śledztwo to chleb powszedni. Panna Marple, Endeavour Morse i Eliza Scarlet w wyjątkowym maratonie na antenie Epic Drama. Najwięksi brytyjscy detektywi w sobotę, 10 kwietnia, pomogą znaleźć odpowiedź na pytanie, co obejrzeć w ten weekend.

Serial kryminalny angielski, w którym morderstwo zostaje rozwikłane przez genialnego bohatera lub bohaterkę. W tym przypadku Brytyjczykom można ufać bez żadnej wątpliwości. Seriale kryminalne ich produkcji zawsze trzymają wysoki poziom. Dlatego sobota z największymi brytyjskimi detektywami na kanale Epic Drama dostarczy odpowiedniej dawki wrażeń nawet najbardziej wymagającym widzom.

Najwięksi brytyjscy detektywi: najlepsze seriale kostiumowe i detektywistyczne

Agata Christie to nie tylko Hercule Poirot. Równie ważną bohaterką jest Panna Marple – i to między innymi z nią spędzimy sobotę pod znakiem najwybitniejszych brytyjskich detektywów serialowych. Serial detektywistyczny zatytułowany po prostu „Panna Marple” zawsze zaskakuje ciekawą intrygą. To wdzięczny materiał dla każdego widza, który przed telewizorem chce poćwiczyć szare komórki. Rozwiązanie każdej zagadki jest niebanalne. „Panna Marple” urzeka także ciepłem i mądrością, jakie biją od tytułowej bohaterki. „Agatha Christie’s Marple” ma wszystko, co posiadać powinny najlepsze seriale kostiumowe.

Kolejną ważną postacią soboty z największymi brytyjskimi detektywami jest Endeavour Morse. Poznajemy jego losy od początków kariery w policji w połowie lat 60. Morse jest wycofany, introwertyczny, ale posiada nieprzenikniony umysł. Inteligencja idzie w parze z dużym poczuciem sprawiedliwości. Serial detektywistyczny „Endeavour” rozpoczyna się wątkiem, w którym główny bohater chce zrezygnować z pracy w policji, bo ma dość panującej tam obłudy i wątpliwych standardów moralnych. Na szczęście znajduje się mądry przełożony, który wie, że taki pracownik jak Morse to prawdziwy skarb dla posterunku.

Na ekranie w tak zacnym towarzystwie nie mogło zabraknąć Elizy Scarlet. „Panna Scarlet i komisarz” to serial, którego akcja rozgrywa się pod koniec epoki wiktoriańskiej w Anglii. Główna bohaterka na każdym roku musi udowadniać, że należy ją traktować poważnie. Nie poddaje się i nie ukrywa kobiecości. Więcej, czyni z niej atut pomagający w pracy. Chociaż to przede wszystkim serial kryminalny, pojawia się miejsce na romans. Scarlet i komisarz, chociaż nie szczędzą sobie uszczypliwości, ewidentnie mają się ku sobie.

Jakie seriale są dobre do maratonów? Morderstwo, detektywi, tajemnice

Co zobaczyć, gdy nie wiesz, co oglądać? Propozycje Epic Drama na sobotę z największymi brytyjskimi detektywami zawierają wszystkie najlepsze składniki takich produkcji jak dramat kryminalny, serial kostiumowy oraz dramat romantyczny. „Panna Marple”, „Endeavour” oraz „Panna Scarlet i komisarz” – ten zestaw to sprawdzona recepta na to, co oglądać w domu i dobrze spędzić sobotę. Polecamy gorąco!

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Najwięksi brytyjscy detektywi

Zapraszamy na sobotę w towarzystwie najlepszych brytyjskich detektywów, od panny Marple przez Endeavoura Morse’a po pannę Scarlet. W późnowiktoriańskiej Anglii panna Scarlet przemierza brudne ulice Londynu. W połowie XX wieku panna Marple rozwiązuje sprawy, z którymi nikt inny nie potrafi sobie poradzić. W latach 60. młody Endeavour Morse uczy się pracy w oksfordzkiej policji.

Powiązane programy