Blog

„Lato z kryminałem”: najlepsze seriale detektywistyczne do obejrzenia

„Lato z kryminałem” podpowiedziało mi dość szaloną myśl. Gdyby Agata Christie miała dostęp do kanału Epic Drama, siłą rzeczy napisałaby mniej książek. Spędzałaby bowiem mnóstwo czasu przed telewizorem, śledząc najlepsze seriale kostiumowe i najlepsze seriale detektywistyczne.

A takich na antenie Epic Drama jest pod dostatkiem. Najlepiej świadczy o tym cykl „Lato z kryminałem”. W jego ramach obejrzymy aż cztery świetne seriale detektywistyczne. Nie po prostu fajne seriale – super seriale. Morderstwo doskonałe, dochodzenie, śledztwo, płatny morderca, przestępcy, którzy prawo karne traktują jak, cytując klasyka, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Kryminał psychologiczny goni kolejny dramat, a stopnie zabójstw wykańczają nawet najtwardszych zawodników. I wtedy z odsieczą przychodzą oni – najlepsi detektywi z Anglii, Kanady i Australii.

„Lato z kryminałem”: seriale detektywistyczne i ich największe gwiazdy

Bohaterami cyklu „Lato z kryminałem” są: błyskotliwy Endeavour Morse, wybuchowy duet Frankie Drake i William Murdoch oraz pełna seksapilu panna Fisher. Każde z nich ma inny styl pracy, ale łączy ich wyjątkowa skuteczność. Kolejną cechą wspólną jest fakt, perypetie każdego z nich świetnie śledzi się na małym ekranie.

„Endeavour” to serial detektywistyczny o introwertycznym i piekielnie bystrym detektywie. Spodoba się szczególnie tym, którzy lubią niespieszne tempo oraz zrównoważonych bohaterów, dla których dylematy moralne są istotnym elementem tego niezmiernie skomplikowanego fachu, jakim jest prywatny detektyw. Najlepsze kanadyjskie seriale detektywistyczne – „Sprawy Frankie Drake” i „Detektyw Murdoch” – to z kolei produkcje dla tych widzów, którzy wolą nieco szybsze tempo oraz akcenty humorystyczne. Wisienka na torcie to „Zagadki panny Fisher”. Tam ważne jest nie tylko morderstwo, ale także to, w jakiej otoczce zostaje prowadzone dochodzenie.

„Lato z kryminałem”: najlepsze seriale i uczta dla ich fanów

„Lato z kryminałem” to najlepsze seriale, które trzeba zobaczyć. W każdym z tytułów prywatny detektyw ma do rozwiązania niemałą listę zbrodni. Przypomina to pyszną, składającą się z kilku dań kolację, z wykwintną przystawką, sycącym daniem głównym oraz apetycznym deserem. Albo używając porównania nieco bardziej literackiego (w końcu Agata Christie zobowiązuje), jak kolejne odsłony niezwykle ciekawej literackiej sagi. I doskonale się składa, bo dzięki temu dylemat co obejrzeć dziś wieczorem przestaje być problemem. Dobry kryminał na Netflix to rzadkość, na szczęście Epic Drama przychodzi z najciekawszymi propozycjami w telewizji.

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Lato z kryminałem

Kolejne morderstwo, kolejny jeszcze nie złapany przestępca — nigdzie nie można czuć się bezpiecznie… Dlatego zbieramy elitarną grupę pogromców zbrodni z całego świata. Najlepsi detektywi z Anglii (błyskotliwy Endeavour Morse), z Kanady (Frankie Drake i William Murdoch) i z Australii (urocza panna Fisher) jak zawsze rozwiążą każdą zagadkę w wielkim stylu. Teraz wystarczy włączyć telewizor, aby dowiedzieć się, kto zabił!

Powiązane programy