Blog

Dramat! To pożegnanie z serialem „Inspektor George Gently”

Dramat i serial detektywistyczny, za którym będziemy bardzo tęsknić! „Inspektor George Gently”: ósmy sezon to już ostatnia seria tej wyjątkowej produkcji. Do obejrzenia wyłącznie na antenie Epic Drama!

Pewna popularna piosenkarka pytała paręnaście lat temu w swoim wielkim hicie: „czemu wszystkie dobre rzeczy muszą się kończyć?”. Pewnie teraz ten sam dylemat próbują rozwiązać fani serialu „Inspektor George Gently”. Rewelacyjny dramat i serial detektywistyczny w jednym finiszuje na ósmym sezonie. Czy inspektor George Gently uda się na spokojną emeryturę?

Inspektor chce, by triumfowała sprawiedliwość

Inspektor nie odda odznaki, dopóki w jego otoczeniu nie zatriumfuje sprawiedliwość. Dlatego po raz ostatni jako najlepszy detektyw w północnej Anglii, przystępuje do rozwikłania mrocznych zagadek i politycznych intryg.

Rozwiązanie jednej z nich krzyżuje jego zaufany partner, sierżant Bacchus. George Gently jest załamany, gdy podejrzewa młodszego kolegę o manipulowanie przed laty dowodami i doprowadzenie do skazania niewłaściwej osoby. Dramat rodzinny i morderstwo zniszczyły życie wielu osobom. Inspektor nie tak szkolił przez tyle lat młodego policjanta. Czy George Gently będzie musiał odejść z poczuciem porażki? Na szczęście otuchy dodaje mu Rachel, która coraz lepiej radzi sobie w policyjnym świecie zdominowanym przez mężczyzn. 

„Inspektor George Gently” żegna się z widzami bez gigantycznych zwrotów akcji, wybuchów i plot twistów, za to z klasą i intrygująco. Siła serialu tkwi w pełnych bólu spojrzeniach, cierpieniu, niedopowiedzeniach. Dramat rozgrywa się powoli, lecz zżera od środka. To wszystko zasługa wybitnych aktorów oraz mistrzowsko poprowadzonej reżyserii i scenariusza. 

Warto wspomnieć, że finałowy odcinek serialu „Inspektor George Gently” musiał mieć przesuniętą premierę w Wielkiej Brytanii – wszystko z powodu wątku politycznego, który mógłby wpłynąć na wynik prawdziwych wyborów. I to chyba najlepszy dowód na jakość tej produkcji. 

Inspektor Gently to postać, której bardzo potrzebowalibyśmy również we współczesnym świecie, w którym tak trudno o sprawiedliwość, a dramat goni dramat. Ostatni, ósmy sezon rewelacyjnego serialu „Inspektor George Gently”, do obejrzenia tylko na antenie Epic Drama. Nie zastanawiaj się, co oglądać dziś w telewizji – ten detektyw zasługuje na naprawdę godne pożegnanie!


Autorka tekstu: Paulina Grabska

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Inspektor George Gently, sezon 8

Najlepszy detektyw w północnej Anglii, George Gently, powraca do pracy wraz ze swoim zaufanym partnerem, sierżantem Bacchusem; razem prowadzą śledztwo w sprawie morderstw i korupcji, osadzone na tle burzliwej fali przemian w Wielkiej Brytanii lat 60. XX w. To już finałowa seria tego znakomitego serialu kryminalnego. Najnowsze śledztwo prowadzi policjantów do odkrycia mrocznej sieci związków i politycznych intryg. Czy Gently zrobi coś, o co nikt by go nie podejrzewał — i nagnie prawo? Czy on i Bacchus zdołają pokonać to, co ich dzieli, zanim inspektor przejdzie na emeryturę? Ale przede wszystkim – czy Gently i jego zespół przetrwają w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa?

Powiązane programy