Blog

Zemsta i dramat rodzinny w serialu „Inspektor George Gently”

Zemsta jako jeden z głównych wątków najnowszego sezonu serialu „Inspektor George Gently”! Brytyjska produkcja to najlepszy serial kryminalny na rozpoczęcie nowego roku.

Na antenie Epic Drama możemy oglądać nowe odcinki, w których inspektor Gently i sierżant Bacchus rozwiązują sprawy karne w rejonach Durham i Northumberland. Lata 60. dobiegają końca. Dekada przyniosła pełno przemian kulturowych. Jednak społeczeństwo wciąż nie radzi sobie z wieloma tematami, co nierzadko powoduje dramat rodzinny oraz pasmo tragedii.

Inspektor Gently i nadchodząca zemsta

Zemsta na głównym bohaterze serialu „Inspektor George Gently” wydaje się abstrakcyjną koncepcją. Kto może mieć zastrzeżenia do pracy świetnego policjanta, który rozwiązał wiele zbrodni i niejeden dramat rodzinny? A jednak… ale po kolei!

W nowych odcinkach serialu „Inspektor George Gently” poznajemy cztery historie. Pierwsza to zbrodnia na tle rasowym. Bohaterowie nawiązują do zamordowania Martina Luthera Kinga. Kolejne sprawy kryminalne, z jakimi mierzą się inspektor Gently i sierżant John Bacchus, to morderstwo wokalistki i podejrzana klasa wyższa nadużywająca przywilejów, jak również porwanie dziecka.

Wreszcie, piąty sezon wieńczy odcinek, w którym głównym motywem jest zemsta. Lata temu inspektor Gently wsadził za kratki groźnego przestępcę. Teraz oczyszczono go z zarzutów. Zemsta to jedyne, o czym myśli skazany. Sąd uważa, że dowody, które przedstawił inspektor Gently, są sfabrykowane. Lojalność Bacchusa wobec kolegi zostanie wystawiona na wielką próbę.

„Inspektor George Gently” – najlepszy serial kryminalny

„Inspektor George Gently” ma w sobie to, co powinien mieć każdy najlepszy serial kryminalny: z każdym sezonem wciąga coraz mocniej. Sprawy karne wciąż są ważne, jednak twórcy chętniej poświęcają uwagę zjawiskom społecznym, kulturowym i psychologicznym. Bez względu na to, czy motywem przewodnim jest zemsta, czy dramat rodzinny, wszystkie intrygi są niezwykle złożone i ciekawe. Oglądając serial „Inspektor George Gently” możemy odnieść wrażenie, że scenarzyści są mocno związani z wykreowanymi bohaterami, dlatego dbają, by ich perypetie można było wciąż oglądać z wypiekami na twarzy.

Nie zastanawiaj się dłużej, co oglądać na platformach streamingowych – włącz Epic Drama i zobacz, jak pokazane są zemsta i sprawy karne w serialu „Inspektor George Gently”!


Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Inspektor George Gently sezon 5

Jest rok 1968; inspektor Gently i jego pomocnik, sierżant Bacchus, powracają, by rozwiązywać sprawy kolejnych morderstw i zaginięć w rejonie Durham i Northumberland. Lata sześćdziesiąte to prawdziwe wyzwanie dla całego zespołu: niepokoje na tle rasowym, które ogarnęły Stany Zjednoczone, docierają także do Wielkiej Brytanii; niechęć do nadużywających swoich przywilejów przedstawicieli klas wyższych rośnie z dnia na dzień, a ustawa aborcyjna z 1967 roku nie została jeszcze wprowadzona w życie, co prowadzi do wielu złamanych serc i rodzinnych dramatów. Gently i Bacchus mierzą się z szeregiem spraw kryminalnych dotyczących tych i innych problemów nękających angielskie społeczeństwo. Co gorsza, powracają problemy z przeszłości Gently’ego: przestępca, którego posłał za kraty, zostaje oczyszczony z zarzutów — sąd jest przekonany, że dowody zostały sfabrykowane przez samego Gently’ego. Złoczyńca szykuje zemstę…

Powiązane programy