Blog

„Grantchester”: wikariusz-detektyw i inspektor na tropie

Grantchester” to propozycja dla widzów, którzy entuzjastycznie reagują na hasło najlepszy serial kryminalny. Bohaterowie produkcji to charyzmatyczny detektyw-wikariusz oraz nieufny inspektor na tropie zbrodni w małym miasteczku. Marudna gospodyni domowa, która lubi postawić na swoim, wprowadza idealne akcenty ciepłego humoru. Serial „Grantchester” wspaniale umili coraz dłuższe jesienne wieczory.

Lata 50. XX wieku. Spokojne życie we wsi Grantchester niedaleko Cambridge. W tym sielankowym otoczeniu poznajemy księdza Sidneya Chambersa. Przystojny, charyzmatyczny, godny zaufania wikariusz nigdy nie traci pogody ducha. Jeździ na rowerze, spotyka się ze swoją przyjaciółką (lub kimś więcej…) Amandą. Choć główny bohater „Grantchester” ma za sobą traumatyczne przeżycia – służył jako żołnierz podczas II wojny światowej – nigdy nie brakuje mu słów otuchy dla parafian. 

„Grantchester”: samobójstwo czy morderstwo?

Chambers ma wielkie serce. Jako jedyny wikariusz w okolicy Cambridge wyraża zgodę na zorganizowanie pogrzebu samobójcy. Wkrótce dowiadujemy się, że zmarły być może wcale nie odebrał sobie życia. Czy to było morderstwo? Tak twierdzi jedna z kobiet obecnych na pogrzebie. W grę może wchodzić zdrada. Choć na początku wszystkie poszlaki potwierdzają pierwotną wersję zdarzeń, wikariusz używa swojej intuicji i zdobywa nowe informacje kluczowe dla śledztwa.

Każda tajemnica morderstwa, aby udało się ją rozwiązać, wymaga obecności stróża prawa. W Grantchester funkcję tę pełni detektyw policyjny Geordie Keating. Inspektor narzeka, że ludzie niechętnie mu się zwierzają. Wikariusz Chambers z kolei przyznaje, że jemu parafianie mówią czasem aż za dużo. Doświadczenie policjanta oraz empatia księdza to dwa składniki, które pozwolą tej dwójce mieszkańców Grantchester wyśledzić każde morderstwo. Między tym duetem nawiązuje się przyjaźń. Inspektor początkowo był nieufny. Chambers szybko zdobywa jednak uznanie Keatinga. Co więcej: namawia go także do gry w backgammon. 

Najlepszy serial kryminalny, z humorem i romansem w tle

Serial „Grantchester” cieszy się opinią jednego z najlepszych w swoim gatunku w Wielkiej Brytanii. Charyzmatyczny James Norton w roli głównej to tylko jedna z wielu zalet. Produkcja oddaje niepowtarzalny klimat angielskiej wsi. Ma ciekawy scenariusz. Morderstwo zawsze ma nieoczywiste rozwiązanie. Akcenty humorystyczne, takie jak marudna gospodyni domowa, nadają produkcji lżejszy ton. Znajdzie się także coś dla wielbicieli miłosnych uniesień. „Grantchester” to bowiem nie tylko najlepszy serial kryminalny, ale także sporo elementów romansu. Seriale, których akcja rozgrywa się na brytyjskiej wsi, mają niepowtarzalny klimat.

Wyszukując w sieci Grantchester imdb możemy sprawdzić wspaniałą obsadę tego dzieła. I dowiedzieć się, że „Grantchester” sezon 6. wyemitowano w Wielkiej Brytanii w 2021, w 2022 – siódmą odsłonę, a w planach już ósma seria. Dzięki Epic Drama widzowie mogą poznać tę wciągającą historię od samego początku. Dowiedz się, jak wygląda tajemnica morderstwa w „Grantchester”. Co oglądać w telewizji w tym tygodniu? Wikariusz tropiący morderstwo to świetna odpowiedź!

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Grantchester

Sidney Chambers jest anglikańskim księdzem w Grantchester, wiosce położonej nieopodal Cambridge. Wiedzie spokojne życie — do chwili, kiedy w jego parafii dochodzi do morderstwa. Wciągnięty w niebezpieczny świat kłamstw, zdrady i zabójstw, Sidney szybko odkrywa, że dzięki znajomości ludzkiej natury świetnie sprawdza się w nowej dla siebie roli detektywa… W wyprawie do mrocznego świata zbrodni Sidneyowi towarzyszą sympatyczny, ale zmęczony życiem inspektor Geordie Keating, naiwny, ale pełen dobrych intencji wikary Leonard Finch oraz gospodyni, pani Maguire. Czy w świecie, w którym morderstwa i zbrodnie każą widzieć w ludziach to,co najgorsze, można jeszcze dostrzec w nich dobro?

Powiązane programy