Blog

Dochodzenie w Oksfordzie po raz ostatni. Finał „Endeavour”!

Dochodzenie w Oksfordzie po raz ostatni. Młody inspektor Endeavour Morse i jego wieloletni przełożony Fred Thursday zakończą współpracę. Jak do tego dojdzie? Dowiemy się z finałowego sezonu serialu „Endeavour”. Do obejrzenia tylko na antenie Epic Drama!

Bez względu na to, czy dochodzenie w Oksfordzie dotyczy akademickiej elity czy przedstawicieli nizin społecznych, wszystkie sprawy w „Endeavour” oglądamy z zapartym tchem. Nie inaczej jest w finałowej serii. Twórcy serialu zadbali, aby „Endeavour” na zawsze zapisało się w historii telewizji jako jeden z najlepszych seriali brytyjskich o detektywach. 

„Endeavour”: orkiestra, magazyn i brutalne morderstwo

Finał „Endeavour” rozpoczyna brutalne morderstwo w szeregach słynnej orkiestry. Sprawa tylko z pozoru wygląda na nieszczęśliwy wypadek. Im mocniej Endeavour i Thursday zgłębiają dochodzenie, tym odkrywają kolejne mroczne tajemnice przeszłości muzyków. Magazyn to miejsce, w którym odbywa się brutalne morderstwo sugerujące, że do Oksfordu dotarły brudne interesy z Londynu. 

Dochodzenie, które wskazuje na elity Oksfordu, stanowi poważne niebezpieczeństwo dla policjantów odpowiedzialnych za sprawę. Finałowy odcinek „Endeavour” to z kolei seria pogrzebów, ślub, a także poważne decyzje dotyczące przyszłości bohaterów. Endeavour Morse na własnej skórze przekonuje się, że czasami łatwiej jest dowiedzieć się, kto popełnił brutalne morderstwo, niż rozwiązać problemy pomiędzy przyjaciółmi. Jak zakończą się drogi Endeavoura i Thursdaya?

Historia zatacza koło w „Endeavour”

Ostatni sezon „Endeavour” to mnóstwo smaczków dla wielbicieli tego serialu. Historia zatacza koło, a w odcinkach wielokrotnie pojawiają się mniej lub bardziej oczywiste odniesienia do poprzednich serii. Widzowie przez lata oglądali ojcowską opiekę, jaką Endeavour otrzymał od Thursdaya. Serial daje tym bohaterom nieoczywiste zakończenie. Endeavour zawsze mógł liczyć na protekcję Thursdaya. Czy teraz jego mentor będzie potrafił ocalić samego siebie? Serial „Endeavour” zaskakuje do ostatniej minuty.

Czas na ostatnie brutalne morderstwo. Ostatnią szklankę zimnego piwa w głośnym oksfordzkim pubie. Czas na to, by Endeavour Morse przeprowadził ostatnie dochodzenie w finale serialu „Endeavour”. Co oglądać w telewizji w poniedziałek? Odpowiedź jest jasna – Epic Drama i najlepsze seriale na świecie.


Autorka: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Endeavour: Sprawy młodego Morsa sezon 9

Śledztwo prowadzi Endeavoura i Thursdaya do słynnej orkiestry — kiedy jednak dochodzi do kolejnej tragedii, detektywi odkrywają ponure tajemnice dotyczące wszystkich muzyków. W Oksfordzie pojawiają się brudne interesy z Londynu: w opuszczonym magazynie zostaje popełnione brutalne morderstwo. Policjanci dokonują szokującego odkrycia, które wskazuje na złowrogi spisek obejmujący wyższe sfery Oksfordu i nie tylko… Śledztwo robi się niebezpieczne, Thursday zaczyna martwić się o swoich bliskich. Strange czeka na przeniesienie do Kidlington, a Bright marzy o spokojniejszej przyszłości. Członkowie zespołu ruszają własnymi drogami — co to oznacza dla Endeavoura i Thursdaya?

Powiązane programy