Blog

„Domina”: Kasia Smutniak zachwyca jako Liwia Druzylla

Serial „Domina” rozpoczyna się słowami głównej bohaterki. Liwia Druzylla zwraca się do nas bezpośrednio: Bez względu na to, ilu ludzi zabijesz – a ja musiałam zabić wielu – zawsze będziesz pamiętać ten pierwszy raz. Tę brutalną prawdę zostawiamy na dramat historyczny, jaki rozgrywa się w Imperium Rzymskim. My, widzowie Epic Drama, możemy natomiast powiedzieć: Zawsze zapamiętamy nasz pierwszy seans serialu „Domina”. I nie tylko dlatego, że gra tam rewelacyjna Kasia Smutniak.

Serial „Domina” to prawdziwa gratka dla wielbicieli takich produkcji jak „Rzym”, „Rodzina Borgiów”, „Dynastia Tudorów”, „Gra o tron” czy „Hiszpańska Księżniczka”. Dramat historyczny i serial obyczajowy, który łączy w sobie romans, dramat, historię, erotykę oraz zanurza widzów w skomplikowaną sieć relacji, intryg i walk politycznych.

Domina”: Imperium Rzymskie sojuszami stoi

Klasy społeczne walczą o dominację. Imperium Rzymskie chyli się ku upadkowi. Gdy Juliusz Cezar został zamordowany, cesarstwo staje na rozdrożu. Główna bohaterka serialu „Domina”, Liwia Druzylla, wie, że w tak niepewnym momencie, kluczem do przetrwania będą odpowiednio nawiązane sojusze. Sprawiedliwość społeczna w tak niestabilnych czasach zostaje zepchnięta na dalszy plan.

Twórcy serialu „Domina” nie stronią od przedstawienia brutalności epoki. Sceny, choć kontrowersyjne, są uzasadnione kontekstem historycznym. Zadbano także o bogactwo wizualne oraz narracyjne. Interesująco przedstawiono romans i dramat historyczny. „Domina” porusza tematykę władzy i ambicji. Liwia Druzylla w tej produkcji przedstawiona jest zarówno jako ofiara, ale także jako wybitny strateg oraz gracz na zdominowanej przez mężczyzn politycznej scenie.

Juliusz Cezar, cesarz August czy sama Liwia Druzylla – serial „Domina” zawiera wiele postaci historycznych. Dramat historyczny staje się nie tylko wciągającą rozrywką, ale i ciekawą lekcją historii. Zainteresuje ona nie tylko fanów gatunku, ale i tych, którym Imperium Rzymskie jest jeszcze mało znane.

Kasia Smutniak błyszczy jako Liwia Druzylla

Zarówno Kasia Smutniak, a wcześniej Nadia Parkes jako młoda Liwia Druzylla, pokazują niezwykłą gamę emocji i siłę charakteru swojej postaci. Nie ukrywam, że nazwisko Smutniak było tym, co w pierwszym momencie najmocniej zaintrygowało mnie przed seansem serialu „Domina”. Cudownie jest oglądać na małych i dużych ekranach polskich aktorów, którzy coraz mocniej przebijają się w światowej kinematografii. Życzę nam wszystkim, byśmy mogli cieszyć się z takich sukcesów naszych rodaków coraz częściej. Międzynarodowy serial obyczajowy, ale ze świetnym udziałem polskich artystów, cieszy podwójnie.

Domina” to bogata w środkach wyrazu opowieść o jednej z najbardziej fascynujących postaci w historii (czy może raczej HERstorii) Imperium Rzymskiego. Serial przesuwa granicę tego, co rozumiemy jako sprawiedliwość społeczną. Serial obyczajowy, którego akcja dzieje się w starożytnym Rzymie, w „Dominie” zyskuje odświeżone, kobiece spojrzenie. Romans i walka o władzę wzajemnie się przenikają oraz sprawiają, że po każdym odcinku nie będziecie mogli wytrzymać w napięciu, czekając na kolejny. „Domina” tylko na Epic Drama!

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Domina sezon 1

Akcja pierwszej serii rozgrywa się za panowania Gajusza, czyli Oktawiana Augusta — ale jego historia jest opowiedziana poprzez niezwykłe dzieje jego żony, Liwii Druzylli, która zmieniła zasady dotyczące roli kobiet w społeczeństwie i stała się najpotężniejszą kobietą w ówczesnym świecie. Akcja rozpoczyna się w przeddzień pierwszego ślubu Liwii. Wybucha wojna domowa; śledzimy losy Liwii na wygnaniu i po powrocie do Rzymu, kiedy podejmuje decyzję o odzyskaniu wszystkiego, co zostało jej zabrane — i doprowadza do tego w błyskotliwy sposób, wychodząc za mąż za mężczyznę, który był za to odpowiedzialny. W wieku 30 lat Liwia odzyskała swój majątek i status — ale szybko przekonała się, że nie wystarczy zdobyć władzę: trzeba jeszcze umieć ją utrzymać, co nie jest łatwe, kiedy walczą o nią wszyscy dookoła…

Powiązane programy