Blog

Detektyw Murdoch

Lata 90. XIX w.: William Murdoch sięga po nowatorskie techniki kryminologiczne, takie jak badanie odcisków palców i traseologia, aby wyjaśniać najbardziej makabryczne morderstwa i chwytać przestępców.

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Detektyw Murdoch sezon 8-12

Sezon 8
Na początku nowej serii Murdoch i jego koledzy zajmują się następstwami brutalnego pobicia inspektora Brackenreida przez okrutnych braci O’Shea, po jego dochodzeniu w sprawie doniesień o chuligańskich wybrykach na nabrzeżu. Te rejony w dalszym ciągu są niebezpieczne – gangi walczą tam o władzę, wymuszają haracze i mordują miejscowych kupców. Mimo długo oczekiwanych zaręczyn Murdocha i dr Ogden ich plany dotyczące ślubu muszą zostać odłożone na później — okazuje się, że są pilniejsze sprawy. Tymczasem dr Ogden i dr Grace łączą siły z Margaret Haile i grupą sufrażystek w dążeniu do walki o prawa wyborcze kobiet — i trafiają do więzienia. Bronić ich będzie Clara Brett Martin, pierwsza kobieta-prawnik w całym Imperium Brytyjskim! W jednym z kolejnych zawiłych dochodzeń w tej serii Murdoch łączy siły z legendarnym prawnikiem Batem Mastersonem w pogoni za osławionymi bandytami — Butchem Cassidym i Sundance Kidem. Odkrywa także, że stał się obiektem adoracji grupy wielbicieli detektywów…

Sezon 9
Od doskonale strzeżonego więzienia po zewnętrzną warstwę ziemskiej atmosfery: dziewiąta seria „Detektywa Murdocha” to nowe światy, nowe przygody i nowe zagadki kryminalne. Rok 1903 nie zaczyna się dobrze: Murdoch i jego zespół wciąż nie mogą dojść do siebie po aresztowaniu posterunkowego Crabtree. Później życie na 4. posterunku zakłóca szokująca śmierć. Murdoch i jego współpracownicy nadal rozwiązują pozornie nierozwiązywalne zagadki i stawiają czoła przestępcom. Od niezwykłego napadu na bank po groźbę zniszczenia całej Kanady: każda sprawa wymaga sprytu, mądrości i najnowszej techniki.

Sezon 10
Murdoch realizuje plany budowy domu i stworzenia szczęśliwej rodziny ze swoją żoną, dr Julią Ogden. Detektyw nie zdaje sobie sprawy, że Julia cierpi: męczy ją poczucie winy po tym, jak zabiła swoją dręczycielkę, psychotyczną Evę Pearce. W dalszych odcinkach serii Murdoch i Julia muszą zmierzyć się z tym, że mogli posłać za kratki niewłaściwą osobę: nowe badania kryminalistyczne kwestionują ich oryginalne dowody. Crabtree kontynuuje związek z tancerką z burleski, Niną Bloom — ale kiedy spotyka nieustraszoną dziennikarkę Louise Cherry, szybko staje się oczywiste, że ci dwoje mają się ku sobie. Tymczasem, za namową Julii, Rebecca James studiuje medycynę w Medical College for Women. Kiedy jedna z jej koleżanek z uczelni zostaje znaleziona martwa, wszyscy uznają, że chodzi o samobójstwo. Rebecca jednak jest przekonana, że coś jest nie tak, i zaczyna własne, ukryte śledztwo.

Sezon 11
Seria jedenasta rozpoczyna się od tego, że Murdoch zostaje uwięziony — wrobiono go w morderstwo tancerki z burleski. Jego policjanci zostali zastrzeleni w zasadzce, a Brackenreid był ostatnio widziany z pistoletem przy głowie. Za porwanie dr Ogden odpowiedzialny jest skorumpowany polityk i jego ludzie. Murdoch musi udowodnić swoją niewinność zza krat, w czym w tajemnicy pomaga mu detektyw Llewellyn Watts. W kolejnych odcinkach pojawi się między innymi Alexander Graham Bell, który pomaga Murdochowi po tym, jak w czasie wyjątkowej kolacji ku czci Helen Keller zostaje zamordowany jeden z gości. Zobaczymy dziwny wypadek samochodowy, którego zagadka musi zostać rozwiązana przed krytycznym terminem. Poznamy także radykalnego chirurga, któremu w próbie przeszczepu organów przeszkadza Mary Baker Eddy, założycielka Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki.

Sezon 12
To już dwunasta seria tego wysoko ocenianego, cieszącego się międzynarodowym uznaniem serialu. Murdoch i dr Ogden pogodzili się już z utratą dziecka na skutek poronienia i zbudowali swój wymarzony dom. Julia studiuje, by zostać chirurgiem — i rywalizuje ze swoim kolegą — podczas gdy sierżant Crabtree leczy złamane serce: jego życie miłosne może okazać się trudnym wyzwaniem, biorąc pod uwagę pociąg do mądrych i ambitnych kobiet. Świat Brackenreida wywraca się do góry nogami, kiedy dotyka go osobista i zawodowa tragedia; tymczasem Higgins staje się nieznośnym snobem, przygotowując się do ślubu z narzeczoną z wyższych sfer, a Watts okazuje się osobą bardziej skomplikowaną, niż wszyscy myśleli, kiedy zaczyna się przeciwko niemu śledztwo. W kostnicy Violet Hart ujawnia bezwzględną ambicję, którą Brackenreid musi jakoś poskromić…

Powiązane programy