Blog

„Detektyw Murdoch” Sezon 11: kto przeżyje, a kto zginie?

Co obejrzeć dziś wieczorem? Dobry serial kryminalny, serial detektywistyczny czy serial kostiumowy? Po co wybierać, skoro „Detektyw Murdoch” ma to wszystko i wraca na antenę Epic Drama z 11. sezonem!

Jedenasta seria uwielbianego na całym świecie serialu „Detektyw Murdoch” rozpoczyna się od… tytułowego bohatera za kratkami. Detektyw (Yannick Bisson) musi udowodnić niewinność po tym, gdy wrobiono go w morderstwo tancerki z burleski. Doktor Ogden (Hélène Joy) została porwana przez skorumpowanego polityka i jego ludzi. Brackenreid (Thomas Craig) zaginął, a policjanci Murdocha stracili życie w akcji. Na komisariacie pojawiają się nowe ciekawe postaci: detektyw Watts (Daniel Maslany) czy panna Penelope Marsh (Tamzin Outhwaite).

Serial detektywistyczny „Murdoch Mysteries” w 11. sezonie rozpoczyna się z prawdziwym przytupem. Kto przeżyje? Kto zginie? Rozwiązanie zagadek z finału poprzedniej serii zaskakuje nawet najbardziej wprawionego widza. Na przykład takiego, który uważa, że potrafi rozwikłać zagadki, które tworzy Agatha Christie.

„Detektyw Murdoch”: lepszy niż serial kryminalny na Netflix

Intensywny pierwszy odcinek jest niczym najlepszy film dramatyczny oraz nadaje ton całemu sezonowi. „Detektyw Murdoch” w jedenastej odsłonie to dramat, intrygi oraz mrok, jakiego nie powstydziłby się popularny serial kryminalny na Netflix. Nie zabraknie miejsca na romans i humor. W kolejnych odcinkach pojawiają się ciekawe nowe postaci, powraca też kilka znajomych twarzy. Niektóre wątki zostają zamknięte, pozostaje parę otwartych.

Yannick Bisson jako tytułowy detektyw Murdoch jest jak zawsze czarujący i piekielnie skuteczny. Wprowadza do Stationhouse 4 kolejne nowe techniki śledztwa. Murdoch i doktor Julia Ogden w 11. sezonie „Murdoch Mysteries” mogą spodziewać się rewelacyjnych wiadomości. Crabtree pochłonięty będzie nie tylko karierą, ale i romansem.

Jaki serial obejrzeć? „Detektyw Murdoch”!

Twórcy serialu „Detektyw Murdoch” dokonują nie lada sztuki. Choć to już 11. odsłona, produkcja wciąż potrafi zaskoczyć. To dalej to samo „Murdoch Mysteries”, jakie pokochały miliony widzów na świecie. Jednocześnie trzeba zauważyć, że produkcja rozwija się i wymyka schematom. Tylko najlepsze seriale kostiumowe mogą pochwalić się tak wielopłaszczyznowymi postaciami.

Kanadyjskie seriale mają swoją najjaśniejszą gwiazdę – jest nią William Murdoch. „Detektyw Murdoch” to bez wątpienia serial detektywistyczny, który jest synonimem klasy oraz dopracowania w każdym aspekcie. Co oglądać w telewizji, gdy szukasz rozrywki na poziomie? „Detektyw Murdoch” to idealna propozycja na kwietniowe wieczory.

Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Detektyw Murdoch Sezon 11

Seria jedenasta rozpoczyna się od tego, że Murdoch zostaje uwięziony — wrobiono go w morderstwo tancerki z burleski. Jego policjanci zostali zastrzeleni w zasadzce, a Brackenreid był ostatnio widziany z pistoletem przy głowie. Za porwanie dr Ogden odpowiedzialny jest skorumpowany polityk i jego ludzie. Murdoch musi udowodnić swoją niewinność zza krat, w czym w tajemnicy pomaga mu detektyw Llewellyn Watts. W kolejnych odcinkach pojawi się między innymi Alexander Graham Bell, który pomaga Murdochowi po tym, jak w czasie wyjątkowej kolacji ku czci Helen Keller zostaje zamordowany jeden z gości. Zobaczymy dziwny wypadek samochodowy, którego zagadka musi zostać rozwiązana przed krytycznym terminem. Poznamy także radykalnego chirurga, któremu w próbie przeszczepu organów przeszkadza Mary Baker Eddy, założycielka Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki.

Powiązane programy