Blog

Pracowite święta w serialu „Detektyw Murdoch”

„Detektyw Murdoch: pracowite święta” to znakomity odcinek świąteczny uwielbianego przez widzów kanadyjskiego serialu detektywistycznego. Na ekran powraca brat głównego bohatera. Szemrana inwestycja może zrujnować Brackenreida. Wreszcie przyjaciele Crabree i Higgins dowiadują się, czym jest niebezpieczny sport – narty.

W świątecznym odcinku specjalnym „Detektyw Murdoch: pracowite święta” (tytuł oryginalny: „Murdoch Mysteries: Home for the Holidays”) Murdoch i Julia Ogden postanawiają, że Victoria i Brytyjska Kolumbia będą świetnym miejscem na spędzenie świąt. Entuzjazm pary topnieje, gdy okazuje się, że brat Murdocha, oficer Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej Jasper Linney, podjął decyzję, by ugościć Murdocha i Julię w swoim domu. Zamiast kilku romantycznych dni w luksusowym hotelu, Murdoch i Julia są skazani na rodzinę, w tym dwie niezwykle energiczne córki Jaspera oraz sceptycznie nastawioną do Julii żonę Linneya, Daphne.

Naszych bohaterów czekają pracowite święta. Wykopaliska archeologiczne prowadzone przez Megan Byrne zostają przerwane tragiczną zbrodnią. Zamordowany zostaje drugi archeolog, mentor pani Byrne. Odkryta przez mężczyznę starożytna osada staje się obiektem zainteresowania dla miejscowych rzezimieszków. Kolumbia Brytyjska zamieszkiwana jest wciąż przez wiele rdzennych plemion. Przedstawiciele narodów Songhee i Haida zostają włączeni w grono podejrzanych. Murdoch, brat, Byrne i Julia wspólnymi siłami tropią mordercę.

Niebezpieczny biznes i przyjaciele w tarapatach

Tymczasem w Toronto inspektor Brackenreid, po gorących namowach małżonki, decyduje się na zainwestowanie w fundusze indeksowe. Oferta brzmi na niezwykle atrakcyjną, ale to tylko pozory. Niebezpieczny oszust (dodajmy, że to nie byle kto, bo sam Charles Ponzi) i trefna inwestycja mogą doprowadzić Brackenreidów oraz wiele innych rodzin do ruiny. Na szczęście z pomocą nieoczekiwanie przychodzą rezolutne Nina i Ruth. Partnerki Crabtree i Higginsa, kiedy nie knują, snują marzenia o przerwie świątecznej w malowniczym domku w Vermoncie. Przyjaciele robią dobrą minę do złej gry i udają, że mają jakiekolwiek pojęcie o nartach. Całość zakończy się w komiczny sposób.

Victoria i Brytyjska Kolumbia w „Detektyw Murdoch: pracowite święta” to rewelacyjne urozmaicenie uwielbianej przez widzów serii. Świetnie jest móc obejrzeć Murdocha i Julię w zupełnie nowym otoczeniu. W prezentowanym na antenie Epic Drama „Wśród nocnej ciszy” („Once Upon a Murdoch Christmas”) mieliśmy do czynienia z bardziej klasyczną historią. Tymczasem „Pracowite święta” to duże urozmaicenie serii. Kolędy i choinki stanowią raczej subtelne tło dla skomplikowanej oraz nietuzinkowej intrygi. Twórcy „Murdoch Mysteries: Home for the Holidays” nie zapomnieli jednak, by w odcinku specjalnym opowiedzieć o ważnych wartościach w sposób chwytający za serce. To wszystko sprawia, że seans „Detektyw Murdoch: pracowite święta” to pozycja obowiązkowa.

Co teraz obejrzeć, gdy zbliżają się (pracowite) święta?

Grudzień spędzasz w domu niczym Brackenreidowie lub wybierasz luksusowe wakacje na nartach, podobnie jak Ruth i Nina? Bez względu na twój wybór, z pewnością w pewnym momencie staniesz przed dylematem, co obejrzeć w tym tygodniu. Epic Drama jak zawsze sprawia, że podjęcie decyzji będzie bardzo proste. „Detektyw Murdoch: pracowite święta” to idealna propozycja, by wejść w klimat Bożego Narodzenia. Innymi słowy: najlepsza inwestycja twojego czasu na odpoczynek.

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska

 

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Detektyw Murdoch: pracowite święta

Murdoch i Ogden podróżują do Victorii, aby odwiedzić brata Murdocha, oficera RCMP Jaspera Linneya; tam badają morderstwo powiązane z archeologiem, który odkrył starożytną rdzenną osadę, prowadzącą do wędrówki przez surowe piękno Kolumbii Brytyjskiej i spotkania z narodami Songhee i Haida. Tymczasem Brackenreidom oferuje się pewną okazję inwestycyjną, która może nie być taka, jak się wydaje, a Crabtree i Higgins planują wakacje w domku narciarskim ze swoimi kumplami Niną i Ruth, ale dowiadują się, że może to być bardziej niebezpieczne niż się spodziewano.

Powiązane programy