Blog

William Murdoch i jego najsłynniejsi goście

William Murdoch jest niezaprzeczalną gwiazdą w swoim otoczeniu. Od czasu do czasu zarówno on, jak i cała rodzina Murdochów, spotyka na swojej drodze osoby o światowej sławie lub takie, które do niej zmierzają. W specjalnym cyklu „Detektyw Murdoch i znane twarze” Epic Drama przypomina najlepsze odcinki serialu „Detektyw Murdoch”, w którym pojawiły się ważne postaci historyczne!

Charlie Chaplin, Houdini, Zygmunt Freud czy Mary Pickford to jedne z wielu znanych osobistości, które William Murdoch spotkał na swojej drodze. Opłaca się mieszkać i pracować w Toronto na przełomie XIX i XX wieku. Przez tamtejszy posterunek i okolice przewinęło się wiele znakomitych postaci, które zapisały się na trwałe w historii. Chociaż niektóre z nich, gdy rodzina Murdochów spotykała je na swojej drodze, były jeszcze dość anonimowe.

Charlie Chaplin pojawia się w serialu „Detektyw Murdoch” w sezonie 14. w odcinku „Murdoch and the Tramp”. W jego rolę wciela się Matthew Finlan. William Murdoch odkrywa, że pan Chaplin miał stać się ofiarą morderstwa. Na szczęście policjanci z Toronto zachowali czujność.

Harry Houdini pojawia się w serialu „Detektyw Murdoch” dwukrotnie – w 2. oraz w 13. sezonie. Co ciekawe, w odcinku z 13. sezonu, oprócz słynnego iluzjonisty, rodzina Murdochów może poznać inne znakomite osobistości: Marię Curie, Alberta Einsteina, Alexandra Grahama Bella czy Nikolę Teslę. Tyle sław w jednym odcinku! Rodzina Murdochów to prawdziwi szczęściarze.

William Murdoch i Julia Ogden są zawsze na bieżąco w kwestiach współczesnej nauki. Dlatego nie dziwi nas, że na ich drodze pojawia się Zygmunt Freud. Konkretnie w 15. sezonie, w odcinku „Murder on the Couch”. Jak wiemy, psychoanaliza może odgrywać olbrzymią rolę w śledztwach w sprawie morderstwa.

Mary Pickford również pojawia się w 15. sezonie, a William Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, które dokonało się na imprezie pożegnalnej Mary, która szykowała się do wyjazdu do Nowego Jorku, by tam podbić świat filmu.

William Murdoch spotykający na swojej drodze ważne postaci historyczne czy te związane z kulturą to prawdziwa gratka dla fanów serialu „Detektyw Murdoch”. Od 15. sezonu minęło dużo czasu, a już za chwilę pojawi się 16. odsłona serialu „Detektyw Murdoch”. To więc doskonały czas, by wykonać kilka powtórkowych seansów i przygotować się na premierowe odcinki na antenie Epic Drama!


Autorka: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Cykl: Detektyw Murdoch i znane twarze

Przed rozpoczęciem długo wyczekiwanej, szesnastej serii „Detektywa Murdocha” przypominamy najlepsze odcinki poprzednich serii; detektywowi Williamowi Murdochowi w jego kryminalnych śledztwach często towarzyszą specjalni goście, między innymi Charlie Chaplin, Mary Pickford, Houdini czy Zygmunt Freud – a my wybraliśmy najciekawsze odcinki z udziałem najbardziej zaskakujących postaci historycznych.

Powiązane programy