Blog

„Copper”: Nowy Jork bez lukru

„Copper”, czyli bezradna policja, brudny Nowy Jork oraz przestępczość za każdym rogiem. Nowy serial na antenie Epic Drama to fascynującą opowieść o imigrantach i rozwarstwieniu społecznym. A także charyzmatyczny główny bohater oraz portret Wielkiego Jabłka bez lukru.

Kilka miesięcy temu popularność zdobył serial „Pozłacany wiek” („The Gilded Age”). Był on nazywany nie bez powodu «„Plotkarą” w kostiumie», bowiem opowiadał o życiu najbogatszych; rzeczywistości, która dotyczyła tylko nielicznych. W serialu „Copper” mamy zgoła odmienną sytuację.

Nowy Jork, przestępczość, zamach na prezydenta lada moment

Nowość na kanale Epic Drama rozpoczyna się nieco wcześniej niż wspomniana wyżej produkcja, bo w 1865 roku. Mroczny Nowy Jork. Przestępczość to prawdziwa plaga, a lada moment wydarzy się zamach na prezydenta Lincolna. Przenosimy się do dzielnicy irlandzkiej. Five Points nie cieszy się najlepszą sławą. By wiązać koniec z końcem, mężczyźni zgłaszają się do pracy jako stróże prawa. Stąd tytułowy „copper”, bo tak potocznie nazywano funkcjonariuszy mających zwalczać przestępczość.

Główny bohater serialu „Copper”, Kevin „Corky” Corcoran (Tom Weston-Jones), wraca z Wojny Secesyjnej i dowiaduje się o niebywałej tragedii. Jego żona zaginęła, a córka nie żyje. Corky próbuje dowiedzieć się, co tak naprawdę się wydarzyło. Pomagają mu przyjaciele z wojska: Robert Morehouse (Kyle Schmid), syn bogatego przemysłowca z Piątej Alei, przedstawiciel arystokracji oraz Matthew Freeman (Ato Essandoh), eks-niewolnik, który pełni rolę patologa w tej historii. Obaj mężczyźni próbują utrzymać Corky’ego w ryzach. A ten, gdy chodzi o przestępczość – szczególnie wobec bezbronnych dzieci – nie zawsze stosuje metody zgodne z literą prawa. Corcoran poznaje małą Annie (Kiara Clasco), która walczy o przetrwanie na bezlitosnych ulicach. Może także liczyć na wsparcie burdelmamy Evy Heissen (Franka Potente).

„Copper”: przestępczość i społeczne rozwarstwienie

Serial „Copper” pochłania już od pierwszych minut za pomocą mistrzowskiego budowania historii. Intryga niczym z najlepszych seriali kryminalnych nawarstwia się i prowadzi w bardzo ciekawą stronę. Wydarzenia kryminalne, przestępczość i to, co robi policja, przeplatane są wątkami społecznymi, na przykład walki klas. Matthew i jego żona Sara (w tej roli znana z uniwersum Marvela Tessa Thompson), choć są wolnymi ludźmi, wciąż żyją w strachu. Arystokracja natomiast panoszy się i jest wręcz nietykalna.

Interakcje między bohaterami w serialu „Copper” są bogate i wielowymiarowe. Tymi samymi przymiotnikami można określić Nowy Jork taki jaki znamy dziś. Dzięki serialowi „Copper” możemy dowiedzieć się, jak wyglądała droga do narodzin tej metropolii. Nowy Jork, który jest tu tak samo ważnym tematem jak policja czy przestępczość, jawi się w „Copper” niemal jako jeden z głównych bohaterów. Dlatego włącz Epic Drama dziś wieczorem, by wspólnie z serialem „Copper” przenieść się do fascynującego miasta w fascynującym okresie historii.

„Copper” to idealny serial na wieczór. Ta produkcja po prostu wciąga – tak jak Nowy Jork i jego ulice.


Autorka tekstu: Paulina Grabska

Zwiastun

Program

Żadnych programówGdzie nas oglądać

Streszczenie

Copper

Trzymający w napięciu serial kryminalny. Amerykański detektyw irlandzkiego pochodzenia, były bokser Kevin Corcoran wraca z Wojny Secesyjnej i dowiaduje się, że jego córka nie żyje, a żona zaginęła. Przemierzając cieszącą się złą sławą nowojorską dzielnicę Five Points, stara się dowiedzieć, co przydarzyło się jego rodzinie. Pomagają mu dwaj przyjaciele z czasów wojny: krnąbrny syn zamożnego przemysłowca i zdolny, czarnoskóry lekarz. Pierwszy wprowadza Corcorana w elegancki świat Piątej Alei, drugi — do czarnej społeczności mieszkającej na północy Manhattanu. Obaj też pomagają mu pozostać wiernym zasadom moralnym w świecie pełnym zła i niepokoju.

Powiązane programy