„Zagadki kryminalne panny Fisher”: detektyw, którą kochają miliony

„Zagadki kryminalne panny Fisher”: detektyw, którą kochają miliony

Nieczęsto zdarza się, aby produkcje z Australii znalazły się na językach całego świata. Zwykle to seriale amerykańskie oraz seriale brytyjskie mogą liczyć na globalną popularność. Wyjątkiem od tej reguły są „Zagadki kryminalne panny Fisher”. Serial detektywistyczny z jedną z najbardziej niezależnych telewizyjnych bohaterek telewizji emitowano w ponad stu krajach na całym świecie! Nic dziwnego – produkcja bywa bowiem niczym pikantny thriller psychologiczny.

Zagadki kryminalne panny Fisher” (tytuł oryginalny: „Miss Fisher’s Murder Mysteries”) to serial detektywistyczny, któremu trudno się oprzeć. Oparta na książkach Kerry Greenwood produkcja jest przygotowana z niezwykłym rozmachem i dbałością o szczegóły. Magnetyzm głównej bohaterki, o którym wspominaliśmy wcześniej, sprawia, że serial święci triumfy na całym świecie. Doczekał się także ciekawych kontynuacji.

Panna Fisher na małym i dużym ekranie

Jedną z nich jest serial „Ms Fisher’s Modern Murder Mysteries”, którego akcja osadzona jest w latach 60. Ten serial detektywistyczny za główną bohaterkę obrał Peregrine Fisher. Jest ona córką Anabelle, siostry przyrodniej tytułowej bohaterki serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, Phryne Fisher. Pierwszy sezon spin-offu zadebiutował w 2019, a w przygotowaniu kolejna seria.

Komu jednak mało bohaterki granej przez Essie Davis, ten ucieszy się z informacji, że po zakończeniu trzeciego sezonu „Miss Fisher’s Murder Mysteries” fanom serialu kryminalnego udało się wywalczyć film pełnometrażowy ze swoimi ulubionymi bohaterami. Dzięki kampanii crowdfundingowej zgromadzono fundusze na pełnometrażowy film „Miss Fisher and the Crypt of Tears”. W ciągu niecałych 48 godzin zebrano 250 tysięcy dolarów. Film miał swoją premierę w lutym 2020. 

W kuluarach mówi się również o amerykańskiej adaptacji oraz o „Miss Fisher’s Murder Mysteries” w wersji w języku mandaryńskim.

Uzależniające „Zagadki kryminalne panny Fisher”

Spin-offy, sequele, remake’i, obecność na ponad stu światowych rynkach – to wszystko niezbity dowód na uzależniające właściwości serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”. Kostiumowe seriale brytyjskie, australijskie czy amerykańskie często zbierają oddanych fanów, ale mało które mają aż tak zaangażowaną widownię. Kto jeszcze nie poddał się urokom panny Fisher, koniecznie powinien spróbować zapoznać się z jej poczynaniami na antenie Epic Drama. Satysfakcja gwarantowana!

Autorka tekstu: Paulina Grabska