„Panna Scarlet i komisarz”: serial kryminalny o girl power

„Panna Scarlet i komisarz”: serial kryminalny o girl power

Recepta na doskonały serial detektywistyczny? Charyzmatyczny główny bohater. Pełna chemii relacja z inteligentnym współpracownikiem. Wreszcie: intrygujące śledztwa. Brzmi znajomo, prawda? Ale wystarczy pomyśleć, co byłoby, gdyby głównym bohaterem była kobieta… Wtedy zaczyna robić się naprawdę ciekawie! I tak właśnie jest w serialu „Panna Scarlet i komisarz”.

Panna Scarlet i komisarz” (tytuł oryginalny: „Miss Scarlet and the Duke”, 2020) to opowieść o losach Elizy Scarlet. Niezwykle inteligentna i urocza dama nie jest typowa jak na serial kostiumowy. Jak przekonujemy się w pierwszych scenach, potrafi świetnie się… bić! Na co dzień musi jednak walczyć w sensie bardziej metaforycznym: z oczekiwaniami wobec kobiet w czasach wiktoriańskich. 

Serial detektywistyczny z feministycznym zacięciem

6-odcinkowy serial detektywistyczny rozpoczyna się w momencie, w którym panna Scarlet dowiaduje się o śmierci ojca, uznanego detektywa. Aby utrzymać dom, chce kontynuować działalność biura. Bohaterka woli zrobić to samodzielnie, a nie poprzez poślubienie kawalera z majętnej rodziny.

Ukochany ojciec od najmłodszych lat wprowadzał Elizę w tajniki zawodu. Nauczył dziewczynę między innymi tego, co dziś nazywamy medycyną sądową. Scarlett w walce o nowe zlecenia liczy na pomoc przyjaciela z dzieciństwa. To tytułowy komisarz, pracujący dla Scotland Yardu William „The Duke” Wellington.

„Panna Scarlet i komisarz”: kryminał i romans

Miss Scarlet and the Duke” wciąga głównie dzięki staraniom głównej bohaterki o to, by była traktowana poważnie. Zwłaszcza, że jest o wiele bardziej skuteczna w swoim fachu niż niejeden mężczyzna. Choć to serial kryminalny, zadowoleni będą wielbiciele romansów. Pomiędzy Elizą a komisarzem jest niesamowita chemia. Oglądanie ich wzajemnych uszczypliwości, a jednocześnie olbrzymiej czułości, to czysta przyjemność. Mamy tu klasyczny motyw, jaki zawierają najlepsze komedie romantyczne: będą razem czy nie? Parę razy jest już naprawdę blisko, ale przyjaciołom z dzieciństwa zawsze stoi coś na drodze…

Serial detektywistycznyPanna Scarlet i komisarz” to także świetne postaci drugoplanowe. Szczególnie intrygują zaradny Mojżesz oraz Ivy, gosposia w domu Elizy. Warto także zwrócić uwagę na odważny wątek Ruperta Parkera.

Wartka akcja, dużo humoru, dbałość o detale kostiumowe i scenograficzne, wreszcie – nieoczywiste intrygi. Dzięki tym elementom „Panna Scarlet i komisarz” to wciągająca opowieść. Po raz kolejny Brytyjczycy pokazują, że w kostiumach oraz kryminałach nie mają sobie równych!

Nowy serial „Panna Scarlet i komisarz” oglądaj na kanale Epic Drama.

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska