„Sprawy Frankie Drake”: nie zadzieraj z Frankie

„Sprawy Frankie Drake”: nie zadzieraj z Frankie

Serial detektywistyczny „Sprawy Frankie Drake” w nurcie „New hair, who dis?”. Detektyw Frankie Drake powraca z nową, oszałamiającą fryzurą, jednak nie jest to jedyny zaskakujący zwrot akcji w nowych odcinkach.

Serial detektywistycznySprawy Frankie Drake” (tytuł oryginalny „Frankie Drake Mysteries”) od samego początku lubił zaskakiwać. Główna bohaterka jeździ na motorze, nosi spodnie i świetnie się boksuje. A do tego, jakby było mało, prowadzi całkowicie kobiecą agencję detektywistyczną – z czarnoskórą wspólniczką. Nawet jak na wyzwolone Toronto lat 20. XX wieku wszystkie te aspekty są dość niebywałe. Nie dziwi, że urokowi głównej bohaterki uległ między Ernest Hemingway.

„Frankie Drake Mysteries” w trzecim sezonie rozpoczyna się nietypowo. Pierwszy szok to zamiana burzy rudych loków u tytułowej bohaterki na nowoczesnego blond boba. Frankie Drake odwiedza dawnych przyjaciół w Londynie. Nawiązuje też nową, interesującą znajomość – z Agathą Christie we własnej osobie. I to od niej otrzyma kolejne zlecenie. I wtedy nasza opowieść miejscami zaczyna przypominać thriller psychologiczny. Trudno jednak o lepszą partnerkę do zgłębiania tajnik ludzkiej psychiki niż autorkę powieści o Herkulesie Poirot. Film psychologiczny z Drake i Christie byłby spełnieniem marzeń każdego kinomana! W kolejnych odcinkach czekają nas zagadki w dobrze znanym Toronto.

Jeśli serial detektywistyczny to twój ulubiony gatunek, „Sprawy Frankie Drake” to pozycja obowiązkowa. Zagadki są nieoczywiste, bo scenariusz tej kanadyjskiej produkcji nie ma nic wspólnego z banałami. Jeśli seriale kostiumowe to twój konik, twoje potrzeby estetyczne również zostaną zaspokojone. Nikt się nie zdziwi, jeśli po seansie zaczniesz szukać w sieci gustownych kapeluszy. „Frankie Drake Mysteries” to nie tylko piękne stroje i wciągające intrygi, ale także ważne tematy w postaci równouprawnienia kobiet czy różnorodności etnicznej. Zwłaszcza ten drugi temat nieczęsto pojawia się w serialach kostiumowych. Dlatego nie można przegapić serialu „Sprawy Frankie Drake” emitowanego na kanale Epic Drama!

Autorka tekstu: Paulina Grabska