„Zagadki kryminalne panny Fisher”: pociągająca ucieczka

„Zagadki kryminalne panny Fisher”: pociągająca ucieczka

„Zagadki kryminalne panny Fisher” (tytuł oryginalny: „Miss Fisher’s Murder Mysteries”) to serial kryminalny pozwalający na bardzo przyjemną, zmysłową ucieczkę od rzeczywistości. Trudno nie ulec urokowi głównej bohaterki, panny Phryne Fisher.

Melbourne, lata 20. XX wieku. Phryne Fisher (w tej roli pełna seksapilu Essie Davis) jest prywatną detektyw, równie skuteczną, co piękną. Chętnie zresztą wykorzystuje swoje wdzięki w ściganiu zbrodniarzy. W przeciwieństwie do stereotypu, nie jest ona ani doświadczoną, stateczną panią, ani też młódką stawiającą pierwsze kroki w fachu. Fisher nie zdradza swojego wieku – może mieć po trzydziestce, może po czterdziestce. Nie ma to jednak żadnego znaczenia, gdyż jej urok jest nie do odparcia.

Panna Fisher nie cofnie się przed niczym

Panna Fisher jest nonszalancka, a w celu rozwiązania zagadki nie cofnie się przed niczym. Nawet jeśli musi wziąć udział w potencjalnie śmiertelnej sztuczce iluzjonisty czy samodzielnie pilotować samolot. Nie pyta nikogo o zdanie, tylko idzie po swoje. Gdy sypie tak błyskotliwymi tekstami jak „Mężczyźni – nie możesz bez nich żyć, nie możesz zatłuc ich siekierą”, wtedy wiesz, że Fisher świetnie odnalazłaby się również w naszych czasach.

Seriale kostiumowe oraz seriale detektywistyczne nieczęsto mogą pochwalić się tak wyrazistą bohaterką. Nic dziwnego, że detektyw John „Jack” Robinson uległ jej urokowi. Chociaż bywa, że ciężko jest mu się do tego przyznać przed samym sobą. Komedie romantyczne nie powstydziłyby się takiej dynamiki, jaką mają Fisher i Robinson.

Serial jak najszlachetniejsze perfumy

„Zagadki kryminalne panny Fisher” oszałamiają jak najszlachetniejsze perfumy nie tylko za sprawą magnetyzmu głównej bohaterki. Produkcja przyciąga również wybujałymi strojami, dopracowaną scenografią oraz wszechobecną jazzową muzyką. Wszystkie te elementy sprawiają, że historia jest naprawdę ekscytującą, niekiedy wybuchową mieszanką.

„Miss Fisher’s Murder Mysteries” pozwala oderwać się od świata zewnętrznego. Serial detektywistyczny o pannie Fisher zawiera tak dużo oszałamiających elementów, że godzina odcinka mija w mgnieniu oka. A gdy weźmiemy pod uwagę zalotne spojrzenie panny Fisher, będziemy chcieli wracać po więcej i więcej. O tym warto przekonać się, oglądając serial detektywistyczny na kanale Epic Drama.

Autorka tekstu: Paulina Grabska