Blog

Program:
Inspecktor George Gently sezon 3&4

Inspecktor George Gently sezon 3&4

season 3:
Gently i Bacchus zostają wysłani do uroczej nadmorskiej wioski w hrabstwie Northumberland, gdzie znaleziono ciało zamordowanej młodej kobiety. Policjanci badają rodzinę ofiary, która — jak się okazuje — skrywa niewyobrażalne tajemnice. Tymczasem w kraju rośnie napięcie, bo na stadionie Roker Park ma zagrać drużyna ZSRR. Znany lewicowy naukowiec, Fraser Barratt, zostaje zamordowany — jego ciało znaleziono w dokach po wiecu przeciwników broni atomowej. Gently i Bacchus…

Czytaj więcej

Program:
„Inspektor George Gently”: idźcie łagodnie w ten seans

„Inspektor George Gently”: idźcie łagodnie w ten seans

„Inspektor George Gently” może ma łagodną twarz… Jednak ten policjant wytropi każde morderstwo i wymierzy sprawiedliwość nawet w najbardziej podejrzanych zakątkach Northumberland. Bez względu na to, czy miejscem zbrodni są kluby ze striptizem, byłe sierocińce czy malownicze wzgórza. Majowa nowość w Epic Drama to pozycja obowiązkowa!

Londyn, Anglia, lata 60. Przestępczość szaleje, morderstwo goni morderstwo, a policjant nie zawsze oznacza człowieka, który wie, czym…

Czytaj więcej

Program:
Detektyw Murdoch sezon 15

„Detektyw Murdoch”: rekordowy towar eksportowy z Kanady

Kanada – kraj, któremu zawdzięczamy takie wspaniałe rzeczy, zjawiska i osoby jak syrop klonowy, Jim Carrey, Ryan Gosling, Ryan Reynolds, The Weeknd, Justin Bieber, hokej i… „Detektyw Murdoch”. Ten uwielbiany przez widzów serial rozpoczyna rekordowy, 15. sezon. W Polsce będzie można go oglądać wieczorem w telewizji – wszystko dzięki Epic Drama!

Dlaczego „Detektyw Murdoch” jest rekordowy? Gdy w całości zostanie wyemitowany 15. sezon,…

Czytaj więcej

Program:
Sven Hjerson

„Sven Hjerson”: kryminalne uniwersum Agathy Christie ma nową gwiazdę!

Na długo przed tym, gdy Marvel czy DC zaczęły tworzyć własne uniwersa, Agatha Christie stworzyła świat pełen ciekawych postaci i wątków. Prywatny detektyw taki jak Hercules Poirot czy Panna Marple są świetnie znani miłośnikom seriali kryminalnych. Za sprawą produkcji „Sven Hjerson” (tytuł oryginalny: „Agatha Christie’s Hjerson”) możemy poznać kolejnego fascynującego detektywa spod pióra autorki słynnych kryminałów.

Sven Hjerson to postać stworzona przez Ariadnę Oliver, która z…

Czytaj więcej

Program:
Dalgliesh

„Dalgliesh”: empatyczny detektyw i nowy serial kryminalny

Dalgliesh” to nowy serial kryminalny, który z miejsca podbije Wasze serca. Szczególnie, jeśli lubicie, gdy detektyw sam skrywa pewien sekret, a tajemnicze zbrodnie mają bardzo nieoczywiste rozwiązanie.

Adam Dalgliesh, lub jak kto woli, inspektor Dalgliesh, to detektyw i poeta w jednym. Choć jeździ pięknym Jaguarem, daleko mu do popisów, jakich nie szczędziłby wszystkim (nie)zainteresowanym każdy detektyw amator. Bohater powołany do życia na kartach powieści…

Czytaj więcej

Program:
Panna Marple sezon 4-6

Jane Marple: nowa pani detektyw i jeszcze więcej zagadek!

Jane Marple, czyli tytułowa bohaterka serialu „Panna Marple”, w czwartym sezonie zyskuje nową twarz. W kultową rolę wciela się brytyjska aktorka Julia McKenzie.

Jane Marple od czwartego sezonu aż do szóstej, finałowej serii, to Julia McKenzie. Aktorka zastąpiła znaną z odsłon 1-3 Geraldine McEwan. Widzowie serialu „Panna Marple” z miejsca pokochali nową Jane Marple. W porównaniu do swojej poprzedniczki, starsza pani, a zarazem detektyw-amator,…

Czytaj więcej

Program:
Noc thrillerów

Noc thrillerów: zimna wojna i lata 50. pełne tajemnic

Noc thrillerów na kanale Epic Drama dwa wciągające seriale: „Projekt Błękitna Księga” oraz „W cieniu”. Akcja obu dzieje się w latach 50. Zaskakujące tajemnice, zimna wojna oraz opowieść o takich wartościach jak zaufanie i odwaga. Nie musisz już myśleć, co oglądać w środę wieczorem w styczniu.

W środowym paśmie Noc thrillerów w Epic Drama zobaczymy dwa świetne, trzymające w napięciu seriale. Zarówno „Projekt Błękitna…

Czytaj więcej

Program:
Endeavour: Sprawy młodego Morsa sezon 8

„Endeavour”: to nie będzie spokojny rok w Oksfordzie

„Endeavour” w ósmej serii to trzy fascynujące sprawy rozwiązywane przez inspektora Morse’a i jego kolegów po fachu. Bomby, taksówka oraz zbrodnia niczym z horroru uruchamiają zawsze trzymającym w napięciu wyścig z czasem. Stawką jest nie tylko uniknięcie kolejnych ofiar i pojmanie przestępców, ale także… pokonanie własnych demonów.

„Endeavour” w ósmy sezonie rozpoczyna się w 1971. Doskonale znani nam bohaterowie, w tym Endeavour Morse, wciąż…

Czytaj więcej

Program:
Detektyw Murdoch sezon 14

„Detektyw Murdoch” po raz 14.: skomplikowane relacje rodzinne

„Detektyw Murdoch” wita się z nami po raz 14! W uwielbianym przez widzów na całym świecie kanadyjskim serialu po raz kolejny możemy spodziewać się wielu niesamowitych wydarzeń i wielkich wzruszeń. Prywatny detektyw na własnej skórze przekonuje się, jak skomplikowane mogą być relacje rodzinne.

Prywatny detektyw William Murdoch, jego błyskotliwa żona Julia Ogden i pozostali bohaterowie serialu „Detektyw Murdoch” w tym sezonie spotykają wiele niesamowitych…

Czytaj więcej

Program:
Sisi

„Sisi”: to nie jest historia miłosna dwojga młodych ludzi

Sisi” to nie po prostu historia miłosna Sisi i Franza, którą mogliśmy oglądać nieskończenie wiele razy w telewizji w paśmie „do obiadu”. Miniserial „Sisi” to epicka, zrealizowana z rozmachem opowieść. Na tle innych historii, których głównym tematem są Elżbieta Austriacka i Franciszek Józef, produkcja wyróżnia się bardzo nowoczesnym podejściem do tytułowej bohaterki. „Sisi” to opowieść, na którą cesarzowa Austro-Węgier po prostu zasługiwała.

Sisi, czyli…

Czytaj więcej