Dramat kryminalny w „Grantchester”: raj pełen węży

Dramat kryminalny w „Grantchester”: raj pełen węży

Zapraszamy na herbatkę do „Grantchester”! Wspólnota kościelna już po raz piąty zagwarantuje dramat kryminalny, dylematy moralne oraz rozwiązywanie zagadek. Naszymi przewodnikami po tym świecie będą duchowny Will Davenport (Tom Brittney) oraz komisarz Geordie Keating (Robson Green). 

Malownicze Cambridgeshire, lata 50. i lata 60. Grantchester jawi się jak prawdziwy raj. Trudno jednak myśleć o zbawieniu, gdy w okolicy pojawia się kryminał. Rozwiązywanie zagadek i tajemnic zbrodni na szczęście trafia w najlepsze ręce. Will Davenport (Tom Brittney) przejął na dobre obowiązki po Sidneyu Chambersie (James Norton).

Lata 50. i dylematy moralne w Cambridgeshire

Dylematy moralne, jakim musi stawić czoło duchowny, nie należą do najprostszych. Wraz z biegiem lat, zmienia się obyczajowość i moralność mieszkańców Cambridgeshire oraz okolic. Nie uchodzi to uwadze komisarza Keatinga (Robson Green). Na szczęście wikariusz Will na dobre zadomowił się w Grantchester. Czy znajdzie tam nie tylko pracę, ale i wielką miłość? Doskonale pamiętamy, jak bardzo kochliwy był jego poprzednik, w rolę którego wcielał się James Norton…

Jedno jest pewne: w Grantchester zawsze coś się dzieje. Rozwiązywanie zagadek staje się nie tylko pasją, ale i koniecznością dla dwójki naszych bohaterów. W piątym sezonie zostajemy zabrani w ciemne zakamarki ludzkiej psychiki. Między innymi na uniwersytecie w Cambridge, gdzie młodzież dążąca do zdobycia edukacji nie jest wolna od niebezpieczeństw. Czy to przypadek, że akurat tam dochodzi do tajemniczej śmierci studentki?

Duchowny i detektyw w raju pełnym węży

Jedną z największych zalet „Grantchester” jest kontrast w relacji duchowny-detektyw. Geordie zawsze twardo stąpa po ziemi, jest sceptyczny i realistyczny. Idealnie uzupełnia się z Willem, który ze względu na swoje powołanie, zawsze wierzy w dobro ludzi. W świecie „Grantchester” raj jest jednak pełen węży. Nic nie jest tu proste. Twórcy nie boją się trudnych tematów rasizmu, seksizmu, przemocy seksualnej, homofobii, nadużywania narkotyków czy chorób psychicznych.

„Grantchester” wraca jeszcze mocniejszy. Serial jest pełen głębi, ale także ciepła i brytyjskiego humoru. Jego siła tkwi w opowiadaniu o subtelnych niuansach ludzkiej natury. Dramat historyczny, kryminał i postacie, które uwielbiamy – to wszystko przyprowadzi Was ponownie do urokliwego Cambridgeshire. Piąty sezon „Grantchester” tylko w Epic Drama!


Autorka tekstu: Paulina Grabska