Natarczywy „Duch z Canterville” i nawiedzony dom

Natarczywy „Duch z Canterville” i nawiedzony dom

Brytyjski humor, dramat rodzinny i wyrafinowana satyra. Oto „Duch z Canterville” – wciągająca adaptacja klasycznej noweli Oscara Wilde’a. W listopadzie tylko w Epic Drama!

W czteroodcinkowej serii „Duch z Canterville” zobaczymy, jak amerykańska rodzina Otis wprowadza się do nawiedzonego domu. Głowa familii, potentat technologiczny Hiram, nie tylko uważa, że angielska wieś to idealne miejsce do zamieszkania. Chce także zbadać losy swoich przodków z tej okolicy. W tym zadaniu wspiera go ambitna i piękna żona Lucy. Adaptacja do nowych warunków jest trudna dla trójki ich dzieci – 22-letniej córki i 12-letnich bliźniaków. 

Zderzenie kulturowe: amerykańska rodzina i brytyjska arystokracja

Zderzenie kulturowe oraz oddalenie od dobrodziejstw cywilizacji to jednak najmniejsze z problemów państwa Otis. Już wkrótce amerykańska rodzina przekonuje się, że przeprowadzką narazili się tytułowemu duchowi. Sir Simon de Canterville zrobi wszystko, by przepędzić intruzów ze swojej willi. „Duch z Canterville” to nadprzyrodzony element pomieszany z dramatem historycznym. Ten miks zapewni nam rozrywkę na najwyższym poziomie.

„Duch z Canterville” w cudowny sposób miesza gotyk i horror z brytyjskim humorem. Świetnie przedstawia satyrę zarówno na amerykańskich miliarderów, jak i na brytyjskie wyższe sfery. Obnaża, jak oderwana od rzeczywistości może okazać się współczesna arystokracja – scena rozmowy z influencerką przy stole podczas uroczystej kolacji to rasowa komedia. Nie zdradzę wam szczegółów, by nie popsuć zabawy z oglądania. 

Brytyjski humor sytuacyjny wprowadzają psotni bracia. A jeśli szukacie romansu, „Duch z Canterville” zapewni również i taki wątek. Serial, za sprawą podobnego klimatu oraz zręcznego połączenia elementów nadprzyrodzonych z familijnymi, z całą pewnością przypadnie do gustu wielbicielom „Detektywa Murdocha”.

Przemyślana satyra przeniesiona w bardzo współczesne realia

Oscar Wilde nie napisał po prostu nowelki o istotach nadprzyrodzonych. „Duch z Canterville” to przemyślana satyra, która sprawdza się także przeniesiona w bardzo współczesne realia. Zderzenie kulturowe, dramat rodzinny i satyra na arystokrację oraz amerykański sen przedstawiono w tej brytyjskiej produkcji w ponadczasowy sposób. Co więcej, to rozrywka dla całej rodziny – jak najlepsza literatura klasyczna. 

Nie przegapcie tej wyjątkowej adaptacji dostępnej wyłącznie w Epic Drama! Ten serial z pewnością długo zostanie Wam w głowie.


Autorka tekstu: Paulina Grabska