„Wesołych Świąt, detektywie Murdoch!”: miłość i makabra

„Wesołych Świąt, detektywie Murdoch!”: miłość i makabra

Połączyć najlepsze komedie romantyczne, serial kostiumowy i serial detektywistyczny w jedną zgrabną całość? W dodatku z Bożym Narodzeniem w tle? Ta sztuka udała się twórcom specjalnego odcinka opowieści o kanadyjskim detektywie – „Wesołych Świąt, detektywie Murdoch!”.

Boże Narodzenie to czas, który zdecydowanie nie kojarzy się ze zbrodnią, thrillerem i krwawymi tematami. Mimo to twórcy „Wesołych Świąt, detektywie Murdoch!” (tytuł oryginalny: „A Merry Murdoch Christmas”) bardzo sprytnie wpletli w świąteczny odcinek wątki, włączając komedie romantyczne, serial kostiumowy i serial detektywistyczny. Ba, pojawia się nawet element dla tych, którzy nałogowo oglądają horrory o duchach. 

„Wesołych Świąt, detektywie Murdoch!”: czarująca obsada, humor i scenariusz

Pozornie odległe od siebie tematy zdają egzamin w tej półtoragodzinnej opowieści. Wszystko za sprawą czarującej obsady, humoru, zajmującego scenariusza i świątecznej atmosfery. To jeden z najbardziej oryginalnych Christmas Specials, jakie będzie Wam dane oglądać. Poza dobrze znaną i uwielbianą obsadą, na ekranie gościnnie pojawia się m.in. gwiazdor „Downton Abbey” – Brendan Coyle, odtwórca roli Johna Batesa.

„Wesołych Świąt, detektywie Murdoch!” rozpoczyna się przyjęciem zorganizowanym dla dzieci z sierocińca. Miejscowy magnat ma im rozdawać prezenty. Sprawy przyjmują makabryczny obrót, gdy okazuje się, że Święty Mikołaj został zamordowany. Detektyw Murdoch oraz policjanci muszą rozwiązać zagadkę. Nikt nie ukrywa, że nie chciałby zaprzątać sobie tą sprawą głowy przy świątecznym stole… W pewnym momencie jednym z podejrzanych staje się nawet mityczny duch Krampus.

„Wesołych Świąt, detektywie Murdoch!”: jak kieliszek dobrego eggnogu

Wątki związane z morderstwem na szczęście są umiejętnie rozładowane przez twórców za pomocą mnóstwa zabawnych oraz wzruszających scen. Dzięki temu „A Merry Murdoch Christmas” ani przez chwilę nie wydaje się przytłaczające. Najlepsze thrillery psychologiczne warto czasami odłożyć na półkę na rzecz filmu czy serialu pełnego czułości.

„Wesołych Świąt, detektywie Murdoch” jest jak kieliszek słodkiego eggnogu, który Margaret Brackenreid serwuje swojemu mężowi. Dlatego polecamy wygodnie rozsiąść się w fotelu i spędzić bardzo przyjemny czas z „A Merry Murdoch Christmas” 19 grudnia o 21:30 na kanale Epic Drama.

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska