Serial „Okręt”: sezon 3. wypływa na szerokie wody

Serial „Okręt”: sezon 3. wypływa na szerokie wody

Serial „Okręt” to świetna propozycja zarówno dla fanów kultowego dzieła Wolfganga Petersena, jak i tych widzów, którzy po prostu uwielbiają świetnie zrealizowane dramaty. „Okręt” sezon 3. pokazuje, że wciągające historie mogą zadziać się nie tylko pod wodą, ale i na powierzchni.
 
Wolfgang Petersen wyreżyserował kultowy film „Okręt”. Jest on uważany za jeden z najlepszych obrazów wojennych wszech czasów. Kiedy pojawiły się pierwsze newsy o serialu pod tytułem „Das Boot”, niedowiarkowie mogli żartować, że to produkcja o nazwie „Das Reboot”. 
 
Jak nie igrać z ogniem i stworzyć serial, który będzie godnym spadkobiercą słynnego dzieła kinematografii? Jak w wielu odcinkach opowiedzieć historię, która będzie kręcić się wokół klaustrofobicznej, dusznej, niebezpiecznej przestrzeni okrętu podwodnego? Serial „Okręt” udowodnił, że z tego zadania można wyjść zwycięsko.

„Okręt”: sezon 3. w wielu lokalizacjach

Akcja serialu „Okręt” dzieje się nie tylko pod wodą, ale w 3. sezonie także w Niemczech, Anglii i Portugalii. Wiele lokalizacji oznacza przeplatające się ze sobą, ekscytujące historie. Lizbona to miejsce, w którym Hagen Forster i Klaus Hoffmann rozpoczynają współpracę. W Kilonii Hannie Lessing boryka się ze swoim statusem. Widzowie mogą zobaczyć, jakie konsekwencje ma małżeństwo bez miłości. Robert Ehrenberg i jego załoga muszą wypełnić niemożliwą misję. Poznajemy trio Berndt, Harri oraz Pauli. Rekruci pomyślnie przechodzą testy i zaprzyjaźniają się. W jednym z wątków pojawia się również amerykańska marynarka wojenna.
 
„Okręt”: sezon 3. wyróżnia się popisami aktorskimi obsady. Błyszczy w niej Tom Wlaschiha, doskonale znany fanom serialu „Gra o tron”. Tutaj świetnie portretuje Forstera. Z jednej strony ma mrożące krew w żyłach oddanie nazistowskiej władzy. Jednocześnie walczy z wieloma demonami. Franz Dinda jako Robert Ehrenberg świetnie łączy wątki służbowe, czyli przygotowania do stworzenia nowej załogi U-949, oraz prywatne. Jego relacje z Fanny i Gretą przez cały sezon są bardzo wciągające.

Oficer, dowódca marynarki wojennej… Decyzje są tak samo trudne

Morze to arena starcia wspomnianego wcześniej U-949 oraz HMS Perseverance. Serial „Okręt” pokazuje wszystkie strony konfliktu w ekstremalnych sytuacjach. Czy to dowódca marynarki wojennej, oficer czy uliczny rzezimieszek – każdy musi podejmować arcytrudne decyzje. A wybory mogą mieć tragiczne konsekwencje. 
 
Serial „Okręt” w bardzo umiejętny sposób ukazuje horrory wojny. Flaga Kriegsmarine wciąż złowieszczo łopocze. Jednak niemieckie u-booty mają coraz trudniejsze zadania. Również na lądzie intrygi zagęszczają się. 
 
Które misje zakończą się powodzeniem, a które klęską? Kto będzie mógł bezkarnie igrać z ogniem, a kogo dosięgną katastrofalne następstwa działań? Oglądaj „Okręt” sezon 3. na Epic Drama, by poznać odpowiedzi!


Autorka tekstu: Paulina Grabska