Noc thrillerów: zimna wojna i lata 50. pełne tajemnic

Noc thrillerów: zimna wojna i lata 50. pełne tajemnic

Noc thrillerów na kanale Epic Drama dwa wciągające seriale: „Projekt Błękitna Księga” oraz „W cieniu”. Akcja obu dzieje się w latach 50. Zaskakujące tajemnice, zimna wojna oraz opowieść o takich wartościach jak zaufanie i odwaga. Nie musisz już myśleć, co oglądać w środę wieczorem w styczniu.

W środowym paśmie Noc thrillerów w Epic Drama zobaczymy dwa świetne, trzymające w napięciu seriale. Zarówno „Projekt Błękitna Księga”, jak i „W cieniu” przenoszą nas do burzliwych lat 50. Choć akcja obu dzieje się w różnych miejscach globu, poziom emocji jest tak samo wysoki. Zimna wojna to fascynująca epoka w historii. Tajni agenci rozpracowujący tajemnice wagi państwowej stanowią niezwykle wdzięczny temat dla twórców seriali. Odwaga, spryt, zaufanie, walka o niepodległość i niezależność. To ponadczasowe tematy, które doskonale sprawdzają się zarówno w produkcji opowiadającej o pozornie perfekcyjnej Ameryce, jak i w takiej, która przedstawia Helsinki.

Noc thrillerów: gwiazdorska obsada i twórcy

Wystarczającą rekomendacją do włączeniu serialu „Projekt Błękitna Księga” powinny być już nazwiska samych twórców. Producentem wykonawczym całości jest Robert Zemeckis, reżyser uwielbianych na całym świecie filmów „Forrest Gump”, „Powrót do przyszłości” czy „Kontakt”. Również w obsadzie zobaczyć możemy znajome twarze. Główne role grają Aidan Gillen (przebiegły Littlefinger z serialu „Gra o tron”) oraz Michael Malarkey (wokalista i gwiazdor romantycznego dreszczowca „Pamiętniki wampirów”).

„Projekt Błękitna Księga” to serial zainspirowany osobistymi doświadczeniami doktora J. Allena Hynka, wybitnego profesora zatrudnionego przez siły powietrzne Stanów Zjednoczonych do badania spraw związanych z UFO. Każdy z odcinków przedstawia wydarzenia częściowo fikcyjne, a częściowo oparte na prawdziwych sprawach. Zaufanie i tajemnice mają w serialu „Projekt Błękitna Księga” pierwszorzędne znaczenie. Komu tak naprawdę można zaufać?

Noc thrillerów: zimna wojna, a Helsinki wrą

„W cieniu” to produkcja z Finlandii, która wyróżnia się nietuzinkową estetyką. Okazuje się, że to Helsinki mogą zostać najgorętszym miejscem, w którym panoszy się zimna wojna. Finlandia znajduje się na styku wschodu i zachodu. Mimo warunków atmosferycznych, temperatura w Helsinkach robi się naprawdę wysoka. Organizacja Pięść, działająca – zgodnie z tytułem – w cieniu, walczy o niepodległość kraju. Tymczasem wielkimi krokami zbliżają się wybory prezydenckie… Naszpikowany akcją serial „W cieniu” gwarantuje wielkie emocje.

Zarówno „Projekt Błękitna Księga”, jak i „W cieniu” opowiadają o znaczeniu takich wartości jak odwaga czy zaufanie. Zaufanie można mieć także do kanału Epic Drama. Przygotowana przez program Noc thrillerów to najlepsze rozwiązanie arcyważnego dylematu, co oglądać w telewizji w tym tygodniu.

 

Autorka: Paulina Grabska