Blizny fizyczne i psychiczne. 6. sezon „Inspektor George Gently”

Blizny fizyczne i psychiczne. 6. sezon „Inspektor George Gently”

Blizny fizyczne i psychiczne spowodowane wydarzeniami z finału 5. sezonu serialu „Inspektor George Gently” dają o sobie znać w nowej serii. Katedra w Durham i dramatyczne wydarzenia, które się tam rozegrały, odcisnęły piętno na uwielbianej przez telewidzów parze detektywów. George Gently i John Bacchus wracają. I mają wiele do przepracowania.

Blizny fizyczne i psychiczne – główni bohaterowie serialu „Inspektor George Gently” posiadają oba rodzaje ran. Te niewidoczne gołym okiem bolą najbardziej. Inspektor George Gently (Martin Shaw) i sierżant John Bacchus (Lee Ingelby) wiele przecierpieli. Szósty sezon serialu „Inspektor George Gently” to opowieść o sklejaniu na nowo świata, który posypał się na kawałki.

Prowadzić śledztwo w sprawie śmierci w areszcie i nie wybuchnąć

John Bacchus spędził ostatnie pół roku w ośrodku rekonwalescencji dla policjantów. Szósty sezon serialu „Inspektor George Gently” rozpoczyna się, gdy tytułowy bohater jedzie do swojego młodszego kolegi w odwiedziny. John złożył wypowiedzenie. George chce go nakłonić do zmiany zdania. W pewnym momencie, gdy policjantom przyjdzie prowadzić śledztwo w sprawie śmierci w areszcie, Bacchus wykrzykuje do Gently’ego: „jak ty to robisz, że nic nie czujesz?!”. Obaj mężczyźni przeszli olbrzymią traumę. Każdy próbuje sobie z nią inaczej poradzić. Fabuła serialu „Inspektor George Gently” pokazuje: George i John nie rozwiążą swoich problemów w pojedynkę. Tylko, gdy działają razem, mogą wyjść na emocjonalną prostą.

Blizny fizyczne i psychiczne, chore ambicje, nękanie, nadużywanie władzy, korupcja, gojenie ran – widać jak na dłoni, że „Inspektor George Gently” znacznie wykracza poza ramy zwykłego serialu policyjnego. To nie procedural, gdzie wszystko kręci się wokół pytania „kto zabił?”. Bardzo często łapię się podczas oglądania, że to nie główna intryga zajmuje mnie najbardziej, ale wszystkie wątki psychologiczne. Szczególnie te związane z dwójką głównych bohaterów.

„Inspektor George Gently”: sezon 6. jednym z lepszych w całym serialu!

Twórcy serialu „Inspektor George Gently” zyskują na tym, że każdy odcinek trwa półtorej godziny. Daje to wiele możliwości, by przedstawić każdą postać w sposób pogłębiony. Dzięki temu, choć oglądamy już szósty sezon tej brytyjskiej produkcji, nie ma mowy o powtarzalności czy zjadaniu własnego ogona. Ba, jest wręcz odwrotnie – „Inspektor George Genty” sezon 6. to w moim odczuciu jedna z lepszych odsłon tej produkcji! Każdy fan seriali wie, że to nie lada wyczyn, by utrzymywać wysoki poziom artystyczny przez tyle lat. Brawa i pokłony dla twórców. Dlatego gdyby ktoś zapytał mnie, czy „Inspektor George Gently się skończył?”, odpowiedziałabym z ulgą: na szczęście nie!

Gdzie oglądać serial „Inspektor George Gently”? Oczywiście na Epic Drama. Dlaczego warto oglądać serial „Inspektor George Gently”? Bo to produkcja na najwyższym poziomie. Rewelacyjne aktorstwo, scenariusze, reżyseria. Dla takich tytułów warto włączyć telewizor w piątkowy wieczór!


Autorka tekstu: Paulina Grabska