„Inspektor George Gently”: idźcie łagodnie w ten seans

„Inspektor George Gently”: idźcie łagodnie w ten seans

„Inspektor George Gently” może ma łagodną twarz… Jednak ten policjant wytropi każde morderstwo i wymierzy sprawiedliwość nawet w najbardziej podejrzanych zakątkach Northumberland. Bez względu na to, czy miejscem zbrodni są kluby ze striptizem, byłe sierocińce czy malownicze wzgórza. Majowa nowość w Epic Drama to pozycja obowiązkowa!

Londyn, Anglia, lata 60. Przestępczość szaleje, morderstwo goni morderstwo, a policjant nie zawsze oznacza człowieka, który wie, czym jest sprawiedliwość. W tym brutalnym świecie zbrodni pojawia się jednak światełko w tunelu. „Inspektor George Gently”, bo o nim mowa, jest jednym z nielicznych funkcjonariuszy z zasadami. Wytrwale pozostaje na tropie największych szumowin. Sprawiedliwość jest dla niego najważniejsza nawet w obliczu osobistej tragedii. Jeden ze ściganych przez policjanta bandytów morduje jego żonę. Inspektor, który już szykował się na emeryturę, postanawia rozwiązać jeszcze jedną – jak się później okaże, przełomową – sprawę.

Inspektor George Gently: sprawiedliwość kontra przestępczość

Inspektor George Gently trafia do Northumberland. Policjant otrzymuje do pomocy nieco zbyt pewnego siebie adepta sztuki kryminalnej. John Bacchus, bo o nim mowa, jest zafascynowany możliwością współpracy z kimś, kto wcześniej walczył o sprawiedliwość w stolicy i zdobył odpowiednią renomę. I tak powstaje duet doświadczony inspektor – niecierpliwy sierżant, który razem będzie zwalczać przestępczość… I dostarczać widzom Epic Drama wielu wspaniałych emocji.

Niekwestionowaną gwiazdą serialu „Inspektor George Gently” jest odtwórca tytułowej roli. Niezwykle popularny w Wielkiej Brytanii Martin Shaw wcześniej podbił serca telewidzów rolami w serialach „The Chief” oraz „Judge John Dead”. Jako George Gently zagościł na ekranie dekadę. Jego inspektor jest postacią pełną empatii, z ponadprzeciętną inteligencją i fascynującą mieszanką łagodności oraz skuteczności. Żadne morderstwo nie pozostanie nierozwiązane, gdy George Gently jest w pobliżu.

Bacchus George Gently: duet mistrz-uczeń

Dynamikę duetu aktorsko świetnie dopełnia Lee Ingleby jako John Bacchus. George Gently od samego początku nie daje początkującemu sierżantowi taryfy ulgowej. Uczy swojego młodszego kolegę, aby nie był raptowny w ocenach. Pokazuje też, że czasem, zamiast zimnego rozsądku, warto sięgnąć po inteligencję emocjonalną. Gently-Bacchus tworzą jeden z lepszych duetów mistrz-uczeń, jakie będzie Wam dane oglądać na ekranie. To dzięki nim „Inspektor George Gently” wciąga od pierwszego odcinka.

„Inspektor George Gently” to także wzorcowa reżyseria oraz świetnie oddane lata 60. Pamiętacie serial „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”? Jeśli podobało się Wam tamtejsze przedstawienie epoki, tu również będziecie zadowoleni. Kostiumy, samochody, muzyka – w serialu „Inspektor George Gently” wszystko jest bardzo stylowe.

Czas więc, by „Inspektor George Gently” rozwiązywał morderstwa na Waszych ekranach. Sprawiedliwość, skuteczność i nowoczesna technologia zatriumfują. W maju na antenie Epic Drama będzie można obejrzeć dwa sezony tej znakomitej produkcji. Nie zastanawiaj się więc, jakie seriale oglądać teraz w telewizji. „Inspektor George Gently” jest już na posterunku, więc idźcie łagodnie w ten seans. To gwarancja wspaniale spędzonego czasu!

Autorka tekstu: Paulina Grabska