„Emma”: takie filmy o miłości można oglądać bez końca!

„Emma”: takie filmy o miłości można oglądać bez końca!

Gdy masz ochotę na najlepsze filmy romantyczne, koniecznie sięgnij po obraz zatytułowany „Emma”. Dzieło z Gwyneth Paltrow w roli głównej urzeka świetną historią na podstawie powieści Jane Austen. To także wspaniali aktorzy, muzyka, scenografia i reżyseria. Takie filmy o miłości można oglądać bez końca!

Jak wspominaliśmy wcześniej, „Emma” to urzekający film romantyczny, którego główna bohaterka zajmuje się swataniem innych osób. Tak się temu poświęca, że o mały włos nie przegapia własnej szansy na miłość. Jako tytułowa „Emma” pojawia się Gwyneth Paltrow. Śmiało można stwierdzić, że jej rola jest równie doskonała, co ta w filmie „Zakochany Szekspir”. A pamiętajmy, że za tamtą aktorka otrzymała Oscara. Anegdota z planu głosi, że reżyser Douglas McGrath postawił na Paltrow, gdy dowiedział się, że ta świetnie naśladuje teksański akcent. Ponieważ twórca pochodził z tego stanu, sam dobrze wiedział, jak trudne jest nauczenie się tego sposobu mówienia. Wybór Gwyneth do głównej roli w filmie „Emma” okazał się strzałem w dziesiątkę!

„„Emma”: komedie romantyczne potrzebują amantów

Najlepsze filmy romantyczne nie mogą obejść się bez ekranowych uwodzicieli. Tu mamy ich całkiem sporo do wyboru. Na początku poznajemy pana Eltona, którego gra znany m.in. z serialu „Żona idealna” Alan Cumming. Pastor w jego wydaniu jest uroczo nieporadny. Wielu typuje, że mężem Emmy zostanie Frank Churchil – w tej roli Ewan McGregor. Co ciekawe, aktor zdecydował się na zagranie w filmie „Emma” niedługo po „Trainspotting”. Tłumaczył to chęcią pokazania swojej wszechstronności. Z narkotycznych tripów w komedie romantyczne – jak najbardziej, zwłaszcza że szkocki gwiazdor wielokrotnie pokazał, jak świetnie idzie mu romansowanie na ekranie. Wreszcie mamy pana Knightleya, oddanego przyjaciela panny Woodhouse, który jako jedyny nie stroni przed mówieniem kobiecie bolesnej prawdy w twarz. W tej roli doskonale znany z serialu „Dynastia Tudorów” czy filmu „Gosford Park” Jeremy Northam.

W rolę byłej guwernantki Emmy wciela się Greta Scacchi, znana z filmów „Gracz” i „Rasputin”. Najlepsze komedie romantyczne nie mogą obejść się bez przyjaciółki głównej bohaterki – tu tę funkcję pełni brawurowa jak zawsze Toni Collette. Nie lada gratką są postaci panny Bates i jej matki – grają je odpowiednio Sophie Thompson i Phyllida Law – prywatnie siostra i matka innej brytyjskiej gwiazdy kina: Emmy Thompson.

„Emma”: przełomowy Oscar

Znakomitą obsadę dopełnia także lista twórców. Wśród nich znalazła się między innymi Rachel Portman – kompozytorka wspaniałej ścieżki dźwiękowej. Artystka została doceniona przez Akademię i została pierwszą w historii Oscarów kobietą z nagrodą w kategorii Najlepsza muzyka filmowa. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na muzykę w trakcie seansu!

„Emma” ma wszystko, co powinny posiadać najlepsze komedie romantyczne. Filmy romantyczne takie jak ten zostają z widzem na długo. Dajcie się uwieść i oglądajcie już w sobotę 12 grudnia o 21:30 tylko na kanale Epic Drama!

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska