Yannick Bisson powraca jako „Detektyw Murdoch”

Yannick Bisson powraca jako „Detektyw Murdoch”

Yannick Bisson i szczęśliwa trzynastka. Tak, to już 13. sezon „Detektyw Murdoch” na antenie Epic Drama. Powiedzieć o tej produkcji dobry serial kryminalny, to nie powiedzieć nic!

Yannick Bisson, czyli odtwórca tytułowej roli w serialu „Detektyw Murdoch”, może mówić o prawdziwym szczęściu. Rzadko kiedy aktor otrzymuje do zagrania bohatera, który – choć gości na małym ekranie już kilkanaście lat (!!!) – ma szansę na rozwój w interesującym kierunku. Ta dynamika utrzymana jest w „Detektyw Murdoch” sezon 13 do samego końca. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że ta odsłona serialu „Detektyw Murdoch” ma jeden z najlepszych finałów sezonów w historii tej kanadyjskiej produkcji. Yannick Bisson oraz jego koleżanki i koledzy z planu mogli pokazać swój talent w pełnej krasie. Warto dodać, że odtwórca głównej roli w 13. sezonie ponownie pojawia się w podwójnej roli – Yannick Bisson wyreżyserował jeden z odcinków.

Yannick Bisson prowadzi śledztwo w mrocznych sprawach

W 13. sezonie „Detektyw Murdoch” pokazuje po raz kolejny, że koniec XIX miał swoje mroczne oblicze. Detektywi pod dowództwem bohatera, w którego wciela się Yannick Bisson, rozwiązują kolejne kryminalne sprawy. Śledztwo bywa utrudnione nie tylko przez złoczyńców. Także na samym komisariacie można spotkać liczne przeszkody. Detektyw wchodzi w ostry spór z Violet Hart – ambitną nową panią koroner

Doktor Ogden (w tej roli Hélène Joy) nieustannie walczy z seksizmem zarówno w zawodzie chirurga, jak i w życiu codziennym, o czym doskonale przekonujemy się już w pierwszym odcinku. W pewnym momencie na horyzoncie pojawia się także niebezpieczna sytuacja damsko-męska… George Crabtree (Jonny Harris), wspierany przez ukochaną Effie Newsome, postanawia wydać książkę. Doprowadzi to do nieoczekiwanych konsekwencji. Inspektor Brackenreid (Thomas Craig) podejmuje ambitne próby ratowania małżeństwa i zdobywa się na szczerość ze swoją żoną Margaret. Czy ich życie zacznie teraz przypominać piękny film kostiumowy o miłości? Absolutnie nie. Higgins (Lachlan Murdoch) próbuje sprostać wymaganiom swojej żony Ruth, a Watts (Daniel Maslany) eksperymentuje z nielegalną działalnością. 

„Detektyw Murdoch”: zaskakujący polski akcent

Detektyw Murdoch” sezon 13 przynosi widzom także 200. odcinek całej serii oraz zaskakujący polski akcent w postaci Marii Curie-Skłodowskiej. W którym odcinku? Aby się o tym przekonać, należy śledzić cały sezon na Epic Drama. Widzowie – możecie przeprowadzić w tej sprawie dochodzenie.

Po tak wielu latach wspólnych emocji na ekranie, Yannick Bisson i pozostali aktorzy z „Detektyw Murdoch” są już jak starzy przyjaciele. Ani przez chwilę nie można jednak mówić o rutynie. Wręcz przeciwnie! Thriller kryminalny, komedia romantyczna i serial detektywistyczny – te wszystkie gatunki łączą się niezwykle umiejętnie. Yannick Bisson z wdziękiem prowadzi widza przez zbrodnie popełniane w Toronto. Jeżeli męczy cię dylemat, co obejrzeć dziś wieczorem, a masz ochotę na coś wciągającego i jedynego w swoim rodzaju, „Detektyw Murdoch” sezon 13 będzie doskonałym wyborem. To serial, który trzeba zobaczyć!

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska