Mroczne sekrety angielskiej wsi w drugim sezonie „Dalgliesh”

Mroczne sekrety angielskiej wsi w drugim sezonie „Dalgliesh”

Mroczne sekrety rozwiązywane przez policjanta, który w wolnym czasie pisze wiersze i przemierza angielskie drogi pięknym Jaguarem. Jeśli stęskniliście się za serialem „Dalgliesh”, mamy świetne wiadomości. Na antenę Epic Drama wraca Adam Dalgliesh, czyli najbardziej intrygujący policjant, jaki pojawił się w Scotland Yard.

Przyznajcie: rzadko kiedy kryminał i mroczne sekrety są rozwiązywane przez policjanta, który w wolnych chwilach realizuje się jako poeta. Scotland Yard na szczęście ma miejsce na takie osobistości. W początkowych scenach nowego sezonu „Dalgliesh”, policjant zostaje postawiony przed dylematem. Na której karierze zamierza się skupić?

Kryminał czy poezja?

Kryminał i kolejne dochodzenia w Scotland Yard pochłaniają dużo czasu i emocji. Z drugiej strony, o Adama Dalgliesha (Bertie Carvel) upomina się rynek wydawniczy. Po wydaniu tomiku, księgarnie są zainteresowane tournée poety-policjanta po kraju. Na szczęście dla widzów, Dalgliesh nie wyzbywa się munduru. W drugim sezonie czekają na niego trzy nowe sprawy, które detektyw rozwiązuje z pomocą rezolutnej Kate Miskin (Carlyss Peer).

Podobnie jak pierwsza seria, „Dalgliesh” opiera się na książkach napisanych przez P.D. James. Mają one kolejno tytuły: „Death of an Expert Witness”, „A Certain Justice” oraz „The Murder Room”. Pierwszy kryminał opowiada o sprawie, która tylko na początku wydawała się niepozorna. Najpierw ginie młoda kobieta, a następnie ekspert kryminalistyki i kluczowy świadek w sprawie. To wtedy Dalgliesh zostaje wezwany przez Scotland Yard.

Druga historia dotyczy wybitnej prawniczki Venetii Aldrige, która broni mężczyzny w oczywisty sposób zasługującego na karę. Wkrótce po procesie, uznana pani adwokat zostaje zamordowana. Dalgliesh odkrywa mroczne sekrety kancelarii oraz współpracowników kobiety.

W trzeciej historii odwiedzamy muzeum Dupayne. To miejsce, w którym mógłby rozgrywać się nie tylko kryminał, ale i horror. Rodzina prowadząca placówkę zbiera tam bowiem eksponaty ukazujące najstraszniejsze zbrodnie międzywojnia. Kiedy jeden z członków rodziny ginie w sposób łudząco przypominający zbrodnię z ekspozycji, Dalgliesh musi wkroczyć do akcji.

Mroczne sekrety i niebanalne rozwiązania

Nowe odcinki „Dalgliesh” spodobają się tym widzom, którzy cenią kryminał za brak banału. Mroczne sekrety w każdej historii prowadzą do bardzo nieoczywistych rozwiązań zbrodni. Na pochwałę zasługuje relacja tytułowego bohatera z policjantką Kate. Po wielu produkcjach opowiadających o wcześniejszych dekadach w policji, gdzie kobiety wciąż musiały udowadniać, że nadają się do tej pracy, odświeżające jest obserwowanie na ekranie duetu policjant-policjantka z równym rozłożeniem sił. Dalgliesh i Kate świetnie uzupełniają się w zbieraniu poszlak zbrodni, jak i we wnikliwej analizie ludzkiej psychiki. Adam Dalgliesh co prawda pełni rolę mentora, jednak to Kate wielokrotnie pozwala spojrzeć policjantowi na wiele zjawisk w nowy sposób.

Jakie programy telewizyjne oglądać w czerwcu? Rasowy kryminał i mroczne sekrety angielskiej wsi w „Dalgliesh” będą idealną propozycją na coraz krótsze wieczory. Włącz Epic Drama i ciesz się najlepszymi serialami kryminalnymi!


Autorka tekstu: Paulina Grabska