„Agata: Prawdziwe morderstwo”: gdy pisarka zniknie

„Agata: Prawdziwe morderstwo”: gdy pisarka zniknie

Gdyby nie Agatha Christie, nie powstałyby niektóre seriale detektywistyczne, seriale kryminalne czy seriale kostiumowe. Co wydarzyłoby się, gdyby to autorkę słynnych kryminałów umieścić w centrum wydarzeń serialu czy filmu? Twórcy „Agata: Prawdziwe morderstwo” udowodnili, że to bardzo trafiony pomysł.

„Agata: Prawdziwe morderstwo” (tytuł oryginalny: „Agatha and the Truth of Murder” 2018) to fikcyjna wizja tego, co wydarzyło się z Agathą Christie w grudniu 1926. Słynna pisarka zaginęła na 11 dni. W jej poszukiwania zaangażowano bardzo wiele osób, o czym mowa w osobnym tekście. Gdy Christie w końcu się odnalazła, stwierdziła, że niczego nie pamięta. Czy w międzyczasie rozegrał się jakiś dramat psychologiczny?

„Agata: Prawdziwe morderstwo”: wizja reżysera wciąga niczym najlepsze filmy psychologiczne

Swoją wizję wydarzeń postanowił przedstawić Terry Loane. W jego filmie „Agata: Prawdziwe morderstwo” połączono sprawę zaginięcia Christie z morderstwem Florence Nightingale Shore, córki chrzestnej słynnej pielęgniarki Florence Nightingale. Christie boryka się z kryzysem weny oraz problemami w małżeństwie. Sposób na poradzenie sobie z oba problemami pojawia się po spotkaniu z Mabel Rogers. Kobieta prosi Agathę, by ta przyjrzała się sprawie morderstwa Florence, której Mabel była partnerką.

Seans filmu „Agata: Prawdziwe morderstwo” dostarczy mnóstwa radości tym, którzy kochają seriale detektywistyczne. Twórcy umiejętnie bawią się tropami z powieści Christie. W filmie zamieścili dużo smaczków. Docenią je wielbiciele książek, ale też ci, którzy kochają najlepsze filmy psychologiczne oraz zgadywanie, kto zabił. Suspens i makabra idealnie wymieszane są z humorem. Sprawia to, że seans „Agatha and the Truth of Murder” to niezwykle pasjonujące doświadczenie.

„Agata: Prawdziwe morderstwo”: wciągająca alternatywna historia

Na samym końcu dowiadujemy się, że wizja wydarzeń przedstawiona w „Agata: Prawdziwe morderstwo” nie została autoryzowana przez spadkobierców pisarki. Jest to jednak wersja wydarzeń na tyle zajmująca, że z pewnością nikt nie gniewa się na twórców. Masz ochotę na serial detektywistyczny w wersji meta? Film „Agata: Prawdziwe morderstwo” zdecydowanie jest dla ciebie. Oglądaj od czwartku 10 grudnia o 22:30 na kanale Epic Drama.

Autorka tekstu: Paulina Grabska