„Zagadki Kryminalne Nowej Panny Fisher” – Nowa panna Fisher zabiera w szalone lata 60.!

„Zagadki Kryminalne Nowej Panny Fisher” – Nowa panna Fisher zabiera w szalone lata 60.!

Nowa panna Fisher, główna bohaterka serialu „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”, musi wejść w buty słynnej ciotki. Prywatny detektyw to rola, którą – jak się okazuje – ma w krwi. Przygoda, romans, mnóstwo zagadek i zupełnie nowe życie. „Ms Fisher’s Modern Murder Mysteries” to dynamiczny serial kostiumowy, który zachwyca świetnymi kobiecymi bohaterkami, tempem akcji i poczuciem humoru.

„Zagadki kryminalne nowej Panny Fisher” (tytuł oryginalny „Ms Fisher’s Modern Murder Mysteries”) rozpoczynają się w 1964. W The Adventuressses’ Club panuje niemałe zamieszanie. Jedna z członkiń kobiecego klubu, Phryne Fisher, ginie bez wieści podczas wyprawy do Papui Nowej Gwinei. Zostaje po niej tylko pistolet. Beztroska Peregrine Fisher otrzymuje list, w którym znajduje się wezwanie do odebrania spadku. Dziewczyna do tej pory prowadziła mało skomplikowane życie, imała się różnych zajęć, ale nie mogła utrzymać na dłużej żadnej pracy. Czy prywatny detektyw to rola, w której nowa panna Fisher odnajdzie spełnienie? Wygląda na to, że siostrzenica Phryne odnalazła swoje prawdziwe przeznaczenie!

Nowa panna Fisher – jak wypada w porównaniu ze znaną ciotką?

Phryne Fisher reprezentowała rasową kobiecość. Prywatny detektyw, która rozwiązywała zagadki jakby od niechcenia, w przerwach od szybkiej jazdy samochodem, zakładania kolorowych strojów oraz głośnego wyrażania własnego zdania. Nowa panna Fisher miała więc poprzeczkę postawioną bardzo wysoko. Wejście w buty znanego krewnego często okazuje się zadaniem trudnym, ale… bohaterka grana przez Geraldine Hakewill jest wzorową następczynią Essie Davis. Jest o wiele bardziej dziewczęca, urocza, ale nie ustępuje poprzedniczce inteligencją, sprytem, seksapilem i poczuciem humoru. Już początkowe sceny z jej udziałem są brawurowe. Aż żałuję, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, bo chętnie przeżyłabym ponownie ten zachwyt, gdy po raz pierwszy nowa panna Fisher pokazuje, na co ją stać.

„Zagadki Kryminalne Nowej Panny Fisher” to nie tylko pełna wdzięku główna bohaterka. To także szereg bardzo ciekawych postaci drugoplanowych. Catherine McClements i Louisa Mignone wcielają się kolejno w role Birdie Birnside oraz Violetty Fellini – kobiet silnych, czułych, sprawiedliwych. Joel Jackson to z kolei świetnie przedstawiony detektyw James Steed. Za każdym razem, gdy pojawia się na ekranie, w głowie pojawia się pytanie: „gdzie tacy mężczyźni?”. Geraldine Hakewill świetnie wpisuje się w nurt aktorek, które grają swoje postaci z niesamowitą lekkością. Miejscami przywołuje na myśl Audrey Hepburn. Nie sposób oderwać od niej wzroku!

„Zagadki Kryminalne Nowej Panny Fisher”: bohaterki wyprzedzają swoje czasy

Ten barwny serial kostiumowy to przede wszystkim opowieść o kobietach, które wyprzedzają swoje czasy. Bardziej niż przepych i odziedziczony majątek, interesują je osiągnięcia intelektualne. Potrafią wykorzystać w konstruktywny sposób zamieszanie, które tworzą kłócący się o wpływy mężczyźni. Wreszcie, jak na serial detektywistyczny walczący ze stereotypami przystało, bohaterki pokazują, że tak zwana „kobieca wiedza” (na przykład o rodzajach rajstop, alternatywnych zastosowaniach rajstop czy zasad postępowania mężczyzn z kochankami) pomaga rozwiązać prywatne śledztwo lub dochodzenie.

„Zagadki Kryminalne Nowej Panny Fisher” to także zachwycające kostiumy. Peregrine Fisher, ile bym dała, by odziedziczyć twoją szafę!

Jakie programy telewizyjne oglądać? Najlepiej takie, po których będziemy mieli poczucie dobrze spędzonego czasu. Seriale, które trzeba zobaczyć to takie, o których mamy ochotę opowiadać znajomym. „Zagadki Kryminalne Nowej Panny Fisher” zdecydowanie należą do tej kategorii. Tylko na Epic Drama!

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska