„Wiedeńska krew”: najbardziej stylowe usługi detektywistyczne

„Wiedeńska krew”: najbardziej stylowe usługi detektywistyczne

 „Vienna Blood” w drugim sezonie to powrót uwielbianych bohaterów i jeszcze więcej intrygujących zbrodni. Wiedeń w tym serialu prezentuje się o wiele lepiej niż Paryż!

Miejsce i czas akcji „Wiedeńskiej krwi” to ponownie Wiedeń, początek XX wieku. Bez względu na to, czy mamy jesień, zimę, wiosnę czy lato, miasto zachwyca. Opera wiedeńska kusi spektaklami, Albertina najznakomitszymi dziełami sztuki, a urokliwe zakamarki… Niestety przyciągają zbrodnie. Detektyw kryminalny Oskar Rheinhardt oraz ambitny młody lekarz psychiatra Max Libermann ponownie łączą siły, by prowadzić dochodzenie w bardzo brutalnych sprawach. Ich wprawne oko jest bardziej skuteczne niż wykrywacz kłamstw.

„Wiedeńska krew”: wanna, bojówka, mnich

Pierwszy odcinek drugiego sezonu „Vienna Blood” to historia węgierskiej hrabiny, która cierpi na depresję. Wanna to miejsce, w którą znajduje ją pokojówka. Młody lekarz Libermann jest uwikłany w sprawę, ponieważ kobieta była jego pacjentką. W kolejnym epizodzie członek serbskiej bojówki postanawia „współpracować” z Oskarem Rheinhardtem. Inspektor, prowadząc dochodzenie, otrzymuje anonimowe listy od potencjalnego sprawcy. W sprawę uwikłane są również tajne służby. W trzecim odcinku „Vienna Blood” zamordowany zostaje mnich. Podejrzenie pada na Isaaka Korngolda. Jego brat, Jonas, jest zaręczony z Clarą. Narzeczona, dawniej związana z Liebermannem, musi prosić byłego partnera o pomoc. Jak wpłynie to na relację Maxa z Amelią?

„Vienna Blood” to świetnie zrealizowany serial detektywistyczny oraz serial kostiumowy. Każdy z odcinków ma tak skonstruowaną zagadkę, że nie powstydziłaby się ich Agata Christie. Docenić należy także pieczołowicie zrealizowaną scenografię. Wiedeń ze słynną operą czy muzeum Albertina na małym ekranie prezentuje się niezwykle malowniczo. Zaryzykowałabym stwierdzenie, że lepiej od Paryża.

„Vienna Blood”: chemia między głównymi bohaterami

Co obejrzeć dziś wieczorem? „Vienna Blood”, czyli po polsku „Wiedeńska krew”, to doskonała propozycja dla tych widzów, którzy uwielbiają być zaskakiwani przez zbrodnie i rozwiązania zagadek na ekranie. Wszystkie odcinki doprowadzają do nieoczywistego finału. Detektyw czy młody lekarz to postaci bardzo charyzmatyczne. Chemia między Libermannem i Rheinhardtem jest porównywalna do tej między doktorem House’em i Wilsonem (pamiętacie?). Usługi detektywistyczne jeszcze nigdy nie wyglądały na ekranie tak stylowo jak w „Vienna Blood”. Oglądaj an Epic Drama.

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska