„Panna Marple”: morderstwo to nic trudnego? Nie z Panną Marple

„Panna Marple”: morderstwo to nic trudnego? Nie z Panną Marple

Agata Christie stworzyła dwie niezapomniane postaci świata kryminałów. Jedną z nich jest Panna Marple. Serial detektywistyczny pod tym samym tytułem nie bez przyczyny podbił serca widzów na całym świecie.

Agata Christie stworzyła dwie słynne postaci detektywów. Hercule Poirot i Panna Marple wielokrotnie pojawiali się na małym i wielkim ekranie, jak również w słuchowiskach radiowych. Serial „Panna Marple” (tytuł oryginalny: „Agatha Christie’s Marple”) był realizowany w latach 2004-2013 i doczekał się sześciu sezonów. W Epic Drama rozpoczynamy przygodę od samego początku, odcinkiem o ciele znalezionym w bibliotece.

„Panna Marple”: morderstwo w hotelu, ciało w bibliotece

„The Body in the Library”, bo tak nosi tytuł pierwszego odcinka, rozpoczyna się sceną kolacji z tragicznym finałem. Następnie przenosimy się o siedem lat do przodu. W rezydencji Gossington Hall mieszka przyjaciółka Jane Marple, Dolly Bantry (w tej roli Joanna Lumley z kultowego serialu „Absolutnie fantastyczne) wraz z mężem Arturem. Pewnego ranka pokojówka odkrywa w bibliotece domu zwłoki młodej dziewczyny. Aby oczyścić swojego męża z podejrzeń o morderstwo, Dolly wzywa na pomoc swoją przyjaciółkę, detektyw-amator. Panna Marple aktywnie wspiera policjantów w śledztwie.

Trop prowadzi do hotelu Majestic. Czy morderstwo to nic trudnego? Nie gdy w pobliżu znajduje się panna Marple. Stworzona przez Agatę Christie postać krok po kroku odkrywa, kto dokonał tej niezwykle zagadkowej zbrodni.

„Panna Marple”: Agata Christie to gwarancja zaskoczenia

„Panna Marple” w każdym odcinku trzyma widza w napięciu. Brytyjski serial detektywistyczny zrealizowany jest z olbrzymim wdziękiem, humorem oraz zwrotami akcji. Ba, „Panna Marple” potrafi zaskoczyć nawet tych, którzy powieści Agaty Christie znają na wylot! Morderstwo w każdym odcinku ma niebanalne rozwiązanie. Wielkim elementem frajdy w trakcie oglądania „Agatha Christie’s Marple” jest próba dorównania umysłowi wielkiej pisarki. Zadowolony będzie także widz, który lubi filmy romantyczne – w serialu „Panna Marple” nie brakuje epickich historii miłosnych. A zbrodnie w afekcie stanowią bardzo łakomy kąsek dla scenarzystów.

Ile zagadek uda się Wam zgadnąć w trakcie seansu kolejnych odcinków „Panna Marple”? Gwarantujemy, że to bardzo wciągająca rozrywka. Półtorej godziny seansu mija błyskawicznie. Oglądaj już od soboty 6 lutego o 21:30 tylko na Epic Drama!

Autorka tekstu: Paulina Grabska