Morderstwo i rok 1966 w nowych odcinkach serialu „Inspektor George Gently”

Morderstwo i rok 1966 w nowych odcinkach serialu „Inspektor George Gently”

Martin Shaw powraca jako intrygujący „Inspektor George Gently”. Nowe odcinki w dużej mierze rozgrywają się w roku 1966 i dotyczą tematów, które w owym czasie rządziły opinią publiczną. ZSSR i kwestie powojenne z jednej strony, a z drugiej – zmiana kulturowa, celebryci, nowa muzyka pop. Serial „Inspektor George Gently” to nie tylko morderstwo i dochodzenie, ale także społeczny, pełen odcieni portret całej epoki.

„Inspektor George Gently” to serial bardzo skondensowany. Nie tylko w aspekcie dosłownym – na sezon składają się dwie historie – ale także gęstości samej akcji. Każde ekranowe morderstwo i jego konsekwencje otrzymują dużo czasu antenowego. Dochodzenie zawsze zawiera wiele zwrotów akcji. Widzowie mają szansę na bardzo dogłębne poznanie bohaterów. Szczególnie głównej dwójki. Martin Shaw jako George Gently i Lee Ingleby jako John Bacchus ponownie tworzą duet pełen inteligentnych słownych potyczek, ironii, wybuchowych starć charakterów, ale też pokoleniowej wymiany mądrości i dużej dozy ciepła.

„Inspektor Geroge Gently”: morderstwo w idyllicznym Norhtumberland

W nowych odcinkach serialu „Inspektor George Gently” policjanci zmierzą się z czterema sprawami. Pierwsza z nich to morderstwo w idyllicznej okolicy Northumberland, w której królują domki nadmorskie i rodziny pragnące spokojnego kampingu. Ofiara to młoda kobieta. Dochodzenie sprawia, że na jaw wychodzą najmroczniejsze sekrety rodzinne. Gently i Bacchus muszą także chronić sprawę przed wścibską prasą. Jednocześnie obaj mężczyźni będą musieli rozwiązać nieoczekiwany problem zazdrości w swojej relacji.

Pozostajemy w 1966 roku, ale tym razem przenosimy się do Sunderland i Durham. Miłośnicy piłki nożnej będą pamiętać, że wtedy Anglia była gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Przed meczem z ZSSR napięcie sięga zenitu z wielu powodów. Niespokojnie dzieje się także na miejscowym uniwersytecie. Przez kampus przetaczają się bojowe nastroje. Zmiana kulturowa wisi w powietrzu. Bacchus jest przerażony i podekscytowany, a inspektor George Gently jak zawsze podchodzi do tematu ze stoickim spokojem.

Celebryci i fałszywe oblicza w serialu „Inspektor George Gently”

Czwarty sezon rozpoczniemy od zetknięcia głównych bohaterów serialu „Inspektor George Gently” ze światem nastolatków. Celebryci to ich bogowie. W chwili, gdy każdy zakłada jakąś maskę, George Gently i John Bacchus muszą odkryć prawdziwe twarze zbrodniarzy i ofiar oraz odpowiedzieć na pytanie, kto naprawdę odpowiada za morderstwo uczennicy.

Tę odsłonę spotkań z serialem „Inspektor George Gently” zakończymy historią niejakiego China. Dawny informator policyjny i znajomy głównego bohatera umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Gently nie wierzy w oficjalną wersję wydarzeń i, na przekór namowom Bacchusa, odkrywa, że policja w tym przypadku ma nieczyste intencje.

„Inspektor George Gently” jak zawsze świetnie łączy wątki kryminalne z obyczajowymi. Motywacje tych bohaterów, którzy nie dokonują morderstwa, są czasami ciekawsze niż te, które kierują osobami wyjętymi spod prawa. Bohaterowie często stają przed ciekawymi dylematami moralnymi. Ich decyzje mogą intrygować bardziej niż odpowiedź na fundamentalne pytanie, kto zabił.

Ciekawie opowiedziane historie, skomplikowana psychologia bohaterów i nieoczywiste zwroty akcji do spółki ze świetnie oddanym klimatem lat 60. składają się na ekscytujący serial. „Inspektor George Gently” to najlepsza premierowa propozycja w tym miesiącu w telewizji. Dlatego nie zastanawiaj się, jakie seriale oglądać w czerwcu w tv. Epic Drama jak zawsze ma doskonałą propozycję na jakościowy wieczorny seans.


Autorka tekstu: Paulina Grabska