„Hiszpańska księżniczka”: jak zostać królową

„Hiszpańska księżniczka”: jak zostać królową

Hiszpańska księżniczka” to fikcja historyczna w seksownym wydaniu! Dynastia Tudorów w popkulturze zazwyczaj pokazana jest w momencie, gdy Katarzyna Aragońska ma coraz mniejsze wpływy na dworze angielskim. Tymczasem zanim Henryk VIII wyrzucił pierwszą żonę ze swojego serca, para ta miała bardzo ogniste, namiętne początki. „Hiszpańska księżniczka” wciąga!

Dzięki produkcjom takim jak „Dynastia Tudorów”, nikt z widzów nie ma już problemu z odpowiedzią na pytanie, ile żon miał Henryk VIII. Zazwyczaj najwięcej uwagi w popkulturze otrzymuje Anna Boleyn. W końcu to jej pojawienie się na dworze sprawiło, że Anglia przeszła niemałą rewolucję. „Hiszpańska księżniczka” pokazuje, że historia, która działa się kilkanaście lat wcześniej, jest równie mocno interesującym materiałem na serial historyczny i serial kostiumowy.

Główna bohaterka produkcji „Hiszpańska księżniczka” to Katarzyna Aragońska. Poznajemy ją jako nastolatkę, która wraz ze świtą wyrusza z ojczystej Hiszpanii do swojego nowego domu. Anglia przywita ją deszczem oraz grupą nieprzychylnych członków rodziny królewskiej. Ale infantka nie zamierza się tym przejmować. Po co jej głowę ma zajmować kąśliwy dwór królewski, gdy król Artur został już dawno obiecany jej na męża? Po wymianie namiętnych listów, Katarzyna Aragońska wiele obiecuje sobie po spotkaniu z Arturem. Król Henryk VII Tudor i jego małżonka również wydają się przeszczęśliwi. Małżeństwo to sprawi, że Anglia zyska potężnego i majętnego sojusznika. To ważne, gdy zewsząd czyhają wrogowie. Czy wszystko pójdzie jak z płatka, gdy Katarzyna Aragońska trafi do nowej ojczyzny?

Serial kostiumowy i ogniste zwieńczenie trylogii

Hiszpańska księżniczka” to trzecia część serialowej kostiumowej trylogii, doskonale znanej widzom kanału Epic Drama. Wcześniej na antenie mogliśmy oglądać seriale „Biała królowa” oraz „Biała księżniczka”. Podobnie jak w przypadku tamtych tytułów, „Hiszpańska księżniczka” skupia się na wyrazistej postaci kobiecej. Młoda Katarzyna Aragońska na ekranie zyskała twarz aktorki Charlotte Hope – widzowie serialu „Gra o tron” mogą pamiętać ją z roli Myrandy, okrutnej towarzyszki Ramsaya Boltona. W obsadzie błyszczy także Laura Carmichael, gwiazda „Downton Abbey”, która tu wciela się w tragiczną postać Małgorzaty Pole.

Hiszpańska księżniczka” pokazuje, że Katarzyna Aragońska dotychczas była niesłusznie pomijana w filmowych i serialowych produkcjach. Okazuje się, że jej historia jest równie emocjonująca jak pozostałych kobiet, które upodobał sobie Henryk VIII. Ciekawie jest oglądać, jak młody przyszły król Anglii jest jeszcze radosnym chłopakiem, ale już pokazuje pierwsze oznaki nieobliczalności. 

Dwór królewski w serialu „Hiszpańska księżniczka” ukazany jest w godny wyróżnienia sposób, bo nie ignoruje osób o innym niż biały kolorze skóry. A takich dynastia Tudorów gościła na swoim dworze niejednokrotnie. Wątek damy dworu Katarzyny, hiszpańskiej szlachcianki Liny (w tej roli Stephanie Levi-John) o afrykańsko-iberyjskim pochodzeniu, jest zresztą jednym z ciekawszych w całej produkcji.

„Hiszpańska księżniczka”: silna kobieta przejmuje narrację

Hiszpańska księżniczka” to ognista jak włosy głównej bohaterki opowieść pełna pasji, niczym najlepszy film romantyczny kostiumowy. Twórcy udowadniają, że historia Anglii ma jeszcze mnóstwo wątków do zgłębienia. Wiedząc, że Katarzyna Aragońska i Henryk VIII ostatecznie nie zaznają szczęścia, niezwykle ciekawe jest patrzenie na ich pierwotną fascynację. Podręczniki historii często pomijają fakt, że Katarzyna Aragońska była równie biegła w intrygach co Anna Boleyn. „Hiszpańska księżniczka” pokazuje silną kobietę, która postanawia przejąć dotyczącą jej narrację. 

Co obejrzeć w październiku 2021? Zacznij od pierwszego odcinka serialu „Hiszpańska księżniczka”, a będziesz z wypiekami na twarzy czekać na kolejne. Dzięki Epic Drama dylemat, jakie programy telewizyjne oglądać, przestaje być dylematem.

P.S. Zwróćcie uwagę na smaczek dla tych, których interesuje współczesna brytyjska rodzina królewska. Przyszły król Henryk VIII jest nazywany księciem Harrym…

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska